Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten bosszút fog állni a...

Isten bosszút fog állni a fordítógépek elterjedése miatt? Lényegében ezek a varázslatos berendezések a bábeli zűrzavar elleni lázadás eszközei, melyek használatával az ember folytatni kívánja az Isten tervei fölé való kerekedést?

Figyelt kérdés
[link]

jan. 14. 13:03
1 2
 11/13 P.Chris75 válasza:
...És csak úgy játszásiból mi a helyzet akkor, ha a bábeli zűrzavart nem Isten okozta, hanem az akkori fordítógép leállása? Hogyan értem ezt? Hát voltak fejlettebb civilizációk is a földön a mostanihoz képest, simán lehetett olyan fordítógép is, ami egyszerűen a minket körülvevő "tér erején belül" közvetlen az agyra hatott, így mindenki egy nyelven beszélt "látszólag" valójában el sem kellett azon gondolkodnia senkinek, hogy amit a szüleitől tanult, akár melyik faluban, közösségben, az a helyi nyelvjárás, vagy dialektus része volt, és a másik földrészen élő mást tanult emberrel nem kompatibilis lett volna, ha maga a fordító gép "térereje" nem ért el volna mindenki fejéhez, és nem konvertálta volna át a megfelelő szövegre (olyan Mesterséges intelligencia rendszerben). Aztán egyszer csak leállt a gép (lekapcsolták, meghibásodott, lemerült az energiaforrása, tönkretette egy villámcsapás vagy földrengés?) és az emberek szembesültek azzal, hogy egyik pillanatról a másikra már nem értik egymást, mert ahhoz szoktak hogy mindenkit megértenek és SOHA nem volt apáról fiúra szálló téma hogy az ŐSEINK vagy idegenek hagyták ránk a technológiát. Ekkor kellett a gép helyett gondolkodva hasonlóságokat keresni a nyelvekben, és szótárakat alkotni... Nyilvánvalóan a tudás hiányában ISTENI csapásnak is lehet titulálni azt hogy megzavarodtak az emberek. De mi szól amellett hogy nekem is lehet igazam? Hogy az azember aki most nem értette a másikat hazaérve mégis értette a szomszédját, a szüleit gyerekeit, így az adott közösségre jellemző nyelvjárás nem idegen lett hanem az lett hirtelen idegen ami addig is idegen volt amíg a fordító tette helyére a dolgokat... (Tudom tudom most azt mondaná a vallásos ember, hogy ISTEN úgy rendezte el egy szempillantás alatt, hogy az egy csoportba tartozók értsék egymást, a többiek meg más csoportot alkossanak). Na ez a HIT. olyanban hinni amiről nincs bizonyítékod, csak gondolatod hogy talán úgy volt.
jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Isten hamarosan elpicsázza az egész emberiséget.

Azért is amit írsz és még sok oka lesz rá.

jan. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Már ezért a kérdésért (és válaszokért) megérte bekapcsolni ezt az "ördögi masinát"! 😁
jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!