Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerülhetnék közelebb...

Hogyan kerülhetnék közelebb Istenhez?

Figyelt kérdés
20 éves református keresztény vagyok. Gyerekkoromtól kezdve, belémnevelték az egész hitet. Jártam templomba, gyerekistentiszteletekre, ifjúsági alkalmakra. Nekem ez volt a normális, ez tett boldoggá a bulizás helyett. Viszont ezek megszűntek, csak a templom maradt minden vasárnap. Én elkezdtem úgy érezni, hogy engem Isten nem szeret, mindig csak a rosszat akarja nekem és semmiképp sem akar segíteni. Sajnos sok problémám volt/van. Néha érzem, hogy Isten velem van, de nagyon sokat nem, vagy inkább én eldöntöttem, hogy nem. Ha valaki tudna segíteni, vagy esetleg lenne ideje és kedve végig hallgatni, azt nagyon szívesen venném. Mert nekem nagyon hiányzik Isten és az hogy még jobban tudjak benne bízni.
2017. nov. 4. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Egyedül imával.
2017. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt tartsd a szemed előtt, hogy Mi követjük Isten útját, nem Istent kényszerítjük, hogy szponzorálja a mi utunkat


Az egyik legmélyebb mondat Jézustól:


Máté 6,33 Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

2017. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A mindenütt jelenlévő Isten,mindig ott van veled,ha észleled,ha nem.Természetesen,a világ zaja elnyomhatja halk,szelíd hangját.Ezért kell időnként elcsendesedni,és megszólítani Őt imával.Nem szent szövegek mormolásával,hanem szívből jövő gondolataiddal.


Egy nagyon fontos módszer,hogy minden döntésed előtt-munkád végzésében,tanulmányaid során-feltedd önmagadnak a kérdést:"Krisztus hogyan döntene?"


Szintén igen fontos az egész nap-szinte mániásan-keresni a teremtett világ szépségeit,s azért szívből hálát adni.(A nap simogató melegéért,az eső frissítéséért,a madár daláért,egy gyermek,idős visszamosolygásáért,s mindenért,ami szépet,és jót találsz világunkban.Ezért való háládat néha hangosan is kifejezheted környezetednek,de többnyire elég,ha hálás mosollyal adsz Istennek hálát azokért.)

2017. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező,ha emlékszel még rám,annak idején írtam már neked erről az "én így érzem,úgy érzem" dologról. Akkor azt mondtad,hogy boldogságot és megnyugvást érzel,onnan tudod,hogy veled van Isten. Leírtam,hogy ezzel az a baj,hogy az érzéseink sokszor becsapnak és mi nem állatok vagyunk,hogy az érzéseink után menjünk. Az érzéseink attól függnek,hogy épp mikor milyen lábbal keltünk és ha egyik reggel belerúgsz nagylábujjal az ágy lábába,már nem a békességet fogod érezni és akkor már egyből nincs is veled Isten,mert épp nem érzed? Nő vagyok,tudom miről beszélek,olyan,mint nálunk mikor tombolnak a hormonok és teljesen más érez ilyenkor az ember,mint ami körülötte van,ha mondanak valamit,annak is képesek vagyunk az ellenkezőjét értelmezni,mert "mi úgy érezzük",de mint mondtam már,az érzések félrevezethetnek,főleg,ha mankónak használod és ezekre támaszkodsz.
2017. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudod, Isten senkinek sem ígérte azt, hogy ITT, a Földön jó élete lesz.
2017. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szia


Ahogyan írták, az ima létfontoságú, de legaláb annyira fontos a Biblia olvasása.

Te imában közeledel Istenhez, ő a Biblia lapjain válaszol neked, pl. így:

„Ne félj, mert én veled vagyok. Ne tekintgess magad köré, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek. Valóban megsegítelek. Szilárdan támogatlak igazságos jobbommal” Ézsaiás 41:10.

„Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok” JAKAB 4:8.

„Fiam! ha beveszed az én beszédimet, és az én parancsolatimat elrejted magadnál, ha figyelmeztetvén a bölcseségre a te füleidet, hajtod a te elmédet az értelemre, igen, ha a bölcseségért kiáltasz, és az értelemért a te szódat felemeled, ha keresed azt, mint az ezüstöt, és mint a kincseket kutatod azt: akkor megérted az Úrnak félelmét, és az Istennek ismeretére jutsz” Példabeszédek 2:1–5.

János 17:3

"Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.

Zsoltárok 25:14

" Jehova meghitt közelsége az őt félőkkel van,

Szövetsége is, hogy megismertesse velük.

Jakab 1:17

"Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, mert az égi világosság Atyjától jön alá, és őnála nincsen változás, nem fordul, mint az árnyék.

Filippi 4:6, 7

Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által.


Ézsaiás 48:18

Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai.

2017. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!