Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért utálják...

A katolikusok miért utálják és nevezik szektának a Jehova Tanúit? Ennyi erővel a katolikus egyházat is nevezhetjük szektának (és régen - ~2000 éve - tényleg azon az elven működött), csak sokkal régebbik, nagyobb és befolyásosabb.

Figyelt kérdés

Például a Jehova Tanúinál mindenki maga dönthet a keresztség felvételéről, nem magatehetetlenül kényszerítik bele. Ez becsülendő és követendő példa szerintem, hiszen megadják a a választás lehetőségét.


Mint külső szemlélő:

A kereszténység általában a kegyelemről, megbocsájtásról és gyakorlati alkalmazásukról szónokol, ami valljuk be nem túl hiteles... a JTvel szemben - csak azért, mert szemlátomást kissé belsőbb közösséget alkotnak és más a Biblia-értelmezésük, olyan összpontosított gyűlöletet szabadít fel a keresztényi lelkekben, amit már-már sátáninak is lehetne nevezni és olyankor meglátásom szerint az egységes lehurrogás, lepontozás némi elégedettséggel tölti el ezeket a nyíltan megbocsájtó, sunyiban gyűlölködő lelkeket.

Vagy mindez azért lenne, mert tudják, a JT nem támad vissza? Az emberi természetbe pedig bele van kódolva, a gyengébb - vagy annak látszó élőlények - elnyomása.



jan. 23. 13:43
1 2 3 4
 31/34 IstenGyermeke1 ***** válasza:
46%

#29

Hazugság, mit a Szentatyáról állítasz. Megkérhetlek, hogy olvasd el a Fiducia Suplicans dokumentumot (magyar nyelven: [link] ), és nem csak a sajtó hazugságait. Majd utána próbálj meg vitatkozni róla. Mielőtt valamit be akarsz foglalni az érveidbe, nem árt meggyőződni róla, valóban mi az.

Előre is köszi

jan. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
19%

30

Elolvastam. És Jézus maga tiltotta meg Péternek, aki kardot ragadott. Sehol nem írja a Biblia hogy amikor elfogták volna az apostolokat akkor elkezdtek volna harcolni a katonákkal, hogy mentsék magukat. Pál sem, aki előtte azért nem riadt vissza a fegyverektől sem.

Nem, nem tudnám megmenteni. Te talán meg tudnád?


Ezt nem mondják a tanúk! Sehol nem írja, megnézheted te is. Az, hogy neked valaki ezt mondta, arról nem tehet senki, kizárólag az a személy.

Minden ember tévedhet, így az is.

De sem az Őrtorony, sem a Jw.org nem ír ilyen baromságot.


De, elolvastam. Azért linkeltem hogy rámutassak: tudom mi a helyzet, s valóban nem a házasságról van itt szó. Tudom mit jelent az áldás, szerintem félreértettél. Ez a cikk rámutat hogy a tanú akivel beszéltél tévedett, súlyosat.


Jézus nem volt bűnös, a Biblia leírja ezt.


Isten nem követel meg adót. Ez ennyi. Nem arról van szó hogy kegyetlen vagy nem. Nem követeli meg minden követőjétől a fix összegű hozzájárulást.

jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
37%

A katolikusok a nagy történelmi egyházakon kívül minden újabb csoportot szektáznak, amelyik kereszténynek vallja magát. Régebben a reformátusokat és evnagélikusokat eretnekként bélyegezték meg, de a szektázás kategória később jelent meg.


[link]

jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 IstenGyermeke1 ***** válasza:
64%

#33

Nem, nem. Vannak kik ezt teszik, de alapjában nem.

jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!