Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan döntsem el, hogy...

Hogyan döntsem el, hogy milyen gyülibe járjak?

Figyelt kérdés

Egy felekezettel se egyezik meg mindenben a véleményem, de van néhány ami szimpatikus.

Egyikkel az a gond, hogy csak havi egy istentisztelet van, mert nem valami népszerű erre felé.

Illetve van olyan amivel nem kevésbé értek egyet, de van náluk ifi meg minden, ami szimpatikus.



jan. 23. 22:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
40%
Szia! Érdekelne, hogy melyik az, ahol havi 1 istentisztelet és szimpatikus Neked. Én Hit Gyülekezetébe járok, azt tudom elmondani, hogy mindenkinek lehet itt szabad véleménye, általában nyitott mindenki a kulturált vitára, nem attól jó egy gyüli, hogy mindenki mindenben egyetért. Itt is sok féle irány van a gyülin belül is, sokféle elképzelés és vannak olyanok amik ütköznek egymással, de nekem ez kifejezetten tetszik, mert azt jelenti, hogy nagy a szabadság, valami miatt mégis elég jól összetartunk. Egyébként, ha valamiben úgy látod nem értesz egyet, lehet éppen a Te véleményedre lenne szükség azon a területen :) remélem megtalálod a megfelelő gyülit! Isten áldjon meg gazdagon!
jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

"szimpatikus"


Érdekes megközelítés. A Biblia alapján Isten egy egységes imádat által tanítja és vezette mindig is a népét. Hogy milyen imádatot kell bemutatni, és hogyan kell értelmezni, az sem volt megosztott.

Isten a rend Istene és nem a káoszé, vagy zűrzavaré. Isten nem vallások sokfélesége, vagy értelmezések különbözősége által vazette a népet az imádatban.

Jézus is kiemelte, hangsúlyozta, hogy nem mindegy hogyan gyakoroljuk a hitünket. Elmondta,hogy Jézusra hivatkozni, vagy Úrnak elismerni nem elégséges, ha nincs összhangban az Atyja akaratával.

Isten határoz az imádatról, és nekünk kellalkalmazkodni hozzá, nem fordítva.

jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Lucifer-666 ***** válasza:
Ahol krisztus drága vére édes bor színében csorgadozik le lelki táplálékként, hogy a kenyér ne legyen túl száraz.
jan. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

A Hitgyülit kerüld el...


Hihetetlenül káros közösség, indoktrinált, agymosott emberekkel. Csak nézd meg ezt a videót, minden elárul:


[link]

jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Ahol havi egy alkalom van, ők biztos nem keresztények, mert a Biblia alapján legalább heti egy alkalom kell legyen. Pál apostol fel is szólítja a híveket, hogy ne maradjanak el.


Igaza van az előttem szólónak, hogy a hitgyüli és más hasonló szekták károsak. De mindenki a saját bőrén tapasztalhatja, volt akinek már sikerült megszabadulni tőlük vagy az őrtorony szervezetből.

jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Ahova a szíved visz...


Kérdezgesd Jézust, hogy a helyed.. Alapból úgyis Őt kell követni elsősorban.

jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Potyondi Gergely ***** válasza:

Nekem a Hit Gyülivel vannak pozitív tapasztalataim:

Emlékszem, amikor a wc-ben ott felejtettem az övtáskám, de leadták, ezért vissza tudtam kapni.

Továbbá egyszer az automatához nem volt elég pénzem, ezért el kellett mennem plusz pénzért, és a mögöttem levő ember megvárta, míg visszaérkezem.


Akármelyik keresztény egyházba jársz, fontos hogy semmiféleképp se hagyd el a kereszténységet.

Ha valaki megpróbálja megtörni az Istenbe, Jézusba vagy a Bibliába vetett hitedet, akkor ne halgass rá.

jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
# Na igen a Hitgyülitől attól kicsit tartok, láttam már videókat...
jan. 24. 18:34
 9/12 A kérdező kommentje:
#5 Szerintem azért van csak havi egy, mert lehet hogy az egész megyében van egy pap, mivel mint mondtam mifelénk nem valami népszerű. Erdélyben gondolom minden héten van.
jan. 24. 18:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!

Miért kell vallásközösségbe járni,ha az a Biblia tanítása szerint nem üdvösség kérdése?

(Az üdvösség Isten kegyelmi ajándéka,amiért semmit sem kell tennünk,csak elfogadnunk.)


Szerintem:


Minden vallásközösség biblikus célja Krisztus és a krisztusi élet megismertetése,gyakorlása olyanok közt,akik ugyanazt szeretnék,tehát egy viszonylag könnyű terepen,kevés kockázattal.

A krisztusi szeretetet olyanok közt gyakorolni,akik nem értik azt félre,illetve nem élnek azzal vissza.


Ha igaz az elv,ennek a következménye:


Olyan közösséget válasszunk,amely ezt gyakorolja,tehát legfontosabb céljának Krisztus és az Ő tanításai,a krisztusi szeretet gyakorlásának módjait tartja.


Ennek az is lehet következménye,hogy elfussunk olyan felekezetektől,ahol dogmák,tradíciók,szokások elvonják a közösség figyelmét a lényegről,netán azt gondolják,tanítják,hogy felekezetük s annak tagságával üdvösség szerezhető .

jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!