Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már dolgod egy szektával?

HunLo kérdése:

Volt már dolgod egy szektával?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék ilyen jellegű történetekre.

febr. 8. 17:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem, engem csak hajléktalanok szólítanak le, rosszabb esetben kiderül,hogy nem csak pénz kell nekik...
febr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Lucifer-666 ***** válasza:
66%
Mire gondolsz? Szex?
febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Abban az időben történt, amikor még fiatal egyetemista voltam, kb. 35 évvel ezelőtt, akkor még nem ismertem a Bibliát. A kollégiumban szobáról szobára járt a dél-koreában alapított Egyesítő Egyház két "térítő"-je (angolul Unification Church, hosszabb nevén Family Federation for World Peace and Unification). Elhívtak egy előadásukra, én meg 20 évesen elég érdeklődő voltam, ami nem baj, de sajnos naív is voltam, és elmentem.

Végül is az előadás érdekesnek tűnt, bár láttam, hogy a keleti filozófiákból és a Bibliából egyaránt használnak benne részeket, de akkoriban nem is ismertem, és emiatt nem is becsültem igazán a Bibliát, úgyhogy nem tűnt rossz ötletnek belevegyíteni a Bibliába máshonnan származó filozófiákat. Például azt sem ismertem a Bibliából, hogy Jézus előre figyelmeztette a tanítványait, hogy sok hamis próféta jön majd az ő nevében, sőt még olyanok is lesznek, akik azt fogják mondani, magukról, hogy ők maguk a Krisztus.

És itt pont ez volt a menü egyébként, az egyház vezetője, Sun Myung Moon azt állította magáról, hogy ő Jézus reinkarnációja, és azért kellett újra eljönnie a világba, mert Jézust megakadályozták annak idején, hogy véghezvigye a küldetését azáltal, hogy keresztre feszítették. Mondjuk, mivel volt némi római katolikus hátterem, ezért ez gyanút keltett bennem, az Egyesítő Egyház azt tanította, hogy nem Isten akarata volt, hogy Jézust keresztre feszítsék, hanem itt a földön kellett volna neki létrehoznia a tökéletes családokat és ezáltal a tökéletes társadalmat és a békét az egyész világon. És ezt most S. M. Moon ezt megteszi, mert ő igazából Jézus Krisztus, az ő második eljövetele, és ami az 1. században nem sikerült neki, azt most végehezviszi. Én meg mondtam, hogy nekem a katolikus egyházban azt mondták, hogy Isten akarata volt, hogy Jézust keresztre feszítsék. De ők elkezdtek győzködni, hogy dehogy.

Amúgy meg azzal próbáltak a bizalmamba férkőzni, bevonni, hogy egy férfi a szektából kapcsolatot tartott velem, és időről időre érdeklődött irántam, ami persze jó érzés volt. Úgyhogy még egy hétvégi táborukba is elmentem. Ott viszont az előadások mellett mindenféle körtáncokat jártak meg énekeket énekeltek nagy odaadással ennek a Moonnak és a feleségének, akiket az Igaz Szülők-nek neveztek. Na ez körtáncosdi meg örömmámor már sok volt nekem, ez már erős visszatetszést is keltett, nem tudtam bekapcsolódni, és rendkívül rosszul, kirekesztettnek is éreztem magam emiatt, így kissé fejvesztve, a pizsamámat is ottfelejtve, de elmenekültem ebből a táborból. Néhány nap múlva két térítő utánam jött a kollégiumba, és megpróbáltak visszacsábítani, de elég határozottan ellenálltam, úgyhogy feladták.

Ahhoz képest, hogy annyi szó volt ebben a szektában olyan dolgokról, amire vágynak az embere, pl. a világban létrejövő harmóniáról és békéről, később megtudtam, hogy ez a Sun Myung Moon fegyverkereskedéssel szerezte a vagyonát. Szóval ennyit az általa hirdetett békéről.

Amúgy így visszaemlékezve rendkívül hálás vagyok Istennek, hogy kimentett innen még nagyon az elején, mert ha valakit beszippant egy ilyen vagy hasonló szekta, hosszabb ott tartózkodás után jóval nehezebb kijönni belőle, már csak azért is, mert nehéz szembesülni vele, hogy milyen piszkosul átverték, és mennyi időt, pénzt, energiát áldozott fel az ember egy hamis ügyért. Különösen veszélyeztetettek azok a fiatalok, akiknek nincsenek még élettapasztalataik és emberismeretük és elég naívak. Az ördögnek nagy hatalma van, és megpróbálja megtéveszteni még a választottakat is. Erre is figyelmeztetett Jézus.

üdv, a javuló Stefán

febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

9


Ez egy világi megfogalmazás. Jézust és az első követőit is szektának bélyegezték. Mert kicsiny csoport, és a világban zajló némely szokásokban semlegesek.

Jézus soha nem azt mondta, hogy sokan lesznek, vagy hogy vlágmegtérés lesz. ésezt Noé napjaihoz hasonlította.

Kevesen vannak, kevesen fognak megmenekülni.

febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer összejöttem egy szektás fiúval. Naív kis hülye tini voltam, azt hittem, hogy ki tudom rángatni onnan, de a családja ezer szállal tartotta. Néha úgy tűnt, mintha már ő is szabadulna, talán sikerült is volna megmenteni, ha nem vagyok annyira türelmetlen.


Mindent összevetve sajnálom szegényt, egy végtelenül megnyomorított fiú volt, aki úgy vágyott már valamiféle érdek és feltétel nélküli szeretetre és ŐSZINTESÉGRE, hogy így utólag fájdalom belegondolni. De 17-18 évesen nem voltam a lelki és a szellemi fejlettség olyan fokán, hogy segíteni tudtam volna neki, így aztán vége lett.


Megjegyzem, engem is tönkre tett az eset egy időre.

febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Szekta nélkül is igazságtalan elvárni, hogy segíts másokon.

Nekem voltak barátnőim, akik komoly depresszióban voltak és úgyszint lehoztak az életről és kissé tönkretették a mentális állapotom.


Valószínű te többet tettél érte, mint bármely felnőtt aki tudja hogy mi lehetett vele. Ez nagyon bátor dolog és remélem jobban vagy azóta.

febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Pupusz ***** válasza:

Van fent youtubeon egy videósorozat olyantól, aki volt:

https://www.youtube.com/watch?v=G8RbTaWlMWU

febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!