Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már dolgod egy szektával?

HunLo kérdése:

Volt már dolgod egy szektával?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék ilyen jellegű történetekre.

febr. 8. 17:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Még nem, de nem is nagyon szeretnék
febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%

Volt. De mivel az aki mások hibáit azért teszi közszemlére,hogy csámcsogjanak rajta, ezért nem mesélem el.

Tudod az is bűnös aki pletykál, és az is aki meghallgatja.

febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak közvetve.


Apai ágról egy rokonomat beszippantotta egy szekta már jó régen. Alapból nagyon vallásos nő volt, szerintem ez ilyen hajlam nála, kritika nélkül hiszékeny. Nem tudom, konkrétan milyen szekta, de valamilyen német/osztrák kötődésű. Egyre inkább elszigetelődött a családtól, csak azokat a barátait tartotta meg, akiket meg tudott téríteni. Akkor voltak kamaszok a gyerekei, amikor őt bevitték, de ma már velük sem tartja s kapcsolatot. Még vagy öt vagy tíz éve voltak olyanjai, hogy felhívott rokonokat, hogy találkozzanak, de csak a hitéről beszélt, térített, nem tudtad leállítani. Engem nem keresett, de a tesómat igen, ő nem ment el a találkozóra, mert ijesztőnek tartotta, hogy egy erdei sétára akart menni a nő vele. Most így a közeli családom azt se tudja, él-e még, vagy ha igen, a világ melyik pontján.


A másik meg még középiskolás koromban volt, volt egy barátnőm, aki neten megismerkedett egy lánnyal, akivel elkezdtek találkozgatni, sok közös volt bennük, meg a stílusuk is hasonló volt. Aztán bejött valahogy a képbe egy idősebb fickó, olyan 30 lehetett, amikor mi 16 évesek voltunk, és ő azt állította magáról, hogy egy angyal, és azért jött, hogy az embereknek segítsen a démonjaiktól megszabadulni. Elég sokan hittek neki, pl ez a lány is, akivel a barátnőm jóban lett. Főleg tinik mászkáltak a fickóval, de voltak bőven idősebbek is, nyugdíjasok is. Csinált ilyen sétákat kietlen helyekre, főleg ősszel, hogy egész délután sétáltak valami fához a Bükkben, mert az neki valami szent helye volt, és ott gyertyákat gyújtottak, meg beszélgettek arról, hogy az angyalok kik a földön, meg milyen, ha démon van benned. Aztán a barátnőm már nem járkált el velük, de nem emlékszem, miért, csak a lány, akit megismert. Kb mikor érettségiztünk, akkor tudtuk meg, hogy a lány öngyilkos lett, mert hogy nem tudott a démonoktól megszabadulni. Akkor esett le amúgy a barátnőmnek, hogy ez valamk szekta volt.

febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3-as

Köszönöm szépen ,hogy megosztottad velem ill velünk ezt a történetett.

Érdekes volt.

febr. 8. 19:21
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Huszonakárhány éve volt még fiatalember voltam

Vasárnap volt szerintem előző este eléggé berugtam és aludtam otthon egyedül

Csengetnek kinyitom az ajtót és egy fickó áll az ajtóban

Nézek rá, hogy "tessék"

Erre elkezd velem elég barátságosan beszélgetni, én meg mivel még mindig részeg vagyok leállok vele beszélgetni

Elég barátságos fickó volt de 20 perc után derült ki, hogy ez valami vallásos szekta lesz úgyhogy mondtam neki, hogy ne haragudjon de engem ez nem érdekel aztán rácsuktam az ajtót

Aztán elkezdtem gondolkodni azon, hogy egyáltalán mit beszélgetek én egy idegen férfival 20 percet az ajtóban?

Haha

Mindegy részeg voltam még az előző éjszakáról aztán nyilván ott volt a hiba a képben

febr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Múltkor a Tények Pluszban volt egy ilyen adás, hogy a férfi x évig egy szekta tagja volt, alig bírt kiszakadni belőle.
febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Nem. Engem kerülnek a vallási fanatikusok. Inkább a csövik szólítanak le.
febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
95%

Pár évvel ezelőtt megismerkedtem egy sráccal, akivel két hétig chatelgettünk írásban szuperjó volt, párszor beszélgettünk telefonon is, mielőtt találkoztunk. Nagyon izgatott voltam, mert értelmesnek, intelligensnek, nagyon nagyon kedvesnek és viccesnek tűnt, az első találkozás is tök jól ment. A második randinkon viszont fura lett, mikor a családjáról kérdeztem, azt mondta, egyikükkel sem tartja a kapcsolatot, mert nem fogadják el a barátait. Először azt hittem, hogy azért mert valami nagyon rossz társaságba keveredett (amúgy nem tévedtem, mint kiderült... :D), de végül elkezdte mesélni, hogy a barátai tulajdonképpen a családja, és milyen jó lenne, ha én is megismerném őket... nyilván én hárítottam, túl korainak éreztem. Elképesztő szenvedéllyel mesélt arról, mennyire számíthat rájuk, micsoda erős a kötelék, mindent elmond nekik, igaz "meg van szabdva, miket mondhat el". Nos, amikor hazaértem, egy üzenet várt tőle azzal kapcsolatban, hogy nekem is szükségem lenne egy olyan családra, amiben ő él, mert érzi, hogy a sajátom nem ad meg mindent, és az övében ráadásul anyagilag is mennyire jó lesz nekem...

...Szcientológus volt.

Azzal a lendülettel tiltottam le, utána még Linkedinen megkeresett, hogy de mindenképpen nekem csatlakoznom kell... :D Ott is letiltottam.

febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

Mivel kevesen tudják a szekta szó jelentését,itt megtalálható:


[link]

febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Az egyik ismerősöm Angliában dolgozott egy iskolában asszisztensként, és ő mesélte, hogy oda elég sok olyan gyerek jár, akiknek a családja valamilyen szektához tartozik. Az nem derült ki neki, hogy milyen szekta, de ezek a gyerekek csak egymással lehettek jóban, nem barátkozhattak olyanokkal, aki nem volt benne a gyülekezetükben, vagy hogy hívjákban. Mondta, hogy volt egy kislány, akinek valamiért értesíteni kellett a szüleit, de nem lehetett közvetlenül őket hívni, hanem egy gyülekezeti vezetőt, aki jóváhagyta, hogy beszélhet velük az ismerősöm.
febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!