Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztény vagyok, de...

Ha keresztény vagyok, de teljesen ellene vagyok a "Fordítsd oda a másik orcád is!" elvnek, akkor a pokolra jutok?

Figyelt kérdés
Amikor Jézus elkergette a templomból az árusokat és felborította a portékáikat, akkor szerintem abban a pillanatban ő sem eszerint az elv szerint cselekedett. Ha így lett volna, akkor segített volna nekik, hogy boldogulhassanak, nem? Hiába követtek el tiszteletlenséget Isten ellen, oda kellett volna fordítania a másik orcáját is, alias segítenie kellett volna, vagy nem?
febr. 17. 12:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%
Jézus nem személyes sérelem miatt kergette ki az árusokat a templomból.
febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
20%

Bizony nagyon könnyű azt mondani magunkról, hogy keresztények vagyunk, de nagyon-nagyon nehéz elérni, hogy majd Krisztus is azt mondja rólunk.


A mai magyar egyházi vezetők többsége például azt hiszem nem lesz azok között akiket Krisztus tanítványainak ismer el.


Máté 10:16

Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok

febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
A kérdésemre még mindig nem kaptam választ.
febr. 17. 13:42
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező ha keresztény vagy akkor erre egyébként tudnod kéne a választ, illetve feltehetően ismersz olyanokat akik kompetensen tudnak válaszolni (jársz templomba ahol megtudod kérdezni a papot).


Ettől függetlenül miben nyilvánul meg az, hogy "nem fordítod oda a másik orcádat"?

Csak mert ez nem feltétlen jelent azt, hogy vissza is "ütsz". Az már bűn. Tudtommal ez egyébként nem törvény, hogy fordítsad oda de nem is Istennek tetsző ha nem fordítod oda.


A pokolra jutást pedig Isten dönti el a Bibliában olvasottak alapján ezért ezt csak ő tudja megmondani. Elméletileg Isteni kegyelemből tudsz üdvözülni.

febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
59%
De választ kaptál. Jézus a személyes séreomek elengedéséről beszélt, a templom piaccá züllesztése nem személyes sérelem volt. Mit nem értesz?
febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
#5 Miért ne lett volna személyes sérelem? Az árusok tiszteletlenek voltak Istennel szemben, akit Jézus a legjobban szeretett. Már hogyne lett volna személyes sérelem?
febr. 17. 13:57
 7/31 anonim ***** válasza:
22%

Nem személyes sérelem volt, hanem elvi kérdés. Jézus a saját személyét ért sérelmekre egyszer sem válaszolt erőszakosan.


De amúgy az agresszív emberek mindig ezt a sztorit húzzák elő a farzsebükből, hogy legitimálják az erőszakosságukat.

febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

"Az árusok tiszteletlenek voltak Istennel szemben,"

Szentháromság tanítása szerint Jézussal szemben is.

febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nem kötekedni szeretnék, ne értsetek félre, szeretlek titeket, mint felebarátaimat, csupán sok dolog van amit nem értek és szeretnék jobbá válni. Továbbá félek a kárhozattól is, félek attól hogy Isten bosszút áll a bűneimért.
febr. 17. 13:59
 10/31 anonim ***** válasza:
Nincs baj az árusokkal, de nem a templomban van a helyük, ez volt az üzenet.
febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!