Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet. hogy én még sosem...

Hogy lehet. hogy én még sosem futottam őssze Jehova tanúival?

Figyelt kérdés

jan. 13. 02:56
1 2
 1/16 IstenGyermeke1 ***** válasza:
56%

Úgy, hogy nagyon szerencsés vagy, illetve hogy olyan helyen laksz és fordulsz meg, ahol nincsenek.

De ne aggódj, ezen az oldalon vannak rengetegen, azt kívánod bárcsak ne találkoztál volna az eretnekségükkel, a fafejű hozzászólásaikkal és a demagóg logikájukkal.

Örülj, hogy nem élőben látod, mit művel a szekta a tagok lelkével. Sajnálom mindegyiket.

jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%
De most igen.Így elmondhatod,hogy egy Tanúval, ha személyesen nem is, de válaszolt neked egy kérdésedre. 😁
jan. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%

Vajon mások ledegradálása, sértegetése, mitől szerez örömet valakinek, aki kereszténynek vallja magát?

Bárnem értünk egyet, de nem vall szeretetre, ha mások méltóságába, vagy személyébe taposunk bele.


Egyébként pedig a kérdés nem ez volt, hanem az, hogy miért nem találkozott még velük?....

jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 IstenGyermeke1 ***** válasza:
70%

Kedves 3-as!

Honnan veszed, hogy ez nekem örömet szerez? Nem-e a szektád "mindenki más a sátán hatalmában van, csak mi nem" logikája kelti ezt benned?

Hitvédelem szempontjából foglalkoztam a szektákkal, rengeteg módszerüket ismerem. A Jehova tanúinál rengeteg ilyen előfordul. Nézzünk csak néhány példát:

Primo, kiválasztottságtudat sulykolása. "Csak mi vagyunk egyedül a jók. Hiába mondanak mást a többiek, ők olyan módon próbálják tisztelni az Istent, ami nem tetszik Neki, valóban..." itt jön a kettes pont.

Secundo, ellenségesség keltése a külvilág felé. "A külvilág a Sátán hatalmában van. Mind tévelygők. Mindenki bálványimádó és kárhozatra való. Főleg a történelmi egyházak = Babilon, a vadállat jelét viselők, a kéjnő stb. De egyedül mi vagyunk az erkölcsileg tiszták." A kereszténység = Sátán birodalma.

Tertio, kapcsolat elvágása a külvilággal. A 2-es pontból egyértelműen következik, hogy a többiek rosszak, a szavaik a hazugság urától vannak, a legjobb megszakítani velük a kapcsolatot.

Ehhez szorosan kapcsolódik, hogy az ex-szektatagokhoz egy szót sem szabad szólni.

Quatro, engedelmesség elvárása, a vezető szavai isteni kinyilatkoztatás. "Az Őrtorony Jehova szava. Ami ott van leírva az az igazság. Az a helyes, azt kell tenni. Mindenki, aki mást mond, a sátán embere."

Sexto, támadottság érzésének keltése. Mivel a szekta istenkáromló eretnek nézetei felháborodást váltanak ki, és a mindenki tévelyeg elképzelésből könnyen levezethető, hogy "mindenki más célja, hogy minket megalázzon, irtson." Ez erősíti az 1-2. pontban leírtakat, jobb okot szolgáltat a 3-asra. Fokozza a külvilág elleni érzékenységet, esetleg haragot gerjeszthet; összetartást szül.

Septimo, a harmadik pont megerősödése lévén, szembefordítják a tagot a családjával. Ezt saját szememmel láttam, hogy mit tett egy családdal. Ez a legfájdalmasabb az egészben. Az Isten irgalmazzon azoknak, akik ezt előidézik!

Octo, kilépés megnehezítése. Ez a kárhoztató bibliai igékkel is történik. Viszont vannak pszichikai szempontjai is: minél több idő óta tagja a szektának ez alany, annál inkább ott talál kapcsolatokat; és annál mélyebben gyökerezik a lelkében, hogy, amit a vezetőség mond, az az abszolút igazság. Továbbá a harmadik pont második felében írtak is ide tartoznak.


Még írhatnék párat, de nem ismerem a JW szervezettségét annyira mélyen, ott hibát ejtenék, egyből jönne a "hazudik a katolikus álkeresztény! Ez nem (pont) így van!"

Persze nem várom el tőled, hogy ezeket mind beismerd, hisz erről gondoskodtak. Sajnálok mindenkit, aki ehhez hasonló szervezetek része. És szeretném megakadályozni más emberek bekerülését.

jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 IstenGyermeke1 ***** válasza:
92%

#4

A "quinto" kimaradt, elcsúszott a számozás 😢.

jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Gyermek.

A kérdező kérdésére szerettem volna reagálni, a téma pedig elment másfelé.

Ezért Én bocsánatot kérek a kérdezőtől.


De most szeretnék válaszolni a Gyermek szavaira:


1, Nem súlykoljuk a kiválasztottságunkat, sokkal inkább felelősséggeljár ez a munka, mint hogy "beképzeltek" legyünk ez miatt.

Valamikor az Izraeliták is kiválasztottak voltak, még sem gondolja senki, hogy ezt súlykolásként kell felhasználni.

Akkoriban is volt szó róla,hogy Isten nem fogad el más "vallásokat", csak amit Ő határoz meg,ésa népének is bekell tartania, illetve annak is, aki "más vallásból" csatlakozik. Nem gyakorolhatta a régi vallását.


2, Tévedés, nem vagyunk ellenséges érzülettel mások felé, mindössze Jézus szavai alapján éljük az életünket, és az első keresztények is ugyanezt tették, ezért haragudtak rájuk az emberek. Ezekről Biblia tudósok is írnak. Az első keresztényeket nemtudták hova tenni, mert mindenki ellent mondott neki.

(Cselekedetek 28:22) . . .mert bizony ami ezt a szektát illeti, tudjuk, hogy mindenhol ellene beszélnek.”


3, A Bibliában írva van, hogy az első keresztények ezt a módszert alkalmazták a gyülekezet szellemiségének védelmében. Tilos volt beszélgetni, vagy akár együtt is enni az ilyen személyekkel. Nem Jehova Tanúinak mondassz ellent, hanem Isten szavának.

(1Korintusz 5:11) . . .ne tartsatok kapcsolatot senkivel, akit testvérnek neveznek, de szexuális erkölcstelenségben él, kapzsi, bálványimádó, részeges, illetve gyaláz vagy zsarol másokat. Az ilyennel még csak együtt se egyetek.

(1Korintusz 5:13) . . .„Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül!”

(Titusz 3:9, 10) . . .. 10 Ha valaki szektás nézeteket terjeszt, figyelmeztesd egyszer, majd még egyszer, és utána kerüld a társaságát,

(2János 9–11) . . .. 10 Ha valaki elmegy hozzátok, és a tanítása nincs összhangban Krisztus tanításával, ne fogadjátok az otthonotokban, és ne is köszönjetek neki! 11 Mert aki köszön neki, az részes annak gonosz tetteiben.


4, Isten minden korban elvárta az engedelmességet, erről olvashatunk a Bibliában. Ha valaki egy kinevezett személy ellen beszélt, azt Isten úgy vette, hogy ellene beszél. Isten a kinevezettjeit használja fel, és akit oda kijelől, azt úgy kellett mindig venni, hogy Istent képviseli.

(1Sámuel 8:7) . . .Jehova pedig ezt mondta Sámuelnek: „Hallgass a népre mindenben, amit mondanak neked, mert nem téged vetettek el, hanem engem vetettek el mint királyukat.


A további érvelések is Biblia elleni vádak, mivel Jézus kijelentette, hogy a testvéri kapcsolatnak szorosabbnak kell lennie a vérszerinti kapcsolatnál. Ezért nem engem, vagy a Tanúkat becsmérled, hanem a Megváltónkat. Ez pedig nem jelenti, hogy gyűlöljük a családunkat, hanem azt, hogy Istennek kell engedelmeskedni.

(Máté 10:36, 37) . . .. 37 Aki jobban szereti az apját vagy az anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban szereti a fiát vagy a lányát, mint engem, nem méltó hozzám.

(Lukács 14:26) 26 „Ha valaki hozzám jön, és nem gyűlöli apját, anyját, feleségét, gyermekeit, fiú- és lánytestvéreit, igen, még a saját életét is, nem lehet a tanítványom. . .

(Máté 12:48–50) . . .„Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét a tanítványai felé, ezt mondta: „Nézd, ők az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én testvérem és anyám.”


Ha ez nem így volna, Jézus nem mondott volna ilyen kemény szavakat.

Még saját magunkat is gyűlölni kell, vagy is kevésbé éljünk kimélő életet, Jézusért, és a királyságáért.


Ennek fényében az első keresztényeket is becsmérled, akik bizony alkalmazták ezeket, de valamiért még sem teszed....Jézus szavait sem ócsárolod, de a Tanúkat igen, akik ezt teszik.

jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Én már futottam össze párszor velük, pontosabban becsengettek. Mikor rájöttek, hogy én sokkal jobban ismerem Isten szavát, s nem tudtak mit reagálni a Bibliából hozott idézetekre, utána elslisszoltak.
jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

7.


Nem vagyunk egyformák, és vannak akik nehezebben tanulnak, vagy értenek meg dolgokat. Ez az általános iskolákban is így van. Én pl matematikából soha nem tudtam megérteni a törteket, vagy a kétismeretlenes egyenleteket.

Történelemból viszont jó vagyok.

Akik "elslisszoltak", azonnal nem tudtak válaszolni egy kérdésre, ésúgy vélték, hogy utána járnak és vissza mennek. Így ezzel sem keltik azt az nézetet, hogy a tanúk "elit, felsőbbrendű" emberek. Ahogy az első tanítványok sem voltak azok, éstanulatlanoknak tartották Őket, mivel nem kaptak a Rabbinikus iskolákban képzést, mint Pl Pál apostol.


Ezt pedig fellehet használni emberek megalázására. Lehet, hogy ebben nemannyira jártasak, azonban más dolgokban lehet, hogy jobbak, mint TE.

jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 IstenGyermeke1 ***** válasza:
33%

#6

Látom már, miért maradt ki a "quinto" pont. Az volt az önmeggyőzés. Hogy hirdesd a tanokat, s közben nyomd el magadban az ellenkezés szikráját. Sajnos ezzel betelik az ördögi kör, bármely szektából emberfeletti erőfeszítés kell a kilépéshez.


🤮 Úgy utálom ezt a kiforgatott logikát. Továbbá demagóg is. Felfordul ettől a gyomrom. Csak a 2-esben írtakat támasztod alá.


Első pillanatban "így Biblia, úgy Biblia", másodikban meg "az első keresztények... (hiányzó forrás)". Undorító kétszínűség!

Szeretném megjegyezni, hogy a kiforgatott bibliaértelmezésetekkel nem akarok vitába szállni; teljesen értelmetlen. Mindenki látja, hogy azt csináljátok, amit írtam, csak jónak állítjátok be.

Továbbá nem nézitek, pontosan mit üzen a Szentírás. Minden betűjét kiforgatjátok, az NWT meg meghamisította.

Amit az Ószövetség népe csinál, és amit ti, azok között ég és föld a különbség.


"A fát a gyümölcséről lehet megismerni. Nem szednek tövisbokorról fügét, s gyalogszederről sem szüretelnek szőlőt." (Lk 6,44)

Látjuk mit tesztek az ember lelkével. Kérded, miért iszonyodom a hamis tanaitoktól jobban mint más szektákétól? Mert romboltok. Lelkeket, barátságokat, kapcsolatokat, házasságokat, családokat, életeket. Ezt teszi az Ördögtorony. Szemetek van, de nem látjátok, mit tesztek a gyermekeitekkel? Családtagjaitokkal, kik nem lépnek be hozzátok? A házasság szentségét tiporjátok földbe, csak, hogy plusz tag lépjen be! Baráti kapcsolatokat is.

Istenem, irgalmazz azoknak, kik ezt tettetik az alájuk rendelt tagokkal!


Az értelmetlen vitának nem látom szükségességét. Láthatja, aki ránéz, hogy igazat szólok.

Laudetur Iesus Christus! (In æternum, amen!)

jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#8

Úgy gondolod, hogy az apostolok nem voltak kellően jártasak a hit ismeretében, amikor azt hirdették?

jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!