Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért várják sokan a világvégé...

Lucifer-666 kérdése:

Miért várják sokan a világvégét, amikor a Biblia is óva int tőle?

Figyelt kérdés

Ámos próféta 5. fejezet:

17

És minden szőlőben siralom lesz, mert átmegyek te közötted, ezt mondja az Úr.

18

Jaj azoknak, akik kívánják az Úrnak napját! Mire való néktek az Úrnak napja? Sötétség az és nem világosság.

19

Mintha valaki oroszlán elől szaladna, és medve bukkanna rá; vagy pedig bemenne a házba és kezét a falhoz támasztaná, és kígyó marná meg.

20

Nem sötétség lesz-é az Úrnak napja és nem világosság?! Sötétség lesz az, s még hajnalfénye sem lesz.

21

Gyűlölöm, megvetem a ti ünnepeiteket, és nem gyönyörködöm a ti összejöveteleitekben.

22

Még ha égőáldozatokkal áldoztok is nékem, sőt ételáldozataitokat sem kedvelem; kövér hálaáldozataitokra rá se tekintek.

23

Távoztasd el tőlem énekeid zaját, hárfáid pengését sem hallgathatom.

24

Hanem folyjon az ítélet, mint a víz, és az igazság, mint a bővizű patak.



jan. 29. 00:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Inkább a jehovak várják az utolsó napot én úgy tudom
jan. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Inkább jót kellene cselekedni...


14

Mert tudom, hogy sok a ti bűnötök, és nagyok a ti vétkeitek! Igazak nyomorgatói, váltságdíj-szedők vagytok; és elnyomják a szegényeket a kapuban!

13

Azért hallgat az eszes ebben az időben, mert gonosz idő ez.

14

Keressétek a jót és ne a gonoszt, hogy éljetek, és akkor veletek lesz az Úr, a Seregek Istene, amint mondjátok.

15

Gyűlöljétek a gonoszt és szeressétek a jót; állítsátok vissza a kapuban az igazságot; talán megkegyelmez az Úr, a Seregek Istene a József maradékinak.

jan. 29. 00:21
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Mert nem ismerik se Istent, se a Bibliát, magukat ettől különlegesebbnek tartják, felsőbbrendűségi tudatuk lesz ettől, hogy ők az utolsó időkben élnek, valami nagy történések idején.
jan. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#1 Jehovából csak egy van.(bem vagyok tanú, ez alapműveltség)
jan. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Potyondi Gergely ***** válasza:
70%
Jézus második eljövetelét várjuk és azt, hogy jöjjön el Isten országa.
jan. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

4# Filippiekhez 2:3

Semmit nem cselekedvén versengésbõl, sem hiábavaló dicsõségbõl, hanem alázatosan egymást különbeknek tartván ti magatoknál.



Jó lenne, ha Jehova tanúira is igaz lenne, mint Jézus tanítványaira : az alábbi Igazság


Apostolok 1:8

Hanem vesztek erõt, minekutána a Szent Lélek eljõ reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végsõ határáig.


Tanúbizonyság nélkül jó indulattal is csak a betű emberei.

jan. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mert az elkerülhetetlen vég bizonyossága megszünteti a bizonytalanságot, így akkor hirtelen megszűnne a bizonytalanság miatt érzett szorongás, és ez ellentmondásos módon jó érzés, és nem gondolnak tovább, a műveltség vagy iskolázottság is hiányzik hozzá, hogy felfogják, mekkora iszonyatos nagy veszteség volna kozmikus értelemben egy teljes virágzó bioszféra pusztulása, nem beszélve egy értelmes, már a kérdéshez kapcsolódó képzeteket is felfogni képes intelligens életforma eltűnése. (Nagyon ritka lehet az intelligens élet a világegyetemben, ami pedig ritka és pótolhatatlan, az nagyon értékes. Az emberiség olyan, mint egy műalkotás. Nem tökéletes, de megismételhetetlen – viszont tökéletesedik, ebből a szempontból sántít a párhuzam.)
jan. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 IstenGyermeke1 ***** válasza:
80%

Minden kereszténynek kötelessége virrasztani a jócselekedetekben. De aki jósolgatni próbál a Szentírásból (lásd: Jehova tanúi, most a III. világháborút és a Föld megmenthetőségét "olvasták ki") az ráfázik, mert a Biblia nem jóslókészlet.

Nem tudjuk, mikor jön el halálunk órája vagy az utolsó ítélet; de virrasztanunk kell, hogy hűségben övinek találjon minket az Úr.

jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8.


Már elnézést, de a cikk nem utal, és nem is jósol 3. világháborúra. Ha valaki ezt olvasta ki belőle, és terjeszti, akkor ahhoz járul hozzá, hogy hamis információt terjesszen a tanukról.

Így terjedt el az is, hogy a Tanúk 75-ben várták a világ végét. Egy cikket némelyek teljesen félre értelmeztek.

Én sem értelmezem úgy, hogy 3. világháború, nem is terjesztem, pedig Tanú vagyok

Azoknak a hazugsága ez, akik a Tanúkat teljesen leakarják járatni, mert nem tudnak már mibe belekötni.

jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Luci


Nem a teljes világnak lesz vége, ilyet a Tanúk soha nem mondtak. Már csak azért sem, mert a "szelidek öröklik a földet", Isten ígérete alapján.


Miért várjuk?

Mert minden jó érzésű ember, szeretne békében, egészségben élni. Isten pedig ezt ígérte azoknak, akik szeretik Őt, és hálásak a megváltásért.

Isten helyre akarja állítani azt, amit kezdetben a földdel eltervezett.

Az tény, hogy Isten beszámol egy "háborúról", de ez nem emberek háborúja lesz, hanem Istené, aki ezáltal fogja megtisztítani azoktól a földet, akik nem illenek bele a szándékába.

(Jelenések 16:14) . . .elmennek az egész lakott föld királyaihoz, hogy egybegyűjtsék őket a mindenható Isten nagy napjának háborújára.

Isten ellenségeit, ’az egész lakott föld királyainak’ nevezi, akik „démonoktól ihletett kijelentések” hatására gyűjtetnek egybe

Ebben nem emberek vesznek részt, hanem maga Krisztus fog részt venni, mint a "fehér lovon ülő" az angyalaival azok ellen, akik méltatlanok az életre.

Az ítéletet és annak végrehajtását, egyetlen ember sem kezdeményezheti,sem végezheti el.

jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!