Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértetek Kálvin Jánossal,...

Egyetértetek Kálvin Jánossal, miszerint Isten látta előre, hogy a Luciferből Sátán lesz és gonosz aki majd bűnbe viszi az embert sőt nem csak, hogy előre látta hanem eleve el is rendelte?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy Istennek előre látnia kellet, hogy mi fog történni az akkor még Lucifernek hívott angyalából, sőt azt is előre kellet látnia, hogy ez az angyal elfog bukni és majd megrontja az embert.

jan. 6. 10:51
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Mit is?


Azt írtad, hogy egy vád miatt nem segít Isten a szerettein és ez a vád miatt hagyja, hogy ostoba tévedések miatt szenvedjenek és eltávolodjanak tőle.


Csak az érvelésed már ott is elbukott többek között mert már a vád előtt sem tett semmit.


Szóval mi is az amit nem értek?

jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

21.


Igen, hiszen Jób esetében is ez történt.

Sőt Jézus esetében is, ahogy sok más ember esetében is.

Ez nem jelenti azt, hogy folyamatosan hagyja szenvedni az embert.

Isten pedig csak annyit enged meg, amennyiről tudja, hogy még elviselhető, és a kivezető utat is elkészíti, hogy tűrni tudjuk. Azt pedig nem mondtam, hogy nem segít.

(1Korintusz 10:13) . . .Isten hűséges, és nem fogja engedni, hogy olyan kísértés érjen titeket, amit már nem tudtok elviselni, hanem amikor kísértés ér titeket, a kivezető utat is elkészíti, hogy ki tudjatok tartani.

(2Péter 2:9) . . .tudja, hogyan szabadítsa meg a próbából azokat, akik odaadóan szolgálják őt, . . .


A vád előtt nem tett semmit?

DE tett, és napjainkban is folyamatosan tesz. Minden pontosan úgy zajlik, hogy a célját megvalósítsa.

jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Tehát a nagy szeretetben és segítség nyújtások közepet amikor még semmi vád nem volt inkább választotta Lucifer lázadását, és a megszámlálhatatlan ember borzalmasabbnál borzalmasabb szenvedését, olyan borzalmak megtörténtét amiknek sosem szabadott volna megtörténnie mint azt, hogy beszél pár szót Luciferrel.


Természetesen minden "épelméjű", "szerető" személy az elkerülhető szenvedéssel teli utat választotta volna.

jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem érted.

Megértelek, mert emberi szemszögből ez egy első reakció.

A pontos ismeret által másként reagálnál.

jan. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Elég pontos is széleskörű ismereteim vannak.

De úgy látom, hogy nem rendelkezel kellő tudással ezért nem érted.

Nézzél még utána és majd idővel megérted.

jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Ha olyan széleskörű az ismereted, akkor viszont nem akarod elfogadni, hogy ebben az esetben semmilyen más megoldása nem lehetett ennek.

Ha azonnal elpusztította volna a lázadókat, attól még a felmerült vádak, kérdések nem kerültek volna megválaszolásra, és talán később újra felütötte volna ugyan ez.

Ahhoz, hogy egyszer és mindenkorra megkapjuk a választ, időre volt szükség.

Ugyanakkor Isten felállított egy törvényt. Nem csinálhat a szájából nevetség tárgyát. Még is csak a világegyetem Uralkodójáról beszélünk.

Ahhoz, hogy a szándéka is megvalósuljon, és közben a vádakra is feleljen, ez volt a legbölcsebb dolog amit tehetett.

Ez a korszak hamarosan lezárul, mint amikor Noé idejében is véget vetett egy emberi lázadásnak. Krisztus 1000 éves uralma alatt helyre áll Isten eredeti terve, és mindenkit olyan mértékben kárpótol, hogy elfelejtik azokat a sérelmeket, amik Sátán miatt érte őket.

jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

'Jó' érzéssel tölt el hogy a jó pár válaszom után azt látom rajtad, hogy semmit nem fogtál fel abból amit írtam. Mintha egy másik kérdésre akartad volna írni ezt a választ mert én szeretett teljes viselkedésről beszéltem és semmiféle elpusztítás fel sem merült. Pont ellenkezőleg a 17es válaszomban még arra is kitértem, hogy meg kéne menteni azt is aki bűnös, eltévelyedett.


Aztán még erre az egész mellébeszélés kupacra ráteszel még egy lapáttal amikor megint a vádakkal jössz mikor már vagy százszor leírtam, hogy már a vádak elött sem cselekedet. Lucifer eltévelyedése előtt még nem voltak vádak és ŐT mégis hagyta elveszni. Még mielőtt pedig felmerülne benned, NEM elpusztítania kellett volna akárhonnan is jött az ötlet, hogy bárkit is elpusztítson. Nem szabad elpusztítani senki, ez teljesen szembe megy a szeretettel. Meg kell menteni. De ezt fejtegettem idáig is.


Komolyan, azt az érzést kelted bennem az ilyen válaszokkal, hogy eddig a falnak beszéltem.

jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

27


Sajnos még mindig nem érted. S hidd el tudom,hogy a megmentést szorgalmazod, bármi áron.

Ezért tovább nem írok erről, mert úgy gondolod,hogy a falnak beszélsz, pedig nem.

sokkal inkább én beszélek a falnak.

Legyen szépnapod.

jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy sokkal könnyebb azt állítani, hogy én nem értem és így megpróbálni lecsapni azt amit a másik ír. Tuti joker kártya.

'nem érted és ezért nincs igazad'

Mindegy mit írsz vagy mit ír a másik. Sosincs igaza mert 'nem érti'.


Csak az a probléma, hogy a 26. válaszodból is tökéletesen látszik, hogy mennyire nincsen semmilyen érved csak össze vissza írogatsz. Aztán mikor rámutatnak, hogy tévedsz akkor csak "nem érti".

Így előkerülhetnek olyan sablonos szövegek mint a "Ha azonnal elpusztította volna a lázadókat, attól még a felmerült vádak" pedig semmilyen elpusztítás még közelben sem volt említve.


Elmenekülsz a diskurzus elől mert nem tudsz mit mondani, de azért még oda szúrsz a másiknak. Sunyi, éretlen és gyáva viselkedés ez.


Olvasgasd kicsit az Újszövetséget. Számold meg Jézus hányszor viselkedett úgy mint te és állapítsad meg az olvasottak alapján, hogy vajon mit szólna ehhez a tiszteletlen viselkedésedhez.

jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok sunyi, sosem voltam az.

De legyen, ahogy szeretnéd.

Tudod Sátán, és Ádámék is tökéletesek voltak, velünk ellentétben.

Semmitől sem voltak megfosztva, Sátán pedig szemtől szembe láthatta a teremtőjét. Teljesen tudatában volt annak, hogy esélye sincs, Istennel szemben.

Ő, és a démonai szándékosan vétkeztek, és nem véletlenül. A botlásuk pedig nem "kispályás hiba, vétek"

Ők is ismerték, tudták azokat a "törvényeket", amiket Isten az angyaloknak és az embernek is felállított.

Ennek fényében semmilyen mentséget nem hozhatnak fel a tetteikre. Nincs miről beszélgetni.

Erre szoktuk azt a kifejezést használni, hogy " tökéletesen vétkeztek".


Ádám is, és Éva is nagyon jól ismerték Istent, semmi problémájuk nem volt, sem egészségileg, sem az öregség, sem a halál nem fenyegette őket, bőséges élelemről gondoskodott Isten a számukra.

Nagyon tetszett nekik a függetlenség szelleme.

Ádám pedig jobban szerette a feleségét, mint azt Akitől az életet kapta.

Ezért csatlakozott Évához ahelyett, hogy kikérte volna a Teremtője véleményét.

Ezért nem lehet mentség. Ráadásul Istent hibáztatta, hogy rossz feleséget adott neki.

Pedig amikor megkapta olyan boldog volt, hogy örömódákat zengett.

Éva pedig nem kérte ki a a férje véleményét, hanem ment a saját feje után.

Egymásra mutogattak, egyik se vállalta volna a felelősséget.

Éva a "kígyót" hibáztatta, Ádám a feleségét, és Istenét.

/még jó,hogy Sátán már nem tudta kire ráfogni/

Napjainkban is történnek hasonlók, "örököltük".

Nos talán ezt sem fogadod el.

Isten nem fogja a törvényt eltörölni, amit egyszer felállított.

jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!