Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi könyebben feldolg...

Jehova tanúi könyebben feldolgozzák az elvesztést mint a világiak?

Figyelt kérdés
ők hisznek a feltámadásban
jan. 15. 13:32
1 2
 1/12 KZitus ***** válasza:
67%

Szia

A veszteség akkor is veszteség, ha pontosan tudjuk miért halt meg a szerettünk, és azt is mi a jövőbeni kilátása.

Hiszen akit elvesztettünk, őt MOST nem látjuk, érezhetjük, hallhatjuk!

8. éve halt meg egyik szerettem, máig is érzem a hiányát.

Nem kell ezen csodálkozni.

Krisztus elment feltámasztani a barátját Lázárt, és anikor meglátta Lázár rokonainak fájdalmát, maga is könnyekre fakadt.

jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyunk egyformák, van akinek könnyebb, van akinek nehezebb. Még akkor is ha tudjuk, hogy a feltámadáskor találkozhatunk vele.

Azonban az valamennyit könnyebit a fájdalmon, ha néha elgondolkodunk azon, hogy a feltámadás után mit fogunk együtt megélni, átélni Krisztus ezer éves uralma alatt. Nem bűn tervezgetni a jövőre nézve, a pozitív gondolatok még az egészségnek is jót tesz.

jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Miért pont a Jehova tanúi?

Más felekezet nem?

jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Ezek szerint nem tanítja Őket a Segítő, csak a Bibliát használják. Mondjuk érthető, hogy miért is Jehova tanúi a nevük.

Miért nincsenek gyógyulások Náluk stb. most, ami eddig átjött.



A Segítő, aki Vigasztaló is, akit Jézus elküldött.

Akit azért küldött Jézus, hogy elvezessen minden igazságra.


Jézus egy szavával meggyógyítja a szíveket. Én ezt fájdalmas gyászomban kétszer is megtapasztaltam. Tudom elhunyt szeretteinkkel találkozni fogok. Arról nem is beszélve, hogy Jézust is végre !!!


A Szent Szellem hiánya nélkül minden gyülekezet halott.

Ezért is mondja Jézus a Jel.könyvében az a neved, hogy élő, de halott vagy.

jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

4.


Érdekes megállapítás. Eddig azzal vádoltak, hogy nem a Bibliát használjuk. Most meg az, hogy a "segítő szellem" hiánya miatt nincsenek gyógyulások.


Eközben egyik sem igaz ránk, mert a Biblia a fő tankönyvünk, ugyanakkor Isten szelleme az ami által tanulunk, vígasztalódunk, stb.

Kiváncsi vagyok milyen vádak vannak még ellenünk.

A hozzászolásomban ugyan ezt mondtam el. Csak másként.

"Tudom elhunyt szeretteinkkel találkozni fogok."

Én pedig ezt írtam: "elgondolkodunk azon, hogy a feltámadás után mit fogunk együtt megélni, átélni Krisztus ezer éves uralma alatt."


Az ellenséges érzület kiforgat gondolatokat, érzéseket, pedig szinte ugyanarról beszélünk.

jan. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

5# Elnézést, de én nem vádoltam , csak megállapítottam..

Jézus tanítványaként eszem ágában sincs vádolni. Imádkozni Értetek is annál inkább.


Mindenesetre nem Jézus Krisztus uralma és szellemisége alatt vagy az Te is érzed, nemde ?


Nem egyet iszunk, így nem érthetünk egyet.


Jehova tanúi közül is tértek már meg jó páran és lettek Jézus tanítványai...csak erről nem nagyon szólnak a hírek.

jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

6


Ha nem az Uralma alatt lennénk, akkor nem ismernénk el Krisztus királyi hatalmát, kinevezését, mint aki a gyülekezet feje, és vezetője.

Semmi ilyesmit nem érzek, sőt. Jézus betartva az ígéretét, egységben vezeti a földön élő hűségeseit, megosztottság, vallásköziség alkalmazása nélkül.


Hírek? Hogy ne szólnának? Nagyon jól tudjuk, és tisztában vagyunk azzal, hogy nem mindenki marad hűséges, az elsőszázadban is hullottak ki emberek a gyülekezetekből.

Ha nem így volna, akkor a Biblia nem írna róla.

Továbbra is vallom, hogy Jézus szavai szerint, nagyon kevesen fognak megmenekülni, nem lesz világ megtérés.

jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Ki Számodra Jézus Krisztus ?


Akik Krisztushoz tartoznak van bizonyságtételük, hogyan találkoztak Vele.

jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8.

Az előzőekben leírtam, hogy ki Jézus, és minek tartom.

A Bibliában sehol nincs leírás arról, hogy a minden tanítványa, akik késöbb keresztelkedtek meg, mindegyik találkozott volna Jézussal, és ez volt a bizonyság.

Jézus szavai szerint tanítványokat kell képezni, és megtanítani nekik Krisztus parancsait, és segíteni azokat megtartani, betartani.

Sehol nem mondta, hogy embereknek megjelenik, hogy találkozzanak vele. S ez lesz a bizonyíték.

Ha Sátán arra is képes, hogy a halottak képében megjelenjen és félre vezesse az embereket, akkor bármire képes.

Ugyanakkor, nem tudjuk Krisztus hogyan nézett ki, ezért azonosítani sem lehet.

Egy film karaktere pedig nem bizonyíték.

jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de - szerintem - a kérdezőt ez a kakaskodás nem érdekli,főleg ha most hunyt el egy szeretett hozzátartozója
jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!