Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten és Jézus egy személy?

Isten és Jézus egy személy?

Figyelt kérdés
Sztem igen
jan. 20. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

A kereszténység szerint (pár kisebb felekezetet kivéve) egy Isten jelent meg három formában, három külön személyként, ha úgy tetszik, a Biblia lapjain. Mint az Atya, mint a Fiú, azaz Jézus, és a Szentlélek.

Mellesleg ez mit keres a tudományokban?

jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Hát mivel mesekönyv-karakterek, ezért igazából bárkik lehetnek. Tudod fikcióban léteznek a "fanfiction" nevű alkotások, ahol az olvasók saját maguk találnak ki és adnak hozzá új dolgokat, hogy bővítsék az eredeti alkotás világát. Ha te szerinted ugyanaz a két személy, akkor legyen ugyanaz. A te képzeletedre van bízva, ez a te meséd, a te történeted és te dönthetsz mindenről.
jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem, Isten 3 különböző személy, Atya, Fiú (Jézus) és Szentlélek. Mind a három személy rendelkezik saját akarattal, de lényegüket tekintve egyek. Már láttam példaként a három fejű sárkányt erre, szerintem találó.
jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem. Jézus inkább egy isteni küldött volt, aki azért jött, hogy felnyissa az emberek szemét.
jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem.
jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szp72 ***** válasza:
83%

Az "Isten" szó a Bibliában az esetek döntô többségében személynév. Ilyen értelemben Jézus nem az Isten, hanem a Fia, vagyis az Atya(Isten) és a Fiú valóságosan két különbözô személy.


Néhány esetben azonban a Fiút is Istennek nevezi a Biblia. Ilyenkor az "Isten" szó nem személy hanem lény név. A keresztény hit szerint ugyanis az Atya és a Fiú két külön személy, de nem két külön lény, mert mindenük közös, teljesen egyek a személyüket kivéve.


Némi fantáziával elképzelhetô egy olyan ember is, egy olyan egyetlen testû ember, amelyet nem egy, hanem kettô személy irányít és birtokol. Egy kétszemélyû egyetlen ember.


A keresztény hitvallás háromszemélyû egyetlen Istent vall.

jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 IstenGyermeke1 ***** válasza:
39%

Nem, különböző személyek.

De az egy Istenben három személy van, az Atya, a Fiú és a Szentlélek.

jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Jégszív ***** válasza:
51%

"Egy Isten HÁROM személy"!

Vágod?

Nyugi, én sem... 😁

jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:
43%

Szia

Ha szerinted Isten és krisztus egy személy, akkor ki támasztotta fel a kivégzett Krisztust?

Hogyan érted Krisztus szavait?

Márk 13:32, ÚRB: „Azt a napot viszont, vagy azt az órát senki sem tudja, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, hanem csak az Atya.” Természetesen ez nem lehetne így, ha az Atya, a Fiú és a Szentlélek, azaz a szent szellem egyenrangúak lennének, és egyetlen istenséget alkotnának.

Máté 20:20–23, ÚRB: „a Zebedeus fiainak anyja . . . így felelt [Jézusnak]: »Mondd, hogy az én két fiam közül az egyik jobb kezed, a másik bal kezed felől üljön a te országodban.« Jézus így válaszolt: . . . »Az én poharamat kiisszátok ugyan, de hogy ki üljön jobb és bal kezem felől, azt nem az én dolgom megadni. Azok fogják megkapni, akiknek az én Atyám elkészítette.«” Milyen furcsa lenne ez, ha — mint mondják — Jézus Isten lenne!

Máté 12:31, 32, ÚRB: „minden bűn és káromlás meg fog bocsáttatni az embereknek, de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg. Még ha valaki az Emberfia ellen szól, annak is megbocsáttatik, de aki a Szentlélek ellen szól, annak nem bocsáttatik meg sem ebben a világban, sem az eljövendőben.” Ha a Szentlélek személy vagy Isten volna, akkor ez az írásszöveg egyértelműen ellentmondana a háromságtannak, mivel azt jelentené, hogy a Szentlélek bizonyos szempontból nagyobb, mint a Fiú. Jézus azonban nem ezt mondta, hanem szavai arra mutatnak rá, hogy az Atya, akié a „Lélek”, nagyobb Jézusnál, az Emberfiánál.

Ján 14:28, ÚRB: Jézus ezt mondta: „Ha szeretnétek engem, örülnétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam.”

1Kor 11:3, ÚRB: „Szeretném, ha tudnátok, hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten.” Nyilvánvaló tehát, hogy Krisztus nem az Isten, s hogy Isten magasabb rangú Krisztusnál.

jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 IstenGyermeke1 ***** válasza:
28%

#8

Így: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__.. 4-es válasz, nem írom le még egyszer, csak belinkelem.


#9

A logikád alapjában hibás. Nem azt vallom, hogy egyenlőek, hanem, hogy egylényegűek, de különböző személyek.

Elárulnád, hol tesz a Szentírás egyenlőséget Jézus és Szent Mihály arkangyal közé?

jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!