Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol kezdjem a Biblia olvasását?

Hol kezdjem a Biblia olvasását?

Figyelt kérdés
Melyik résznél kellene elkezdenem, ami érdekes, és lehet belőle tanulni? Nektek melyik a kedvenc részetek?

2023. nov. 2. 20:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
75%
Az elején
2023. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Potyondi Gergely ***** válasza:
75%

Én azt javaslom, hogy azÚjszövetségnél érdemes elkezdeni, Máté Evangéliumával.

Az Újszövetség után könnyebben meg lehet érteni az Ószövetséget szerintem.


Nekem Máté evangéliumából ez az egyik kedvenc példabeszédem:


Máté 18,21-35


Ekkor hozzá menvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és neki megbocsátanom? Még hétszer is?


Monda neki Jézus: Nem mondom neked, [hogy] hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.


Annak okáért hasonlatos a mennyeknek országa a királyhoz, aki számot akar vala vetni az ő szolgáival.


Mikor pedig számot kezde vetni, hozának eléje egyet, aki tízezer talentummal vala adós.


Nem tudván pedig fizetni, parancsolá annak ura, hogy adják el azt, és a feleségét, és gyermekeit, és mindenét, amije vala és fizessenek.


Leborulván azért a szolga előtte, könyörög vala neki, mondván: Uram, légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked.


Az úr pedig megszánván azt a szolgát, elbocsátá őt, és az adósságot is elengedé neki.


Kimenvén pedig az a szolga, találkozék eggyel az ő szolgatársai közül, aki száz dénárral vala neki adós, és megragadván azt, fojtogatja vala, mondván: Fizesd meg nekem, amivel tartozol.


Leborulván azért az ő szolgatársa az ő lábai elé, könyörög vala neki, mondván: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked.


De ő nem akará, hanem elmenvén, börtönbe veté őt, mígnem megfizeti, amivel tartozik.


Látván pedig az ő szolgatársai, amik történtek vala, felettébb megszomorodának, és elmenvén, mindent megjelentének az ő uruknak, amik történtek vala.


Akkor előhívatván őt az ő ura, monda neki: Gonosz szolga, minden adósságodat elengedtem neked, mivelhogy könyörögtél nekem.


Nem kellett volna-e neked is könyörülnöd a te szolgatársadon, amiképpen én is könyörültem terajtad?


És megharagudván az ő ura, átadta őt a hóhérok kezébe, mígnem megfizeti mind, amivel tartozik.


Eképpen cselekszik az én mennyei Atyám is veletek, ha szívetekből meg nem bocsátjátok, ki-ki az ő atyjafiának, az ő vétkeiket.

2023. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
37%
Minden jó, ha a vége jó...
2023. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
71%
Egy-egy történetet olvass el. Ami érdekel, amit hallottál valahol. Vannak olyan bibliák, aminek az elején vannak olvasási tervek. Az nagy segítség. Kiigazodni is egyszerűbb vele. A biblia pont nem az, amit csak úgy az elejétől a végéig kiolvas valaki.
2023. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%

Először kezd az Evangéliumokkal aztán olvasd a Leveleket de van olyan hogy 1 év alatt olvassák el a könyvet mindennap olvashatsz belőle.



[link]


[link]

2023. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
Általában azt szoktak mondani, hogy az evangéliumokkal érdemes kezdeni. Nekem az evangéliumok nem jelentették könnyű olvasmányt, én bizony az elején kezdtem és végigolvastam. Igaz, 3 részletben és 3 évbe telt. De ha te egyelőre nem tervezed az egészet elolvasni, akkor válassz ki általad is ismert történeteket, és azokkal kezdj. Van a neten pl. hittan tanterv, ott vannak listák a biblia történeteiről, onnan meríthetsz ihletet.
2023. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
23%

Én most kezdtem el, hát az eleje elég érdekes.

Megszületett X, neki volt két fia, y meg Z, majd neki lett két fia C és b.

Aztán ez megy fejezeteken keresztül.

2023. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
72%
Én is az elején kezdtem. Vagyis előtte már egyszer beleolvastam, szintén akkor még az evangéliumoktól, ahogyan sokan javasolják is. Viszont! Az Ószövetségben rengeteg olyan dologra bukkantam, ami engem akkor épp érintett, kérdésekre kaptam belőle választ. Persze voltak kritikus részek, ahogyan az utolsó válaszoló is írja, de végig olvastam azt is. :D
2023. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdező!


Elejétől a végéig.

A régi testamentum és az új összetartozik és ajánlanám, hogy sorban olvasd.

Azért szokták kihagyni a régi testamentumot, mert sok visszataszító és morális problémák vannak isten viselkedésével.


Én a Biblia olvasása közben lettem ateista.

2023. nov. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
76%

10

"Azért szokták kihagyni a régi testamentumot, mert sok visszataszító és morális problémák vannak isten viselkedésével"

Nem azért szokták kihagyni, és nem is szokták kihagyni.

Hanem azért kezdik az Újszövetséggel, mert a keresztény vallásnak az az alapja.

Az Ószövetség megértéséhez sokkal több történelmi, vallástörténeti, kultúrantropológiai tudás szükséges.

2023. nov. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!