Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerülhetnék közelebb...

Hogyan kerülhetnék közelebb Jézushoz?

Figyelt kérdés
Elkezdtem nézni a “The Chosen” című keresztény sorozatot amely nagyon pontosan bemutatja Jézus életét és tetteit, továbbá elképesztően minőségi. Viszont… nem tudom hogy fogalmazzam meg, de emiatt Jézus kicsit összement a szememben. Eddig kb úgy képzeltem el mint az Atyát, egyszerű ábrázolásokon kívűl el se képzeltem mert annyira nagyszerű volt úgy. De most látom ( nyilván eddig is tudtam) hogy ő is csak egy ember volt, olyan dolgokat tett mint más emberek ( a csodákat leszámítva), és habár szenvedett, de nem hinném hogy többet mint mondjuk egy átlag leukémiás kisgyerek. Hogy nyerjem vissza Jézus tekintélyét szememben? A hitem nem gyengült meg, szimplán csak most talán nem értem annyira hogy miért nem tett ennél is nagyobb és elképesztőbb dolgokat Jézus, aki elvileg maga Isten ( ezt se mondja ki senki, kicsit csalódás is) és mindenható.

febr. 18. 01:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mi nagyobb dolgokat kellett volna tennie?
febr. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Mivel láthatóan bármit elhiszel, amit látsz vagy olvasol, ezért csak keress valamilyen "hitvédő" oldalakat, olvasd azokat.
febr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
0%

A Chosen egy problémás film. Nem biztos, hogy bölcs dolog, ha olyan filmekből alkotunk képet Jézus Krisztusról, amelyeket nem biztos, hogy az Ő emberei (szolgái) készítettek.


https://www.youtube.com/watch?v=qxZhKiKTJnU

febr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
32%

Bár személy szerint a Biblia alapján, soha nem gondoltam, hogy Jézus a mindenható Isten, de nem is ment össze a szememben.

Hiszen melyik ember vállalta volna azt, amit Ő megtett, más tökéletlen gonosz emberek érdekében?

Neked az, hogy Jézus az életét adta az emberekért emberként, azzal kisebb lett? Sőt ez az, amiért Jézus az Atyjától olyan hatalmat kapott, amivel azelőtt nem rendelkezett.

Ez is megmagyarázza, hogy soha nem volt egyenlő az Atyjával. De ettől még nem tekinthetjük kisebbnek, sőt hálát kell éreznünk azért amit tett.

Szerintem ezen gondolkodj el, Te megtetted volna-e ezt bármelyik felebarátodért?

A jövőnk ezen múlott, nagy teher volt a vállán, hogy kitartson.


"leukémiás gyermek"

Az tény, hogy egy betegség kegyetlen és hosszan tartó folyamat.

Azonban gondolj arra, hogy Jézus nem örökölte az Ádámi bűnt, tökéletlenséget, ezért ok nélkül kellett meghalnia, szenvednie.

Mi emberek örököltük, ezért van "ok" a nehézségekre Ádám hülyesége miatt.


Jézus hatalmas áldozatot hozott az emberekért, amiért hálával köszönettel tartozunk neki. ezért nem szabad, hogy "összemenjen" a szemünkben.

febr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Azért a 3. évad vége felé már elég érdekes dolgokat tesz Jézus.


Szerintem a Chosen kiváló módon szemlélteti Jézus korának mindennapjait. Én többször is elolvastam az újszövettséget és véletlen feliratosan akadtam rá a Chosenre. Nálam érthetőbbé vált a környezet, ahol Jézus élte a mindennapjait. Elvégre elég komoly háttérmunkát végeztek a készítők papok, rabbik, történészek bevonásával, hogy a lehető legrealisztikusabb módon szemléltessék a korabeli Izrael mindennapjait.


3-as válaszolónak üzenném, hogy a videó, melyet belinkelt nem éppen biztos, hogy Isten emberétől való. Sőt, egy youtuberről azt az egyet biztosan el lehet mondani, hogy a nézettség növeléséért és a pénzkeresésért bármit képes állítani. No comment.


Kérdező! Olvasd az evangéliumot. Úgy kerülhetsz közelebb Jézushoz. Ha még közelebb akarsz hozzá kerülni, akkor ne csak értsd meg a mondandóját, hanem váltsd is tettekre.

febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Potyondi Gergely ***** válasza:
89%

Tamás Istennek nevezte Jézust, és Jézus nem tagadta le.


János20,28-29

És felele Tamás, és monda neki: Én Uram és én Istenem!

Monda neki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél; boldogok, akik nem látnak, és hisznek.


Ha közelebb akarsz kerülni Jézushoz, akkor imádkozz kitartóan és böjtölj is érte valamilyen szórakozás lemondásával.

Továbbá segít még, ha elkezdesz több keresztény filmet és könyvet olvasni.

A keresztényellenes dolgokat pedig annyira el kell kerülni, amennyire csak lehet.

febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

6

Szia Gergő

Nem Jézusnak mondta, hogy Ő az Isten, hanem egy megnyilvánulása volt annak, hogy látja Jézust.

Biztosan veled is történt már, hogy ha valami érdekeset, vagy meglepőt láttál, akkor azt mondtad, hogy "édes Istenem"...

Ez történt Tamás esetében is.

Szó szerinti fordításban: „Az Úr enyém és az Isten [ho The·oszʹ] enyém!”

Vannak tudósok, akik ezt a kijelentést egy olyan, megdöbbenést kifejező kiáltásnak tekintik, amelyet Jézushoz intéztek ugyan, de amely valójában Istennek, az Atyjának szólt.

Ha tehát valaki ennek ellenére arra a következtetésre jut Tamás felkiáltása alapján, hogy Jézus az ’egyedül igaz Isten’, vagy hogy Jézus egy háromság „Fiúistene”, akkor el kell olvasnia még egyszer, mit mondott maga Jézus (17. vers), és milyen egyértelmű következtetést vont le abból János apostol (31. vers).

(János 20:17) . . .„Ne kapaszkodj tovább belém, mert még nem mentem fel az Atyához. Inkább menj el a testvéreimhez, és mondd meg nekik: »Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«”

febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Potyondi Gergely ***** válasza:

7-es:

Nem értek egyet.

febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

8

Igen, gondoltam....😁

febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

7#

János ev. 20, (jobb fordítások)


17 Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.



17 „Ne tartóztass! — mondta Jézus —, mert még nem mentem fel az Atyához. Inkább menj a testvéreimhez, és mondd meg nekik, hogy most felmegyek Atyámhoz, aki a ti Atyátok is; Istenemhez, aki a ti Istenetek is!”


Amúgy meg Krisztus a főpap, a jó Pásztor szóval Őt kell figyelni, hogy merre vezet.

Zsoltár 23.


Persze, ha még nincs meg a személyes kapcsolat Jézussal, csak Bibliát, főleg a JW -n található faragott, átírt Bibliát olvasod, akkor nem csodálom, hogy azon vitatkozol ki a nagyobb és a neveikről nem is beszélve...


Filippi 3.



8 Sőt, ma már nemcsak ezeket a dolgokat, hanem minden mást is veszteségnek tekintek ahhoz a nyereséghez képest, amelyet Uram, a Krisztus Jézus személyes megismerése jelent! Mert őt igazán megismerni — az minden másnál összehasonlíthatatlanul jobb és értékesebb! Így hát minden mást kárba veszni hagytam, és a szemétbe dobtam, csakhogy Krisztust megnyerjem, 9 és benne élhessek. Mert őbenne, vagyis a Krisztusban való hitem alapján Isten elfogadott engem.



Egykor igyekeztem a Törvényt megtartani, és ilyen módon kiérdemelni, hogy Isten elfogadjon engem — ezzel azonban kudarcot vallottam. 10 Most viszont arra törekszem, hogy egyre jobban megismerjem Krisztust, és hogy megtapasztaljam azt az erőt, amellyel Isten feltámasztotta őt a halálból. Azt kívánom, hogy egyre jobban átváltozzam, és hasonlítsak hozzá, közösséget vállalva Krisztussal a szenvedéseiben is, egészen a halálig.

febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!