Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásellenesek, ti valóban...

Vallásellenesek, ti valóban VALLÁSellenesek vagytok, vagy inkább egyházellenesek?

Figyelt kérdés
Mert kérdezem én, mi bajotok egy átlagos vallásos, hívő emberrel akinek ez adja a reményt? Nem inkább az egyházzal van a problémátok?

dec. 29. 14:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
61%

"Annak a"félnomád sivatagi törzs"-nek az IQ-ja, a világ nemzetei közt a legmagasabb!"


Ezt így bemondásra nyilvánvalóan nem fogom elhinni, de mégis mit magyarázna ez meg? Izrael abban az időben semmiben nem volt kiemelkedő állam, de ha az is lett volna, akkor is évezredek teltek el. Ma már nem kövezzük meg a nőt, akit városon belül erőszakoltak meg, se a házasságtörőt, se egyéb "civilizált" dolgokat nem csináltunk. Sőt, még a nők is taníthatnak. :)


"Törvényeik alapot jelentenek a világ MINDEN civilizációja törvényeinek."


A Bibliában lévő ma is jobbára "érvényes" törvények szimplán az emberi társas kapcsolatok minimumát jelentik. A Bibliánál sokkal régebbi írott dokumentumokban is szerepelnek hasonló, vagy teljesen megegyező törvények.


"Ha azt összehasonlítod a Saríjával,vagy bármely más törvényrendszerrel,katasztrófális különbséget találsz! Nincs megközelítőleg sem olyan emberséges azon kívül!"


Nem akarok barbársági versenyt rendezni, de az nyilvánvaló, hogy mára abszolút meghaladott mindkettő. Sőt, már évszázadokkal ezelőtt is az volt...


"A Biblia NEM ír "szalálas muksóról"! Az,a kép te gyökér agyadból származik!"


Ejj, hát ezért a személyeskedésért és sértegetésért nem fogsz te a pokolra jutni? :D


"Az üdvösség és az örökélet kegyelmi ajándék!"


Úgy látom az írásodból, hogy te ebből nem fogsz kapni. :D


"Amikor ítélkezel a Biblia világáról,javaslom olvasd el és ne hibbant komcsik istentelen agya lövöldözéseire támaszkodj!"


Olvastam, sokáig jártam hittanra, nem kívülállóként mondom, hogy úgy ahogy van, a Biblia 99%-a nemhogy nem érvényes mai szemmel, de még kifejezetten primitív és kegyetlen is.

dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
24%

18

13-as vagyok

Tehát nincs rá bizonyíték.

Meglepődtem volna, mert nem igaz az, amit írsz:

"Ugyanazt a reakciót látom a vallásos embereken, mint a kisgyerekeken."


Te láttál már 1-3 éves kisgyereket?

"hagyja magát teljesen a szülő akaratának kitenni" - bármit, csak azt nem hagyja: megy neki mindennek, rohanva, belenyúl, ha a szülő rászól, akkor visít, toporzékol, befeszít. A szülőnek félpercenként meg kell a gyerek életét menteni, de még egy autósülésbe se tud egy 3 éves gyereket cirkusz nélkül bepasszírozni. Nagyobb gyerekek sem fogadják el csak úgy bemondásra, amit a szülő akar, minél nagyobbak, annál kevésbé. Nem tudom, honnan vetted ezt, hogy

"Azt éli meg a psziché a vallás alatt, mint amit a kisgyerek" és hogy a vallásos ember azt akarja, hogy döntsenek helyette.

"Infantilis, kapaszkodni akar, nem mer dönteni, mert nincs önbizalma".

- semmi alapja nincs annak, hogy ez világnézettől függne.


"nem írtam az analógiát a Mikulással meg a többivel, de ettől még tűpontos példa."

Amikor valaki egy istenben való hitet a Mikulásban való hithez hasonlít, már lehet tudni, hogy csak szórakozik. Neki van arra szüksége, hogy lenézhesse a vallásosokat, és magát égeti közben.

dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
61%

"Tehát nincs rá bizonyíték."


Azért kicsit felnyerítek, amikor egy vallásos pampog a bizonyíték hiányán, miközben a képzeletbeli barátjára annyi bizonyíték sincs, mint a fogtündérre.

dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
38%

Mein Gott. Vagy mi.

22, nem igazán érted, hogy a saját nézőpontom nem egyetemes, rögzített tény, tehát NEM LEHETSÉGES, hogy bizonyítva legyen?

Amúgy biztos nem én vagyok az egyetlen emberi lény/pszichológus, akiben ez felmerült, mert sajnos eléggé valószínű, hogy nem én nyomtam ki a spanyolviaszt, de ettől még ez nem cáfolható azzal, hogy te földhöz vered magad. Mondjuk pszichológiai szinten nagyon sok minden nem cáfolható...

Egyébként igen, szerintem is vicces, hogy épp egy hívő/vallásos követeli nagy hanggal a bizonyítékot. Bár sajnos már elsütötték isten léte kapcsán is ezt, hogy bizonyítékot kértek az ateistáktól arra, hogy nem létezik isten. Mivel ezt nem tudták bizonyítani, így erre verték a mellüket, hogy "naugye". Amikor az volt a téma, hogy bizonyítsák akkor a vallásosok, hogy isten létezik, akkor előkerültek azok a roppant erős érvek, hogy "érzem a jelenlétét, ez bizonyítja".

dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

23-24

én azt mondtam volna, hogy vallásos vagyok?

azt mondtam, hogy nincs alapja annak, hogy

"Azt éli meg a psziché a vallás alatt, mint amit a kisgyerek",

és hogy a Mikulásban meg egy istenben való hit nem ugyanaz (ezt egy kicsit más szavakkal)

pszichológia: hát az attól függ, hogy bölcsész- vagy természettudományként tanultad a pszichológiát

most már leírtad, hogy ez a meglátásod, de először nagyon úgy hangzott, mintha ez úgy lenne "per se"

"Bár sajnos már elsütötték..." érdeklődéssel olvastam az élményeidet

dec. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

nem vagyok vallásos de nem is ellenzem, mindenki azt csinál amit akar.


az már nem tetszik hogy a vallás segítség fanatizált emberket manipuláló emberek szopatnak engem is.


család barát Magyarország.... lakhatási válság a csok miatt...

jan. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!