Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel a reinkarnációban?

Hiszel a reinkarnációban?

Figyelt kérdés

febr. 11. 12:44
A kérdező szavazást indított:
Igen és szeretnék újjászületni.
Igen, de nem szeretnék újjászületni.
Nem, de szeretnék újjászületni.
Nem és nem is szeretnék újjászületni.
28 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
Mar az elozo eletemben sem hittem benne.
febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 KZitus ***** válasza:
69%

Szia

Nem hiszek. Nem bizonyítható.

febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy létezik, de jó volna. Érdekel a téma.
febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszek, mert Isten örök élet lehetőségével hozta létre az emberi fajt.

A bűnbe esés miatt, Jézus halála szavatolja, hogy akik meghaltak, visszakapják az életüket, de nem reinkarnálódással.

febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 KZitus ***** válasza:
57%

#3

Isten elmondja azt, miért van bennünk az a vágy, hogy valami van, történjen velünk a halál után. Teljesen természetes az, amit érzel.

Bölcs Salamon azt írta le ezzel az érzéssel kapcsolatosan: „Még az időtlen időket is az emberek szívébe adta, hogy fel ne foghassák a munkát, melyet az igaz Isten végzett kezdettől fogva mindvégig.” Másik fordítás ezt úgy adja vissza: „az örökkévalóságot is az emberi értelem elé tárta, de az ember mégsem tudja felfogni Isten alkotásait elejétől végig, amelyeket megalkotott” Prédikátor 3:11.

Sok mindent írtak már erről a versről. Azt azonban leszögezhetjük, hogy legbelül előbb vagy utóbb mindannyian elgondolkodunk azon, hogy mi az életünk értelme, és hová jutunk. A történelem folyamán az emberek mindig is nehezen törődtek bele abba, hogy az élet csupán abból áll, hogy igyekszünk elvégezni a szükséges teendőinket, aztán pedig meghalunk. Más élőlényektől eltérően mi, emberek nemcsak a jelennel foglalkozunk, hanem gondolunk a halálra is, és arra, hogy mi lesz az után. Sőt, vágyunk rá, hogy vég nélkül, örökké élhessünk. Miért? Azért, mert ahogy a bibliavers fogalmazott, Isten „az örökkévalóságot is az emberi értelem elé tárta”.

febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%

A reinkarnáció nem logikus. Azt tanítja, hogy az ember a következő életében megbűnhődik az előző életében elkövetett bűneiért, és majd abból tanul, ezáltal jobbul. Mi értelme van olyasmiért bűnhődni, amire nem emlékszem? Hogy tanulok belőle, ha nem tudom, miért kaptam a büntetést? Mi a garancia arra, hogy nem követem el ugyanazt a bűnt minden egyes újabb életemben, és nem a bűn-büntetés körforgásába ragadok?

De tegyük fel, hogy tényleg egyre jobb lesz az ember az előző élete tanulságai alapján. Tényleg egyre jobb az emberiség? Hol van a sok tökéletes ember, akik már a Nirvána előtt állnak?

Ha mindig ugyanaz a lélek születik újjá, akkor honnan jönnek az új lelkek? Hiszen egyre több ember van.

És ha már tévtan, itt van egy másik, a halottidézők. Ők állítják, hogy halottakkal beszélnek. Hogy beszélnek a halottakkal, ha azok már rég leszülettek újra? Szerintem ezt a reinkarnáció-hívőknek meg a halottlátóknak kellene megbeszélniük egymással. Nagyjából ugyanannyi bizonyíték van mindkettőre. Azaz, semmi.

febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hiszek a reinkarnációban. Számomra nem semennyire nem vonzó az elképzelés, hogy újra és újra megszülessek és újra és újra meghaljak.

De nem azért nem hiszek benne mert számomra nem szimpatikus.

febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

#5

Nem tudod bebizonyítani, hogy isten ilyet mondott volna.

Nem bizonyítható.

febr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Újjászületni,vagy újraszületni az két teljesen különböző dolog!
febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Jégszív ***** válasza:
82%

Nem hiszek! Már az előző életemben sem hittem. 😊


De komolyabban!

Számomra - egyszerűsítve! - ez azt jelenti:

Élt valahol, valaha egy emberi egyed, akiről fogalmam sincs, hogy kicsoda, micsoda. Ennek a tettei, jellemrendszere hatással volna az én életutamra! (Ugye, ezt hívják KARMÁNAK?)

De kérem, MI KÖZÖM VAN HOZZÁ!? Ki, és milyen alapon mondja meg, hogy amiatt a VADIDEGEN miatt szívok vagy élvezek!? Ezt akkor tudnám elfogadni ha TUDATOSULNA bennem, hogy igen, "ő én vagyok", ezért megérdemlem sorsom.


Igaz, erre agyas bölcselkedők kitaláltak egy fából vaskarikát, amelynek a neve: "lélek"... Ebben viszont több dolog sántít: Ennek megismerése megint holmi "hit" kérdése, tudományosan nem bizonyítható! Józan paraszti észre lefordítva: a TUDATOM nem vesz róla tudomást...


De van itt még valami:

Ez az egész logikusan akkor működne, ha a föld lakosságának száma közel ÁLLANDÓ lenne, nem igaz? 😊 Most akkor hogyan jött össze az a fránya 8 milliárd fő!? Állati egyedekből, akiket nem erkölcs vezérel, hanem a faj- és létfenntartás ösztönének parancs?

JAJ, ne bántsuk egymást...

febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!