Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem válaszolnak a...

Miért nem válaszolnak a jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Minden közegben előfordult már, hogy elkezdenek nem válaszolni.


Mikor kamasz voltam, és frissen magas szinten spirituálisan, szerettem tesztelni az önmagukat ostenszolgának nevező testvéreimet, hogy miként is segítenek annak, aki rá szorul. Nos bár csalódás volt, de a lényeg itt, hogy akkor is elkezdtek csak nem válaszolni, és valami mást mondani, vagy annyit mondtak, "olvassa el a bibliát, ott van", és mikor mondtam, hogy és ha az ember erre azt mondaná, hogy elolvasta de nem látta meg belőle, akkor mi legyen, arra meg csak a semmi, vagy hogy legyen figyelmesebb, de arra, hogy hogyan megint semmi.


Ez még a legaktívabb, mert itt nem tudnak eltűnni, mint mindenhol máshol. Gyakorin is többször előfordult, hogy önmagát jehova tanújának valló egyén egyszer csak a semmiből nem válaszolt többé. Volt akivel két beszélgetés is alakult, a lettő között hónapok teltek el, és megint eljátszotta ezt.

A gyakorin híresebb zita is, nem tudom most a felhasznó nevét, de valami zita szerű, ő is megcsinálta, pedig írtam neki többször is, hogy örülnék, ha válaszolna az utolsó levelemre, és várom a választ.


A legutolsónál telt be a pohár, és már izzok, hogy megértsem, hogy magukat a teremtő szolgálatában állónak vallók, hogy merik ezt megtenni az egy végtelen teremtővel, hogy ilyen mocskos orcával fordulnak felé, és hazudják maguknak továbbra, hiogy minden oké.

Felkerestem az egyesületet. Sőt szeretek megállni és dicsőíteni az urat, és még myáron egy nagyon aranyos tag segített nekem jelentkezni, hogy felkeressenek.

Nos én már telefonban is mondtam, de aztán kettőjüknek élőben is, hogy engem nem a tanulás érdekel, csupán én mindenhol istent látom, és vágyom kibeszélni a csodát. Mondták, hogy erre nincs lehetőség, én pedig, hogy így nem venném el a lehetőséget mástól, akinek segítyégre van szüksége. De azzal zártuk, hogy ha lenne kérdésem, akkor írjam meg nekik, hogy ők is gondolkozhassanak rajta, és megpróbáljanak válaszolni.

Teltek a hetek, hónapok, és végre lett egy kérdésem. Írtam sms-t, elkoüldte azemail címét rá 2 napra. Megírtam az e-mailt. Ennek megint 2 hete, vagy több, és nincs válasz.


Kérdésem tehát, MIÉRT NINCS SOSE VÁLASZ EGY IDŐ UTÁN? MIÉRT TŰNNEK EL???



jan. 5. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
59%
Ha olyan kérdést tettél fel, ami nincs benne az őrtorony magazinban vagy a véneik könyvében, akkor lehet még ők is várják a választ Amerikából.
jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
34%

Lehet úgy vélik hogy nincs válaszra szükséged, nem hasznos neked.

Hátha csak kötekedsz, provokálsz, és inkább elengedik a témát.

De ez persze csak egy lehetőség.

jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 IstenGyermeke1 ***** válasza:
71%

Csak azt írják, ami a JW.org-on van. Mást nem tudnak.

Továbbá alapszabály, hogy amikor kellenek, nincsenek ott; s amikor a hátad közepére sem kívánod egyiket sem, akkor jelennek meg.

jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 Lucifer-666 ***** válasza:
44%
Ghosting...Őket meg az sem érdekli, ha meghalsz, csak leadják a teljesítésüket...
jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
21%

Provokatív, dilettáns kérdésre milyen választ szeretnél? Az ateisták is azt zizegik, hogy nincs válasz a kérdésükre. Honnan van az Isten? Na és a dilettantizmus honnan van?

Én is kérdezek valamit.

Mikor, hol mondta magáról Isten, hogy ő egy "szentháromság"?

Mikor mondta Jézus, hogy az Atyán kívül máshoz is lehet imádkozni? (Mt 6:9)

Mikor mondta Pál apostol, hogy az ő Istene a Jézus Krisztus? (Róm 1:8)


Miért nem válaszolsz?

jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
64%
Mi a kérdés kérdező?
jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
72%

#5

Én is kérdezek akkor, hátha te válaszolsz majd.


Hol szerepel a Bibliában a vezető testület?

Hol mondta Isten, hogy nyomtassatok őrtorony magazint, s azon át kell "tanulmányozni" a Bibliát?

Hol mondta Isten, hogy az állandó igazságot folyamatosan változtatni kell, mint a jehovások teszik?

Krisztus alapított egy Egyházat, de ki és mikor alapította a Jehova tanúi nevű vallási szervezetet? Mert a Bibliában ilyen szervezetet nem találtam.

jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk római katolikus egyház sincs a bibliában egy pápával az élen.
jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk Pál apostol a római egyháznak címez egy levelet is konkrétan, de szerintem a kérdés szempontjából mellékes, hiszen nem erről szól. Van sok kérdés a katolikusokról is, ebben nem látom, hogy kapcsolódna ide.

Csak amikor válasz nincs, akkor marad a mutogatás :)

jan. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 A kérdező kommentje:

5#ös, te éppen hozzám beszélsz?

Ha igen, te normális vagy?

Hogy válaszoljak valamire, amit még nem küldtél el? O.o


Provokatív és dilettáns kérdésre nem választ, hanem reakciót akarnék, de túl intelligens és jószívű vagyok, hogy ilyeneket kérdezzek.


Én a feltett kérdésekre nem tudom a választ.

Ez a válaszom. Szóval a kérdésed, hogy miért nem válaszolok ostobaság is, mert válaszoltam. Szerintem te túl buta vagy ahhoz, hogy ide írj e kérdés alá. Kérlek ne csináld.

jan. 5. 23:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!