Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezetéből vannak itt...

Hit gyülekezetéből vannak itt emberek? Esetleg más pünkösdi felekezetből? Szívesen beszélgetnék velük.

Figyelt kérdés

febr. 7. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagyok Hit gyülekzetes, sem pünkösdista, de figyelmeztetni szeretnélek.

Persze, majdnem minden keresztény gyülekezetben, amelyben a Bibliát olvassák a tagok, és nem teljesen mérgező gyülekezet, lehetnek olyan emberek, akik a helyes úton szeretnének járni, a Hit gyülekezetében is. De azért a többség minden nyugati kultúrában létező egyházban álkeresztény. Úgyhogy vigyázz! Ha igazi keresztényekkel akarsz találkozni, akkor olyan országokból keress beszélgetőtársat, ahol bebörtönzik, megkínozzák és gyilkolják a keresztényeket. Sokkal inkább biztos lehetsz benne, hogy egy keresztényeket intézményesen üldöző kultúrában vagy országban egy keresztény nem valami önző indokból lett keresztény egy tévelygő vezető segítségével, hanem tényleg Jézus az első számára mindenek felett. Különben nem vállaná Őérte akár a halált is.

Itt Magyarországon a legtöbb keresztény álkeresztény. Messze nem reprezentatív minta, de én eddig két Hit gyülekezetessel beszélgettem el, az egyik olyan arrogáns volt, hogy még egy felfuvalkodott ateista is tanulhatott volna tőle arroganciát. A másik meg nem is titkolta, hogy feketén dolgozik, és hogy azt ő nem tartja bűnnek.

Két másik egyházba járó pünkösdistával is elbeszélgettem, egyikkel kicsit komolyabban, mindketten el voltak telve a nyelveken szólással kapcsolatos intellektuális büszkeséggel, és tévelygésüket minden erővel rám akarták nyomni.

Érdekes módon találtam a neten egy blogot, amely az önkielégítésből való felépüléssel foglalkozott, amit egy Hit gyülekezetes hölgy készít (sajnos a nevét elfelejtettem), és az egy igazán jó blog volt. Ezért mondom, hogy mindenhol vannak olyan emberek, akik próbálnak a helyes úton járni, de a többség akkor is hitetlen, ha kitűzik a cégtáblára, hogy itt aztán a nagybetűs Hit van.

üdv, a javuló Stefán

febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha megnézed a kereszténység történelmét, az egyház pont addig volt egészséges, amíg üldözést szenvedett. Kezdetben, az első század elején-közepén főleg a zsidók, később főleg a Római Birodalom üldözte a keresztényeket. Ahogy a IV. századtól római császárok tolerálták, majd kötelezővé tették a keresztény vallást, rohamosan megindult a kereszténység megromlása. Ez egybecseng azzal, amit a Biblia ír az ApCsel 14:22-ben: "Sok nyomorúságon keresztül kell bemennünk az Isten Országába." Ahogy megszűnt a nyomorúság, és "világ" elfogadta a kereszténységet, össze is barátkozott a kereszténység a világgal, és szép lassan meg is romlott. Persze teljesen nem tudták sosem az összes keresztényt megrontani, és mindig jöttek reformmozgalmak és megújítási próbálkozások, amikor már abszolút tűrhetetlenné fajultak a dolgok. De sok reformmozgalom nem jobbá, hanem inkább még rosszabbá tette a helyzetet.

Az extatikus megnyilvánulásokat azonban, amelyek sok pünkösdista gyülekezetben folynak, a kereszténység korai szakaszában, tehát amíg még egészséges volt a kereszténység, a kereszténység fő irányvonala eretneknek mondta ki.

Azon kívül láthatjuk, hogy a mai nyugati kultúrában levő teljesen szétaprózódott felekezetekben és gyülekezetekben nagyjából a nyugati fogyasztói kultúra jelenik meg, az emberek kívánságainak a kiszolgálása jó pénzért. Bármire vágysz, találsz egy olyan gyülekezetet, ahol a vágyaidat és akratodat kiszolgálják jó pénzért, és azt mondják neked, amire viszket a füled.

Jézus teljesen más volt, Ő azt adta az embereknek, amire valóban szükségük volt, nem azt, amiről az emberek a saját megronmlott szívük vágyai által úgy gondolták, hogy szükségünk van rá.

Tehát ha te érzelmességre, érzelgősségre, szenzációkra (ún. csodás gyógyítások), "nagy durranásokra" vágysz, akkor menj csak a Hit gyülekezetébe. De ez csak a te vágyad és akaratod. Aki Isten akaratát cselekdszi, az fog élni örökké. Aki a saját viszkető füle elapján keres tanítókat, az tévelyegni fog, és másokat is tévelygésbe visz.

Isten teremtett mindent, az érzéseinket is, de mint mindennel, amit Isten alapvetően jónak teremtett, az érzéseinkkel is vissza lehet élni, lehet olyanra használni őket, amire nem valók, és amiből naqgy kárunk származik. A Hit gyülezetében és sok más pünkösdista gyülekezetben az érzésekkel való visszaélés, már nagyüzemben folyik, és le is aratják annak káros következményeit, mégpedig az ezektől valóú függőséget.

Egyetlen függőség van ami nem rombol, hanem épít, az pedig magától az élő Istentől való, napi függőség. Ezt senki sem tudja megcsinálni helyetted, semmilyen gyülekezet vagy vezető nem tudja megcsinálni hyletted. Ez a te dolgod. Remélem, ez segített.

üdv, a javuló Stefán

febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Kíváncsi lennék miről szeretnél beszélgetni, amit Jézussal nem tudsz megbeszélni?
febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az Assassin Testvériség tagja vagyok.
febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!