Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A numerikus csodák bizonyítják...

A numerikus csodák bizonyítják a Korán isteni forrását?

Figyelt kérdés

1. A Koránban a „tenger” szót 32-szer, a „föld” szót 13-szor említik. 13+32=45

% tenger = 32/45 (x100%) = 71,11111111%

% szárazföld = 13/45 (x100) = 28,88888889%

Ezek a számok megegyeznek a tenger és a szárazföld arányával a Földön.


2. A "férfi" szó 23-szor szerepel, ahogy a "nő" is. Mindenki 23 kromoszómát az apjától kapja, 23-mat pedig az anyjától.


3. A nap (mint égitest) szót először a 2. fejezet 258. versében, utoljára pedig a 91. fejezet 1. versében említik, és pontosan 5778 vers választja el egymástól. A nap felszínének a hőmérséklete 5778 K.


4. A nap szó 365-ször, a hónap szó 12-ször szerepel. Ami nem akkora csoda, de mégiscsak szájról szájra terjedt a Korán, mielőtt Mohammad halála után leírták. Érdekes, hogy ilyenek megmaradtak.


Nem vagyok muszlim egyébként, pusztán kíváncsi vagyok mások mit gondolnak erről. Egyszerű véletlen? Bibliában is vannak hasonlók?



jan. 6. 21:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
73%

[link]

634 találat a tenger szóra.

jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
79%

#1

Ne vedd már el a kedvét, én is rengeteg találatot kaptam a férfi szóra :D

jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%
A Kelvin-skála 1848-óta létezik. Mohamed korában ugyan hogyan boronálták össze az 5778 versnyi távolságot a Nap hőmérsékletével az alapján?
jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

#1 Azért, mert az az oldal többször feldobja ugyanazt a verset különböző fordításokkal. Ha a szűrőnél csak az egyik fordítást hagyod bepipálva, akkor 30 körüli számokat kapsz.


(Azért változnak 30 körül a különböző fordítások, mert ezek nem az eredeti arab verziók, és nyilván nem tükörfordítanak.)

jan. 6. 22:17
 5/39 Lucifer-666 ***** válasza:
52%
r.i.p realizmus...
jan. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak 5770 K hőmérsékletű:

[link]

Mivel a szegedi tudományegyetem, gondolom nem hülyeséget írnak.

jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Menj már, ez komoly kérdés? Ezzel az erővel a Biblia isteni forrását is bizonyítja az a tényeg, hogy a Teremtés könyve 1:1 héberül egy tökéletes 2701 pontból álló háromszöget formál, János 1:1 koiné görögül pedig egy tökéletes 3627 pontból álló trapézt formál, mivel a héber és a koiné görög nyelv betűinek van numerikus értéke is, és az így kijött háromszög tökéletesen rá illik a trapézra.


Egyébként ha valaki érdekel bővebben akkor itt van: [link]

jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
0%
Véleményem szerint nem bizonyítják mivel csodákat istenhez hasonlóan a sátán is tud tenni,ezt a világtörténelemben számtalanszor bizonyította!! Ujjászületett hivőként tehát sem a Koránt nem fogadom el Isten szavának de még a katolikus " máriás" csodákat sem tartom istentől jövőnek főleg ha aztán abból még nagyobb baj szármozik.. A legfőbb tekintély mindig a kinyilatkoztotás ami le van írva, de ha nekem pl vmi csodaszerű vki megjelenne még azt is fenntartásokkal kezelném tehát az a biztos ami le van írva a Bibliában!!! S nem a Koránban és semmilyen más irományban!!
jan. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
36%

"tehát az a biztos ami le van írva a Bibliában!!! S nem a Koránban és semmilyen más irományban!!"


Az a tény nem zavar hogy tudományos tény, a Bibliát meghamisították? Ellenben a Korán 1400 éve változatlan.

jan. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
39%
A Biblia meg 1700 éve változatlan.
jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!