Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezet miben másabb,...

A Hit gyülekezet miben másabb, mint a katolikus, református keresztènység?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a Hit gyülekezet is alapvetően egy keresztény felekezet, hisz Istent követik és a Biblia a szent könyvük. De míg a Jehováknàl egyértelmű különbségek vannak a két "uralkodó" keresztény szemlélethez képest (lehet nem jó a szóhasználat, de nem tudom jobban megfogalmazni a református, katolikus vallásgyakorlást), addig itt nem tudom ők miben mások.

Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?



dec. 31. 12:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
74%

A hatalomért.

Minél többen vannak, annál több vezetője, vezető tisztségviselője lehet, a hívektől és az államoktól bőven jön pénz és egyéb előny, szóval megéri önállósodni.

dec. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
85%

Német Sanyi Hit Gyüli vezetőjé az ATV, számos bírtok, helikopter, bankszámlák, stb.

A katolikus egyházi vezetőket sem kell félteni.

Ha pedig valaki nem korrupt, pl Iványi, akkor azt ki kell csinálni, ellehetetleníteni.

dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
34%

A Hit Gyülekezete egy evangélikus felekezet, amely 1956-ban alakult meg Magyarországon. Az evangélikus kereszténység a protestáns kereszténység egy ága, és jellemzően a Biblia centrális szerepét hangsúlyozza az egyén és a közösség életében. Azonban a Hit Gyülekezete és más keresztény felekezetek közötti különbségek kialakulhatnak az egyes felekezetek teológiája, gyakorlatai és hagyományai alapján. Néhány főbb különbség lehet:


1. **Teológiai nézetek:** A keresztény felekezetek közötti különbségek gyakran a teológiai nézetekben gyökereznek. Például az evangélikusok általában hangsúlyozzák az egyéni hitre, az Isten kegyelmére és a Szentírás tekintélyére való alapozást. A különböző felekezetek lehetnek eltérő véleményen bizonyos teológiai kérdésekben, például a szentségek jelentéséről, az üdvözülés módjáról vagy az eszkatológiáról.


2. **Gyakorlatok és istentiszteleti formák:** A felekezetek különböző gyakorlatokat és istentiszteleti formákat követnek. A liturgikus és az evangélikus egyházak istentiszteleti szertartásai például eltérőek lehetnek, és az egyes felekezetek eltérő hangsúlyt fektetnek az imádságra, dicsőítésre, prédikációra stb.


3. **Egyházi szerveződés:** A keresztény felekezetek szervezeti struktúrája is különböző lehet. A katolikus egyház például hierarchikus struktúrát követ, míg a protestáns felekezetek, beleértve az evangélikusokat is, gyakran demokratikusabb vagy presbiteriánus rendszert alkalmaznak.


A sokféle keresztény felekezet kialakulása részben történelmi, kulturális és teológiai tényezőknek köszönhető. A felekezetek különféle megértései és hangsúlyai a keresztény tanításokról és gyakorlatokról az idők során eltérő körülményekre és igényekre reagálva alakultak ki. Az eltérések ellenére azonban a keresztény felekezetek közös hitüket osztják meg Istenben és Jézus Krisztusban, valamint a Szentírás iránti elkötelezettségüket.

dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
100%

"Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?"

Pénz és hatalom miatt, gondolj bele, milye nagy üzlet. A hitgyüli vezetője egy pénztelen taxis volt, most milliárdos vállalkozó.


#3

"A Hit Gyülekezete egy evangélikus felekezet, amely 1956-ban alakult meg Magyarországon. "

Ezt az evangélikusok kikérnék maguknak, mert biztos nem akarnak közösséget vállalni ezzel a felekezettel és nem is 1956-ban alakult. Hanem jóval később alapította Németh Sándor.

dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
0%
Jézus is azt tanította, hogy halmozd fel a pénzt, minél többet, építs hatalmat , és ülj a vagyonon....azt hiszem...de lehet tévedek....de akkor minden egyházi vezető is?
dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
89%

#5

Értem én a cinizmust, de elég sok egyházi vezető nem ilyen. Például Assisi Szent Ferenc gazdag kereskedő családba született, nagy vagyon várományosa volt, s helyette pont azt tette, amit Krisztus kér:

"add el, amid van, az árát oszd szét a szegények között, így kincsed lesz a mennyben. Aztán gyere és kövess engem!"

dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
37%
Tehát 800 éve volt egy becsületes egyházi vezető? Remek, csak így tovább!
dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
29%

#7

Számtalan példát lehetne mondani, de igyekeztem olyat, akit még te is ismerhetsz.

dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
67%

Tényleg ismertem, de érted hogy rendszer szintű a probléma?

Néha egy-egy kivétel van, de az sem az egyház miatt, hanem mert alapból egy jó emberről beszélünk, és bármerre vetődött volna, ő akkor is jó ember lenne.

A jézusi tanítások "ezen a szinten" világosak, és én azt látom a magam szerény módján, hogy az egyházak ennek ellene mennek.

Mondhattad volna pl Kirill pátriárkát is, mint napjaink egyik becsületes egyházi vezetőjét, aki alkoholt, drogot, fegyvert csempészik a világban, pénzt mos autoriter államfőknek Putyin embereként.

dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
30%

#9

Miért mondtam volna egy hamis egyház hamis vezetőjét? Nem véletlenül van olyan elismeréssel Németh Sándor Kirillről.

dec. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!