Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én beteg vagyok, és kilátás...

Ha én beteg vagyok, és kilátástalan az életem, nem vagyok a világban valaki, sikertelen vagyok, még van értelme az életemnek, Isten előtt?

Figyelt kérdés
2017. aug. 29. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van.


Máté 11,28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és [rész 12,20. Jer. 31,25.] én megnyugosztlak titeket.


11,29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.


11,30 Mert az én igám gyönyörűséges, és az [Ján. 5,3.] én terhem könnyű.

2017. aug. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagy annyira beteg, hogy ne tudj írni az internetre, és olvass, tehát máris itt a feladat, hogy beszélj, írj Istenről, másokat vigasztalj és hitre vezess. Ez az igazi sikeresség, nem az, hogy van egy jó munkád, keresel egy rakás penzt, miközben belül halott vagy.
2017. aug. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Elmémben beteg vagyok gyerekkorom óta, depressziós vagyok, és sok pánik rohamom van, tömegfóbiám is. Egy senki vagyok, a családomból több ember is sikeres, és amikor arra gondolok, hogy nekem minden próbálkozásom kudarcba fullad, és mások gyarapodnak minden téren, akkor még mélyebbre süllyedek. Nem akarok irigy lenni, egyszerűen csak azt érzem, hogy mások folyamatosan haladnak az életben, az enyém meg egy helyben áll, minden próbálkozásom, amit teszek folyamatosan kudarc, az éjszakák a legrosszabbak, akkor az álmaimban is a kudarcaimat látom, és legszívesebben fel sem akarok kelni, sokszor már azt érzem, jobb lenne végleg elaludni, de nem akarok a családomnak fájdalmat okozni, de úgy érzem ha élek azzal is azt okozok, de ha meghalok azzal is azt.
2017. aug. 29. 08:28
 4/12 imakommandós ***** válasza:

Nem az önképzés a lényeg meg a világi siker, hanem tudod-e, hogy milyen feladatot szabott rád a ház gazdája? (Márk 13:34)

Akkor vagy fontos a gazdának ha azon a helyen lát!

2017. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Idéznék Jézustól, amint elmondja véleményét arról, hogy szerinte a földi sikerek fontosabbak, vagy Istennel való kapcsolatod. Persze ha végiggondolja az ember (elnézést ha keményen fogalmazok, de hát vallás kategóriában tetted fel a kérdést), hogy a Földön pár évtizedet töltesz, szemben az örökkévalósággal, akkor egyértelmű a válasz:


"19

Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják;

20

Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, ahol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és ahol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.

21

Mert ahol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.

...

24

Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak."

(Máté 6)

2017. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta, hogy nézzétek az ég madarait. Nem vetnek, nem aratnak, de Istennek mégis gondja van rájuk. Nem érünk mi többet a verebeknél? És Isten minden hajszálunkat számon tartja.

Szent Ágoston püspök mondta azt, hogy Isten közelebb van hozzánk, mint mi önmagunkhoz. Én is pszichésen beteg vagyok, és nehéz elhinni, hogy értékesek vagyunk, de keresni kell az Ő akaratát.

2017. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ijesztő, hogy fel sem fogtad a második kommentem, hanem ömlik belőled az önsajnálat. Nem tennéd meg, hogy elolvasod?
2017. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem egy Testvérem van, aki hasonló mentális betegségekkel rendelkeznek, még is aktív életet élnek, és a képességükhöz, körülményükhöz mérten szolgálnak.

Isten csak annyit vár el mindenkitől amennyire képes, többet nem.

Siker titka, az Istenben való hit, bizalom, alázat, és nem utolsó sorban az engedelmes szív.


sokan írtak verseket, amik pontosan a Te problémádra lehet megoldás, hiszen ha egy madárka, ami nem egy nagy szám sokat ér Istennek, az ember mennyivel inkább.

ezeken kellene elmélkedni, és megtenni a szükséges lépéseket.

Csak még egy verset szeretnék írni, mert nagyon sikeres szeretnél lenni, vagy talán " gazdag".

Minden lehetséges Istennel.


(Példabeszédek 10:22) 22 Jehova áldása az, ami gazdaggá tesz, és ő nem ad ahhoz fájdalmat.

(2Korintusz 9:12) 12 mert e nyilvános szolgálat teljesítése nemcsak a szentek szükségét tölti be bőségesen, hanem az Isten iránti hála kinyilvánításában is gazdaggá tesz.

2017. aug. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van!
2017. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A depressziót, szorongást lehet, hogy megszállás okozza. Kérd Jézust, hogy űzze el! Mondván, hogy gyenge vagy, de neki ez lehetséges. Isten számára nincs értelmetlen élet.
2017. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!