Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértetek Kálvin Jánossal,...

Egyetértetek Kálvin Jánossal, miszerint Isten látta előre, hogy a Luciferből Sátán lesz és gonosz aki majd bűnbe viszi az embert sőt nem csak, hogy előre látta hanem eleve el is rendelte?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy Istennek előre látnia kellet, hogy mi fog történni az akkor még Lucifernek hívott angyalából, sőt azt is előre kellet látnia, hogy ez az angyal elfog bukni és majd megrontja az embert.

jan. 6. 10:51
1 2 3 4
 11/40 IstenGyermeke1 ***** válasza:
44%

Isten tökéletes és az egyetlen Végtelen. Minden felett áll, mindent megtehet.

Az előre rendeltetés tanát téves értelmezésnek tartom, amin nem lepődök meg a földhözragadt bibliaértelmezés mellett.

Isten lát előre mindent, de megengedi, hogy azt tegyed, amit akarsz szabad akaratodnál fogva. Ez a hatalmas ajándék!

jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

" de megengedi, hogy azt tegyed, amit akarsz szabad akaratodnál fogva. Ez a hatalmas ajándék!"

Szerintem nagyon sokan lemondanának arról, hogy rosszat tehessenek ha ezzel mindenki más is elvesztené ezt a képességét és inkább élnének békességben, boldogan.


Bár a cselekedetekben való megakadályozásnak is többféle módszere van. Könnyen kivitelezhető lenne az, hogy ne legyen itt gond.

jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
54%

9


A kettő nem ugyan az. Az tény, hogy bizonyos értelemben Isten is egy "szülő, de felnőtt gyermekei vannak, akik képesek saját felelős döntéseket hozni. Ellenben Istennek nem is kellett volna törvényeket felállítani, ha úgy is beleavatkozik.


Igen ám, de ha így tette volna, akkor az ember nem bizonyítja, hogy szabad akaratából engedelmeskedik, nem pedig ráhatással, vagy kényszerrel.

Isten semmit nem kényszerít ki.

Senkire nem erőlteti rá az akaratát.


Az emberi szülőviszont nyílván másként védelmez, hiszen még nincs akkora tapasztalata, gondolkodó képessége a gyermeknek. Ne keverjük már a kettőt.

jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

Miért nem ugyan az? Mivel sértette volna meg Isten Lucifer vagy Éva szabad akaratát ha beszél vele?


A szülő a felnőtt gyerekét is figyelmezteti ha az ostobaságot akar tenni.


A törvényeknek van értelme a beleavatkozástól függetlenül is. Elmondom a törvényt a gyereknek, hogy ne nyúljon bele a konnektorba. De attól még, hogy van törvény nem hagyom belenyúlni ha látom.


Isten már pontosan tudta mert az ember bizonyította, hogy szabad akaratából engedelmeskedik. Ádám és Éva ott volt a paradicsomban és nem ettek a fáról. Engedelmeskedtek szabad akaratukból.


Nem kell emberi szülő viszonynak lennie. Bármilyen emberi kapcsolat lehet ahol az egyik szereti a másikat. Teljesen mindegy, hogy kinek mennyi tapasztalata van ha úgy látja, hogy a másik akit szeret bajba próbálja sodorni magát mint ahogyan Isten is látta Lucifer esetén akkor beszél vele. Nem hagyná, hogy megromoljon a kapcsolatuk valami apróság miatt. Megbeszélnék és megoldást keresnének.


Kivéve persze, hogy ha az egyik félnek a célja, hogy a kapcsolatuk megromoljon.

jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

14


"A szülő a felnőtt gyerekét is figyelmezteti ha az ostobaságot akar tenni."

De hiszen figyelmeztette.

Elmondta, hogy mit ne tegyen, és azt is, hogy mi lesz a következménye egy döntésnek.

Mindenről tudtak, semmi nem volt rejtve.

Isten akkor lenne bűnrészes, ha nem mond semmit.

jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

14


Káint is figyelmeztette, mielőtt megölte volna a testvérét.

Elért vele valamit? Nem.

jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Tehát te egyszer elmondod a gyerekednek vagy bármelyik másik szerettednek, hogy ne nyúljon bele a konnektorba.


Majd utána szándékosan vagy tévedésből vagy mert megvezetik ő bele akar nyúlni a konnektorba akkor te végig nézed ahogyan agyon csapja az áram? Hiszen te szóltál neki!


Szerinted EZ a normális viselkedés? Ha igen rendben van. Zárjuk is itt le. Akkor annyira különbözik az érték rendünk, hogy képtelenek vagyunk megérteni a másik nézőpontját.


Az én értékrendemben, hogy ha az egyik szerettemnek valami problémája van akkor segítek és ha tudom akkor megakadályozom, hogy problémája legyen.

Lucifer esetén már a legelején megbeszéltem volna vele a problémáját és megoldottam volna, hogy boldog legyen ő is.


Ádám és Éva pedig megmutatta, hogy szófogadóak, nem hagytam volna, hogy becsapják.


Ahogyan a nagyszülőknek is elmondják sokszor, hogy ne dőljenek be az ilyen meg olyan átveréseknek de mégis van, hogy bedőlnek a figyelmeztetések ellenére. Esetükben is közbe lépnék és nem hagynám, hogy átverjék őket. Sőt ha magamnál jobb és hatalmasabb lennék még elbeszélgetnék a csalóval is, hogy jó útra térítsem. Ami a szabad akaratát egyébként nem sértené mert pusztán több információt adnék neki amivel csökkenteném a tudatlanságából fakadó rossz döntéseket.


Lucifert akkor hagynám eltévelyedni és akkor hagynám neki Ádámot és Évát átverni ha ezzel lenne valamilyen nagyobb célom. Nem olyan bárgyú indokok miatt mint a már szóltam neki valamikor vagy a szabad akaratra való téves kibúvó kereséssel.

jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

17


"Az én értékrendemben, hogy ha az egyik szerettemnek valami problémája van akkor segítek és ha tudom akkor megakadályozom, hogy problémája legyen."


Ez normális dolog, nem is vitatom.

Azonban egy valamit kifelejtettél, amiért Isten megengedi, hogy történjenek rossz dolgok.

Ha olvastad Jób könyvét, láthatod, hogy Sátán azt állította az emberről, hogy csak akkor és addig imádja Istenét, vagy szereti, amíg Isten pincérként ugrál a teremtményeinek.

Vagy is az ember nem őnként, hanem érdekből szeret, vagy engedelmes.

Isten pedig korrupt, lefizeti az embereket, hogy szeressék. HA nem tenné, ellene fordulnának, megtagadnák Őt.


Nos valahogy erre választ kell adni, vajon igazat állít Sátán vagy sem.

jan. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Azt pedig te felejted el, hogy már Lucifer esetén sem úgy járt el ahogyan írtam. Akkor pedig még semmilyen vád nem hangzott el.


Arról nem is beszélve, hogy így pedig felmerülhetne az a vád, hogy csak azért engedelmeskednek mert a későbbi nagyobb jót akarják. Tehát ha így nézzük akkor SEMMIT nem ér el.


Aztán pedig ott van az is, hogy megtudom mondani a szeretteimről, hogy kik azok akik azért töltenek velem időt mert szeretnek és kik azok akik azért mert akarnak valamit. Ez Isten esetén hatványozottan igaz.

Ha pedig tudod, hogy valaki szeret téged és te is szereted akkor én legalábbis nem bántanám csak azért mert valaki ostobaságokat károg.


Nem vagyok Isten de azért játszunk el a következő gondolattal.

Isten teremt két paradicsomot. Ádám és Éva áttudnak járni a kettő között. Mindkettő szinte ugyan olyan. Két különbség van. Az egyikben ott van a tiltott fa és Isten. A másikban azonban Isten és tiltott fa nélkül kell élniük. A tiltott fának egyébként nincsen semmilyen hatása csak egy sima fa amit Isten megtiltott Ádámnak és Évának azért, hogy lássa mit tesznek. Ezt ők is tudják.

Ádám és Éva szabadon mászkálhat a két hely között, megtapasztalhatják melyik milyen és végül választaniuk kell.


Na így sokkal jobban fel lehetett volna mérni azt amit Isten teszt nélkül is tudott, hogy csak a jó miatt vannak-e vele vagy sem.

De ahhoz sem kellett volna a fának különösebb jelentést adni a tiltás mellé, hogy felmérje, hogy esznek-e róla. Ami ki is derült, hogy nem.

jan. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Sajnálom,hogy nem érted....
jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!