Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tartja még valaki a keresztény...

Tartja még valaki a keresztények közül a lakás (vagy ház) szentelés hagyományát? Ugye ma vízkereszt napja van.

Figyelt kérdés

Kb. ezekben a napokban szoktak a római katolikus hívők papot hívni, hogy tartsa távol a gonosz szellemeket a háztól...


De ez inkább száz évvel ezelőtt lehetett szokás/hagyomány. (Esetleg még vidéken talán 50 éve.)


Budapesten talán ritkábban, vagy szinte egyáltalán nem. Külföldi országokban hogyan van ez? Kontinensenként változik?



#vízkereszt napjához kötődik
jan. 6. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan. Pesti vagyok, a mi plébánosunkat épp elegen kihívják ilyenkor szentelni.
jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csehországban találkoztam vele. Először nem tudtam, mit jelent. Abban a városban szinte mindegyik házon ott volt a jel.
jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: ha gondolod, esetleg privátban írhatsz arról, melyik környék. De nem feltétlenül fontos.


2-es válaszoló: ezt jó tudni, hogy a világ melyik pontján mennyire hívő a lakosság. Érdemes ide visszajönni majd olvasgatni a válaszokat.

jan. 6. 17:54
 4/14 anonim ***** válasza:
7%

Mivel ez másolás, ezért nem. Sosem alkalmazom a másolatot, mindig az eredeti érdekel, és használom.


Eddie és Alice Smith: Szellemi háztakarítás ezt másolja a katolikus egyház


[link]

jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%

4+


*ezt másolja a katolikus egyház. mint rituálét, de ha az igazat szembe állítod vele magad is láthatod, mivel minden bent marad a házban, ezért az is bent marad, aminek nem kéne és ahol kegytárgy van, ott vannak más dolgok is.

jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Én Jézus vérét szoktam imában kérni...föleg, ha érzem a megtévesztés szellemét...
jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Igen, meglepően sokan
jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Felénk az új házakat szokták, vagy mert éppen oda költözik, vagy mert most építette. A vízzel való megintés már a Tórában jelen volt:

"Ezt tedd velük tisztulásukra: hintsd meg őket bűneiktől való megszabadulásukra szolgáló vízzel"

Később a keresztények nem csak magukat, de házukat is meghintették ezzel a vízzel.

jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 IstenGyermeke1 ***** válasza:
95%

Igen, elég sokan

Megjegyezném, hogy ha van szenteltvíz, a szertartást a családfő is elvégezheti. Mifelénk raknak ki a templomban szenteltvizet, szöveget és "20 + C + M + B + 24" feliratokat.

jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Igen, a mi falunkban 20-án jön szentelni a pap.
jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!