Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint mivel...

Potyondi Gergely kérdése:

A keresztények szerint mivel lehetne meggyőzni az ateistákat és a többi vallásúakat arról, hogy a Bibliában nincsenek igazi ellentmondások?

Figyelt kérdés

A Bibliában sok ateista és nem keresztény vallású ember vagy kételkedik vagy egyáltalán nem hisz, aminek az egyik oka hogy vannak benne olyan dolgok, amik ellentmondásosnak látszanak, de valójából igazi ellentmondás nincs a Bibliában.


A matematikán belül is van valami, ami ellentmondásosnak látszik:

Bármely nem-nulla szám nulladik hatványa 1.

8 a harmadikon = 8*8*8 = 512

8 a másodikon = 8*8 = 64

8 az elsőn = 8*1= 8

8 a nulladikon = 8*0? = 0 vagy 1?


Az hogy egy matematikai feladatot nem tudunk megoldani, nem bizonyítja azt, hogy a feladat hibás.

A matematikát elfogadjuk akkor is, hogy ha ilyen ellentmondásosnak látszódó dolog van benne.


Amikor egy szerető apa megbünteti azt a gyerekét aki rosszat cselekszik, akkor az a gyerek lehet hogy azt hazudja magának hogy:"Apa nem szeret, mert ha szeretne akkor nem büntetne meg."

Pedig az igazság az, hogy az apa igenis szereti a gyerekét, csak a jó útra akarja terelni.


Isten is a jó útra akar terelni minket, még akkor is, hogyha nem értjük az Ő tervét.

A Bibliát el kell fogadnunk, mint Isten Igéje.


Előre szólok, hogy ez nem a valláskritika rovat.

Aki Istent, a Bibliát vagy a keresztényeket bármilyen módon támadni akarja, az ne válaszoljon.



jan. 11. 20:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell őket meggyőzni semmiről.
jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
69%

Hát fiam, matekból ez egyes.

8^0 nem egyenlő 8*0-val.

jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
76%
Miért kéne meggyőzni őket? Joguk van nem hinni.
jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:

A világ legokosabb matematikusai döntöttek úgy, hogy bármely nem-nulla szám nulladik hatványa 1. Tehát nem nulla.

Nem véletlenül raktam a 8*0 után kérdőjelet.


Mi [valószínűleg] nem vagyunk a világ legnagyobb matematikusai, így nem is szabad támadnunk a döntésüket.


Nem vagyunk Isten prófétái, és nem szabad támadnunk a Bibliát, amit Isten prófétái és apostolai írtak.

jan. 11. 21:04
 5/70 anonim ***** válasza:
90%

sehogy, ne próbáld meggyőzni őket

ha meg ilyen piszkálódó, provokáló ateista, akkor pláne hagyd magára az illetőt

jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
73%

"Nem vagyunk Isten prófétái, és nem szabad támadnunk a Bibliát, amit Isten prófétái és apostolai írtak."

Ehhez képest te vagy az, aki a Biblián kívül minden más vallás szent iratát megtámadta.

jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 Ozmium42 ***** válasza:
83%

Elég zavaros az érvelésed matematikai része. 8 nulladik hatványa nem azért 1, mert a világ legokosabb matematikusai eldöntötték.


De ha már matekkal érveltél, akkor tegyük hozzá azt is, hogy a matematikában bizonyítani szokás az állításokat, nem elhinni, mert az okosmatematikus megmondta.


Talán a Bibliával is valami ilyesmi lehet a probléma...

jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
56%

Semmivel nem lehet meggyőzni engem.

Hívő koromban tartottam bibliakört, írtam hozzá kommentárt, prédikáltam belőle. Volt, amikor kb. 70 ember előtt. Ezen kívül egy rakás segédanyagon, előadáson átrágtam magam. Nemrég pedig egy olyan egyetemistát korrepetáltam, aki hittanárnak tanul. Elmagyaráztam neki az Ó és újszövetségi kánont.


A fentiek alapján engem ne akarjon senki kioktatni a Bibliából, mert ismerem.

És igen, ellentmondásos. Az egyik helyen a Bibliában az istenség többek között gyerekek kivégzését rendeli el, a másik helyen meg ugyanezt(?) az istenséget olyannak állítja be, mint aki szeret.

A kettő ellentmondásban van. Egy jóindulatú istenség nem fog gyerekeket ölni.


Önmagam egyébként agnosztikusnak tartom, bár a kereszténysét szemszögből ateista vagyok.

jan. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
47%

"A matematikán belül is van valami, ami ellentmondásosnak látszik"


A matematikában bizonyítások vannak.

Ott nem úgy van, mint a Bibla esetében, amit minden hívő a saját szája íze szerint értelmez. Akik egyébként még abban sem tudnak megegyezni, hogy mi a Biblia. Más az ortodox, a katolikus, a protestáns vagy az etióp ortodox egyház kánonja. A katolikus Judit könyvét szentírásként olvassa de a protestáns már nem. LOL.

Ebből a szemszögből még a Koráb is hitelesebb, mert csak egy Korán van a világon, és az összes muszlim ugyanazt a szöveget olvassa.


#8 voltam.

jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 Prókátor ***** válasza:
100%
Az egyetlen lehetséges megoldás, hogy a felvetett "ellentmondásokról" érvelve bebizonyítod, hogy azok csak látszólagos ellentmondások. Vagyis logikai alapra helyezed a vitát. Ha aztán a logikai érvelés csődöt mond náluk... akkor már nincs mit tenni.
jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!