Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan éljem úgy az életem...

Hogyan éljem úgy az életem hogy tudom hogy nincs Isten?

Figyelt kérdés

Nem vallásos családba születtem, de már nagyon fiatalként elkezdtem szimpatizálni a kereszténységgel, keresztény is voltam ( sose voltam mondjuk megkeresztelve de ez full mindegy), és mostmár hogy növök fel rájöttem hogy nyilván nincs Isten.

Viszont én már nagyon összebútoroztam ezzel a dologgal. Minden amit a világról gondoltam és magamról az Istenből indult ki. Szerettem magamat, mert gondoltam hogy céllal teremtett lény vagyok, szerettem a családom, úgy voltam vele hogy majd a családommal hátha a mennybe kerülünk, szerettem az embereket hisz szeresd a felebarátod, és szeretem a hazám, melynek tradíciói mélyen gyökereznek ebben a vallásban. Még barátnőnek is csak keresztényt akartam. És most hirtelen kihulott belőlem a hit, elaludt a gyertya de még nem vagyok képes megváltozni… Hogy tekintsek így a világra? Napról napra “szomorúbbnak” érzem magam ha erre gondolok, úgy érzem semminek sincs értelme…



jan. 24. 20:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/252 anonim ***** válasza:
69%
Ezt nem tudhatod, csak gondolhatod.
jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/252 A kérdező kommentje:
Akkor tudom, hogy meg vagyok győzödve róla
jan. 24. 20:49
 3/252 anonim ***** válasza:
97%
Ha így semmi értelme a világnak, élj inkább továbbra is úgy, mintha lenne Isten - hátha egyszer még rájössz, hogy valóban van. Merthogy van. :)
jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/252 anonim ***** válasza:
78%
Különben miből jöttél rá, hogy nincs (miközben van)?
jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/252 Potyondi Gergely ***** válasza:
70%

Isten létezik.


Gondolj arra, hogy mit kell tennie egy ateistának ahhoz, hogy bebizonyítsa azt, hogy a túlvilágon nincsen semmi:


El kell mennie a túlvilágra.

Vissza kell jönnie a túlvilágról úgy, hoz elhozza magával azt a "semmit".

Be kell bizonyítania azt, hogy ezt a "semmit" a túlvilágról hozta.


Ezt természetesen lehetetlen bebizonyítani.


Azt, hogy Jézus nem támadt föl, csak úgy lehetne bebizonyítani, ha itt a földön megtalálnák a csontjait és bebizonyítanák megkérdőjelezhetetlenül azt, hogy az Ő csontjai voltak.

Mivel Jézus feltámadt, és fölment a mennybe, ezért nincsenek a földön a csontjai, ezért soha senki sem fogja megtalálni.


Természetesen mivel nem lehet bebizonyítani azt hogy a túlvilágon nincsen semmi, és hogy Jézus csontjai itt lennének a földön, ezért ezekről a kérdésekről az ateisták és a nem-keresztény vallásúak igyekszenek elterelni a témát úgy, hogy nekiállnak felhozni a Bibliából ellentmondásosnak látszó dolgokat.

Pedig a Biblia Isten Igéje és nincs benne ellentmondás.


Még rengeteg érvet lehet mondani a kereszténység védelmében.

jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/252 Potyondi Gergely ***** válasza:
69%
Előre szólok, hogy ez nem a valláskritika rovat.
jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/252 anonim válasza:
64%
Mi történt ? Én megcsalás után tapasztaltam, hogy minden megváltozott bennem és körülöttem. Minden amit hittem addig (nem csak a nőkről, hanem mindenről) és ami történt körülöttem át íródott. Jordan Petersont tudnám ajánlani minden tekintetben. Vallás témában is.
jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/252 Mojjo ***** válasza:
59%

@5: Neked valahogy nagyon beakadtak ezek a bibliai ellentmondások - miközben a saját, erről kiírt kérdésedre nagyívben tojtál -, de az igazság az, hogy

1, az ateisták minimálisan kis része (sem) a bibliai ellentmondások miatt ateista

2, az ateisták többsége agnosztikus ateista, azaz nem hisz Isten/istenek létében, de nem is állítja, hogy biztosan tudja, hogy nem létezik semmiféle isten (a kérdező nyilván pont állítja ezt, de nem reprezentálja az ateistákat)

3, azzal, hogy azt mondod valamire, hogy "bibibí, nem tudjátok bebizonyítani, hogy nincs így", még nem bizonyítottad be, hogy úgy van. Még csak valószínűbbé sem tetted.

jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/252 anonim ***** válasza:
55%

Én részemről nem vagyok se keresztény, se vallásos, de tudom hogy van Teremtő.

A tudomány ott tart jelenleg, hogy a Világegyetem 95%-a nincs meg, sem mérni, sem bárhogy észlelni nem tudják.

Amikor pedig az atom szint alá mennek, akkor hirtelen azt találják, hogy nem létezik anyag, csak információ és energia.


A Teremtő létezik, és mi része vagyunk a művének, a Teremtésnek.

jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/252 Mojjo ***** válasza:
79%
Kérdező, nagyon egyszerű, saját célokat kell találnod, saját testreszabott értelmet az életben. Nem egy robot vagy, akinek az a programja, hogy egy vallást kövessen és az legyen a célja. Elhiszem, hogy furcsa érzés lehet neked most ez az egész, de meg kell találnod önmagad.
jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!