Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor imádkozol, hogyan...

Amikor imádkozol, hogyan szólítod meg Istent? Így: Isten? Vagy máshogy?

Figyelt kérdés

jan. 4. 09:01
1 2
 1/15 kürtőskalácska ***** válasza:
46%

Az attól füg milyen imát mondasz ha például a ,Mi Atyánkot,

Akkor úgy kezdesz" Mi Atyánk aki a mennyekben van...,

jan. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó, de nem azt kérdeztem, hogy én hogyan imádkozom, hanem azt, hogy mások. :)
jan. 4. 09:15
 3/15 kürtőskalácska ***** válasza:
46%
A legtöbb ember így márha a keresztyén embereket vesszük.
jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Isten, Atya, Jahve, Mindenható
jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Imámiban, meg minden beszédemben törekszem a változatosságra.

Magát a Szentháromságot Istenemként, Uramként, Mindenhatóként, Mindenség Királyaként, Teremtőként, Végtelen Szeretetként, "Domine"-nek (csak megszólításban, mivel vocativus eset); ha ószövetségi eseményre hivatkozom "Adonai"-nak, nagyon ritkán Jahvének szoktam megszólítani.

Az Atyát, mint Atya, Örök Atya, Mindenható Atyaisten.

A Fiút Uram, Jézus Krisztusként; Megváltómként, Jézusomként, Úr Jézusként hívom.

A Szentlelket Isten Lelkének, Szentléleknek, Szentlélek Úristennek, Éltető Léleknek, Vigasztalónak, Paraklétosznak, *Szentlélek egyik ajándéka* Lelkének, Tüzes Léleknek nevezem.

jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, amíg meg nem térsz, csak vallásos módon tudod megközelíteni Istent. Ha ez rendszeressé válik, akkor bajba találod magad, és még távolabb kerülsz tőle.


Nem véletlenül írja az Ige, hogy mit kell tenned, ha hozzá közeledni szeretnél.

A Mi Atyánk cimű imádság sem véletlenül íródott és lett átadva az embernek.


A legjobb ima amit a Szent Lélek írányit.


A Szent Lélek akkor tud téged tanítani, vezetni, segíteni neked (pont ez a feladata egyébként) ha betöltöd az Igei feltételeket.


1Kor 12,3

Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.



Megtérésem előtt, mikor ugyan olyan világi voltam mint te, ezt mondtam, álltam a konyhába, és mondtam: Uram, ha te létezel, segíts, hogy .... 2 hét múlva megjelent egy általam ismeretlen személy üzleti ügyből kifolyólag, aki nem volt más mint megtért, Szent szellemmel betöltött hívő, aki segített az indulásnál, és hogy az Igei lépéseket meg tudjam tenni, mert hogy akkoriban azt sem tudtam, hogy mi az. Ez volt 22 éve.

jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

6+ A Szent Lélek megtéretlen emberen keresztül is tud szólni. Okkult emberen keresztül viszont nem. Nem nem tud, hanem nem nyilvánul meg és nem is fog soha.


Ellenben a gyermekeket nagyon szereti a Szent Lélek segíteni, és rajtuk keresztül sokszor megnyilvánul ha figyelmes vagy. Olyan bölcsességek jönnek ki a gyermekek száján, ami nem evilági:D

jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

6+ Máté 21-


10.

És a mikor bemegy vala Jeruzsálembe, felháborodék az egész város, mondván: Kicsoda ez?

11.

A sokaság pedig monda: Ez Jézus, a galileai Názáretből való próféta.

12.

És beméne Jézus az Isten templomába, és kiűzé mindazokat, a kik árulnak és vásárolnak vala a templomban; és a pénzváltók asztalait és a galambárusok székeit felforgatá.

13.

És monda nékik: Meg van írva: Az én házam imádság házának mondatik. Ti pedig azt latroknak barlangjává tettétek.

14.

És menének hozzá vakok és sánták a templomban; és meggyógyítá őket.

15.

A főpapok és írástudók pedig, látván a csodákat, a melyeket cselekedett vala, és a gyermekeket, a kik kiáltottak vala a templomban, és ezt mondták vala: Hozsánna a Dávid fiának; haragra gerjedének,

16.

És mondának néki: Hallod, mit mondanak ezek? Jézus pedig monda nékik: Hallom. Sohasem olvastátok-é: A gyermekek és csecsemők szája által szereztél dicsőséget?

jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező még egy, ha imádkozol és kérsz, akkor légy figyelmes, főleg a környezetedben, mert sosem tudhatod, hogy nem-e Isten által küldött ember áll-e előtted az ima-meghallgatásod miatt. Sok valódi, Szent Lélekkel keresztelt hivő mozog a világban, akiről meg nem mondanád, hogy Isten embere, mert teljesen átlagosnak látszik. valóság meg megdöbbentő.


Az egyik legnagyszerűbb ilyen hívő pl: Dr.Hack Péter. A Jogi Egyetemen.

jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

9+


De ilyen ember például Németh Sándor Pásztor is, akit sátán és népizenekara, meg az okkultisták agyon rágalmaztak. Hamisan.


Szerinted Dr.Hack Péter együtt szolgálna Németh Sándorral ha a Pásztor bármiben problémás lenne? Maga a Szent Lélek nem lenne ott, ha a rágalmazóknak lenne egy iottányit igazuk. A Szent Lélek elhagyná.

jan. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!