Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerülhetnék közelebb...

Hogyan kerülhetnék közelebb Istenhez?

Figyelt kérdés

Akarok hinni, de a mai világban olyan nehéz...

Egyáltalán honnan lehet eldönteni, hogy melyik vallás az igazi?

Mit tegyek?


2016. júl. 4. 13:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Melyik vallás az igazi..?

Ami azt illeti, én nem hiszek Istenben, vagy bármilyen más istenségben. De ez nem jelenti azt hogy szerintem hinni rossz. Hinni jó, legfőképp magunkban. Mert hiába imádkozunk valamiért, nem történik csoda, hacsak nem teszel érte. Eléggé paradoxon amit írok, de figyelj. Nézz utána milyen vallások vannak, ha valamelyik tetszik, 'válassz' . Nem kell hogy egy vallás 'igazi' legyen. Hinned kell benne. El kell kötelezned valami iránt. Ha tényleg szeretnél választani egy vallást, akkor ezt kell tenned. Olvass utána a lehetőségeknek, hátha találsz valamit amit igaznak találsz. De semmiképp ne erőltesd. Ha nem megy, marad a jól bevált módszer: higgy magadban.

2016. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jakab levele 4,8

Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok.


*


"Az egyik meditációs objektumomnak különös története van. Hölderlin írja: Wo aber Gefahr ist, wächst das Rettende auch (ahol pedig nő a veszély, közeledik a megmentő). Amikor először olvastam, azonnal följegyeztem és tudtam, hogy ismét olyan gondolatot találtam, amely csaknem naponta fölkeres és hozzáfűzött eszméimhez halálom pillanatáig hűségesen modellt fog állni. Sokszor és behatóan foglalkoztam vele, és akkor egy napon valamelyik középkori szerzőben ilyesfélét olvastam: Amilyen mértékben közeledsz Isten felé, olyan mértékben közeledik feléd a sátán. A gondolat annyira meghökkentett, hogy még a szerzőt s a helyet is elfelejtettem felírni. Tökéletesen megzavart. Íme, szóltam, Hölderlin gondolatának milyen csodálatos az aszimmetriája! Ő azt mondja, hogyha veszély van, közeledik a megmentő, ez pedig azt, hogyha Isten felé közeledsz, ugyanoly mértékben közeledik feléd az ördög. A két objektum összekapcsolódott. Nem igyekeztem azokat összhangba hozni. A meditációs objektum nem arra való, hogy az ember azt praktikusan kiaknázza. Nem! Egyáltalán nem! A helyzetet az teljesen félreérti, aki ilyesmit hisz. Nem minden további nélkül alkalmazható életelvekről van szó. A meditációs objektum az ember belső szemléletének állandó és állhatatos tárgya, a belső, magasabb realitás mágikus akkumulációs pontja, olyasvalami, mint a fiatal szerelmes szívében az imádott lény képe, de még inkább olyan, mint a lovag szívében az eszményi hölgy képe. Minden meditációs objektum a Beatrice-világ nagy és megrendíthetetlen valósága.


S most, hogy Hölderlin gondolata mellé a középkori mondatot megtaláltam, csodálatosan termékeny feszültség keletkezett, amelyből az élmények egész sora származott ismét: séta közben, vasúti kocsiban, a kertben üldögélve vagy hajnali órákon az ágyban. Most következik a legmeglepőbb: Jakab apostol levelében találom a következőket:

Közeledjetek Istenhez, hogy ő is közeledjék hozzátok. Íme! Már a harmadik, amely látszólag ugyanazt mondja, de látszólag mind a kettőnek ellentmond, talán a kettőt valamely láthatatlan helyen össze is köti, ha egészen másutt is, mint ahogy ellenőrizni lehetne. El voltam ragadtatva. A három objektum egy pont köré gyúlt és arányosan helyezkedett el. Ha most meditálok fölöttük, három tűz között állok, és a gondolatokon gyakorolt mélységem megháromszorozódik. Olyan ez, mint három hatalmas csillag együttállása, elementárisan lenyűgöző kozmikus látvány, amely annyiszor bűvöl el, valahányszor csak látom. A lét kimeríthetetlen gazdagságának olyan példája, amely egymagában, a gondolatok értelmétől függetlenül is, megrendítő."


Hamvas Béla

[link]

2016. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Kb. 8000 vallás létezik.

Ebből 7999 biztos nem az igazi.

De olyan is lehet, hogy 8000 nem az igazi.

2016. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

A statisztikusok szakmai szempontból így állnak hozzá a vallásokhoz és nem fognak, nem is akarnak közelebb kerülni Istenhez.

Az Istenkeresés az más,

"Ha Istent keresed, már van hited"

Szent Ágoston

2016. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

A statisztikusok elsőnek azt kérdezik ilyenkor, hogy miért PONT a keresztények istenéhez akarsz közelebb kerülni?

Amikor nagyon sok más isten is lehetséges, és ezekből vannak jobbak is, mint a keresztényeké.


Ha erre tudsz egy értelmes választ adni, akkor léphetünk tovább.

2016. júl. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted vannak "jobb istenek"... és ? olcsóbbak? árleszállítás is van?

Ez nem egy menü-választék kérdése, az az étteremben van, és még két tárgyat sem célszerű hasonlítással megragadni, felszínességre utal, belülről való elemzés helyett, hát még az Örökkévalót.


Nem tudok, és nem akarok -számodra- értelmes választ adni, és nem akarok veled "lépdelni" sehova, már megbocsáss.

2016. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mesélj, milyen a mai világ? Milyen isten az, aki létezik, de a mai világban nehéz hinni benne?
2016. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 pelgrim ***** válasza:
48%

„Hogyan kerülhetnék közelebb Istenhez?”


Te már most nagyon, nagyon közel vagy Istenhez, ennél közelebb nem juthatsz hozzá, az lehetetlen. Neked csak tudomásul kell venned, hogy valóban olyan közel vagy hozzá.


„Egyáltalán honnan lehet eldönteni, hogy melyik vallás az igazi?”


Az igaz vallás az emberek, a népek (ön-)tudatának javításán, felemelésén szorgoskodik


„Mit tegyek?”


Vedd tudomásul, hogy te Isten egyszülött fia/leánya vagy, hogy Isten jelen van benned, mint a saját isteni kiléted, az Én Vagyok, a Krisztus minden emberben.


Ezzel kapcsolatban hallottam egy érdekes történetet:


„Valamikor nagyon régen Isten még az emberek közözz élt, de az emberek nem hagyták nyugton, még a legegyszerűbb dolgokban is hozzá fordultak tanácsért, hogy például ki találta ki a meleg-vizet ? Istennek végül elege lett belőle, összehívta tanácsosait és megkérdezte mitévő legyen, hogy végre hagyják nyugodni az emberek. Volt aki azt tanácsolta, hogy költözzön el egy lakatlan szigetre, de Isten azt válaszolta, hogy az nem a legjobb hely. mert hamarosan jönnek felderítő utazok, úgy ott se lesz nyugta. Egy másik azt javasolta, hogy költözzön el a Holdra. Isten azt se látta jónak, mert előre látta, hogy Jönnek majd az amerikaiak aztán vége a nyugalomnak. - De van egy ötletem - mondta Isten – Bele bújók az emberbe, ott majd nem keres senki. - És valóban attól fogva Isten az emberben lakik de ott nem keresi senki !”


A hithű keresztény Istent folyton rajta kívül keresi mindenütt, csak éppen önmagában nem, hiszen az istenkáromlás lenne ! – pedig azt tanították neki, hogy Isten mindenütt jelen van.

2016. júl. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mont Blanc csúcstámadással.
2016. júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ez jó 8pelgrim - csak azt az utolsó mondatot kár volt..

"istenkáromlás" - ugyan már.. mindenhol a bennünk élő Krisztusról beszélnek, azt tanítják.( De hát a divat az úgy látszik elér mindenkit - divat alázni, szidni a keresztényeket, kivált a katolikusokat. Egyébként bűnbak -képzés folyik, felismerhető a bűnbak-képzés mechanizmusa, l. R. Girard)


Meg hát megmondatott Lk17,20-21:


Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.

Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé

az Isten országa ti bennetek van.

(ἐντὸς ὑμῶν ἐστίν -bent. belül van)


[link]

2016. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!