Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliát milyen sorrendben...

Bibliát milyen sorrendben olvastam?

Figyelt kérdés

Találtam ezt az oldalt

[link]

Ti milyen sorrendben kezdenetek neki? Olvastam, hogy az evangéliumokat javasolják, majd utána az oszovetsegtol a végéig, de kíváncsi lennék mások tanacsaira



febr. 13. 15:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Olvassam* elnézést
febr. 13. 15:15
 2/20 Potyondi Gergely ***** válasza:
66%
Én azt javaslom, hogy az Újszövetséggel kezd, Máté evangéliumával.
febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem egyforma az igénye az embernek, így mindenki azzal kezdi, ami igazán érdekli.

Személy szerint azért az elejétől kezdtem, mert így megtudtam, hogyan kezdődött az élet, mi történt amiért Isten szándéka egy időre meghiúsult.

Illetve folyamatosan kibontakozik, hogyan valósítja meg Isten az elhatározását. Milyen események által halad előre.

A Biblia tele van történelmi beszámolókkal, és leszármazási jegyzékekkel, ami száraznak, nem könnyen érthetőnek tűnik. Illetve vannak Biblia fordítások, amiknek a nyelvezete régies, ezért is nehezebben érthető.

A Bibliát nem úgy kell olvasni, mint egy krimit, vagy szépirodalmat.

Úgy van felépítve, hogy megmagyarázza önmagát, hogy helyes következtetésre jussunk, mit szeretne Isten mondani, vagy tanítani nekünk.

Ezért vannak a keresztutalások, vagy lábjegyzetek is benne.


Neked kell eldöntened, hogy mi érdekelne elsősorban. Történelmi beszámolók, vagy a törvények mögött húzódó alapelvek....?

febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Én inkább ezt az oldalt javaslom, nézd itt különböző fordításokat is találsz:

[link]


Érdemes az Újszövetséggel kezdeni, haladhatsz a könyvek sorrendjében is.

febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%

Szia, jó javaslat, hogy kezdd az evangéliumokkal (Máté, Márk, Lukács,János) mert viszonylag könnyen "emészthető", mind a 4 író Jézus életét,annak főbb állomásait, eseményeit írja le 4 különböző nézőpontból. A legtöbb történet ismerős lesz, még ha nem is vagy vallásos. Ha életedben most olvasod először a Bibliát, ez jó kezdet lehet.

Ha a telefonodon a Playáruházba, vagy ha Iphonod van, az Appstore-ba ha beírod, hogy "bibliaolvasási ütemterv" , feldob neked jópár alkalmazást, amit letölthetsz és ez napi olvasási tervezetet kínál neked. Általában lehetőséget kínálnak, hogy válaszd ki, milyen időszakra ossza fel neked, tehát pl ha egy év alatt akarod kiolvasni, akkor mondjuk napi 5 fejezetet fog neked feldobni, ha ráérőssebben , mondjuk 3 évre tervezed, akkor napi 2-3 fejezetet. Ezek figyelmeztetnek is, hogy olvass.

Nekem ez pl bevált.

febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia, olvasd sorban.


Elárulom, azért próbálnak mindig újszövettséget olvastatni a keresztények, mert nem tudnak szembenézni az ószövettség szörnyűségeire.

febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

#6

Nem, sokkal inkább azért, mert a kereszténység szempontjából az Ószövetség egy jelentős része teljesen irreleváns. Például Mózes Törvénykönyvébe találunk több, mint 600 különböző parancsot, előírást, melyekből egy se vonatkozik keresztényekre. A Leviták könyve részletesen leírja, hogy kell a papoknak áldozatot bemutatni, stb... ami nem csak a keresztényekre nem vonatkozik, de a zsidók se gyakorolják már.

De ezeket nem tudhatod, mivel sose olvastad azt, amit ajánlsz :)


Az általad említett "szörnyűségek" egy ezrelékét se teszik ki, az átlag olvasó, ha sorban halad, már előtte beleun a fentebb említett két könyv által, mint sem eljutna odáig.

febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

#7

Szerintem nem irreveláns, mert a múlt cselekedetei nélkül nem lehetne újszövettség.


"Például Mózes Törvénykönyvébe találunk több, mint 600 különböző parancsot, előírást, melyekből egy se vonatkozik keresztényekre."

Amit illene minden kereszténynek elolvasnia. Kedvencem Exodus 21


"ami nem csak a keresztényekre nem vonatkozik, de a zsidók se gyakorolják már."

Igen és égetően fontos ezeknek a törvényeknek az ismerete. Főleg hogy nagy részét a mai napig kellene a zsidóknak ÉS keresztényeknek is gyakorolnia.


"De ezeket nem tudhatod, mivel sose olvastad azt, amit ajánlsz :)"

Magyarul és angolul is végigolvastam nem egyszer.

Szóval jó keresztény módjára ne ítélkezz, főleg információ hiányában.


"Az általad említett "szörnyűségek" egy ezrelékét se teszik ki"

Nagy része a Bibliának szörnyűség.

febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Potyondi Gergely ***** válasza:
47%

8-as:

Nem a valláskritikában vagyunk, és nem értek egyet a Biblia ellen felhozott vádakkal.

febr. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

a 6-os (8-as) egy ateista provokátor

mindig ezt mondja, ha valaki megkérdezi, hogyan olvassa a Bibliát

15 éves korában átmosta ezzel a neten egy ateista az agyát, azóta nagyon okos akar lenni vele


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

itt a 9,15,22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 37 alatt válaszol

azt javaslom, ne szóljatok hozzá, itt látszik, mi lesz a vége, csak eltéríti a beszélgetést

febr. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!