Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Telefon böjt, hogyan csináljam?

Telefon böjt, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Közelebb szeretnék kerülni Istenhez, mert úgy érzem a telefon elveszi az időt amit vele tölthetnék és felesleges időpazarlás.

De ha megpróbálom, hogy jó akkor nem fogok telefonozni,kikapcsolom a WiFit pár perc múlva megint telefonozok és elegem van és bűntudatom, nem tudom mit tehetnék.



febr. 18. 18:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"ne adj Isten imádkozz"

Tudod, mit beszélsz? Most akkor imádkozzon, vagy ne adja Isten, hogy imádkozzon?...

febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én is küzdöttem ezzel. Legfőképp amikor volt facebookom. Állandóan jöttek értesítések lájkok,hozzászólások,nah meg a messenger miatt. Azzal is próbálkoztam hogy kikapcsoltam minden értesítést,de az sem segített mert az agyamban mindig az motoszkált hogy ki kereshet vagy milyen értesítést kaphattam vajon... Hogy jött e kis piros jelzés ha írtak e messengeren... stb. Aztán rájöttem hogy semmi értelme a facenak. A legtöbb ember csak kérkedik magával,családjával,párjával,hogy mit vett,mit evett stb. És megértettem hogy ez mind hiábavaló,hasztalan. Aztán idővel megmutatta Isten azt is hogy a face miatt töltök sok időt a telefonnal.Kértem Őt hogy segítsen nekem letörölni magamat. Nem ment könnyen de kis idő múlva már sikerült elhatároznom. Volt utána vagy 2x hogy megszokásból nézegettem volna a telefont emiatt de utána már sokkal jobb lett. Szabadabbnak éreztem magamat. És ez tart még most is. És nem vágyom vissza oda. Sokkal több időm van Istenre. És nem vonja el a figyelmemet. Bár helyette a youtubet nézem de az kevésbé ártalmas. Ott olyan tartalmakat nézek ami segíti az Istennel való kapcsolatom építését. És értesítések sincsenek amik zavarnának. Így kevésbé veszem elő a telefont. De amit írtak páran hogy letenni a telefont a másik szobába...az is elég jó és működik. 🙂 próbáltam én is. De a leghatásosabb minden olyan közösségi oldalt kiiktatni ami függőséget okoz. És amit bálványozunk. Drasztikus de Isten segít benne és megáldja azt amit érte,miatta teszünk. 🙂
febr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12

Igen, én ezt már megtettem, 3 éve nincsen se instám, se snapem, se facem, se tiktok ilyesmi. Pár hónapja volt discordom, de azt is letöröltem. Nincs semmi ilyesmim, de nekem is az a bajom, hogy azhelyett más alkalmazásokkal töltöm az időmet. Messengerem van, de csak azért, mert az osztálycsoportok ott vannak, és a barátaimmal ott beszélünk, de igazából ennyi.

febr. 26. 07:44
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ohh értem. Ez nagyon jó hogy nincs ilyen. Akkor próbáld ki amit mondtak a többiek,hogy tedd le a másik szobába. Csak egy kis időre mindig. És vedd is le a hangot. Legalábbis az értesítésekét ha írnának messengeren. Mert ha meghallod hogy pittyeg akkor persze hogy azon fog járni az eszed hogy ki,mit írhatott. Én is ilyen voltam tudom h milyen. Próbáld ki ezt akkor. Néha néha átviszed a másik szobába és max a hívásra teszed rá a hangot. Egy fél óráig próbáld ki és addig keresd Istent. Olvass imádkozz. Kérd hogy ne a telefonon kattogjon az eszed. Tisztítsa meg az elmédet ettől a zavaró tényezőtől főleg mikor keresed Őt. Mert nálam is volt olyan hogy mikor imádkoztam akkor is a telefonozáson járt az eszem. Hiába imádkoztam és olvastam.... mégis a figyelmem nem Isten dolgain volt. Ezért kérd Őt hogy segítsen Őrá koncentrálni.


‭‭Zsoltárok 121:1-3 RÚF‬‬

[1] Zarándokének. Tekintetem a hegyekre emelem: Honnan jön segítségem? [2] Segítségem az Úrtól jön, aki az eget és a földet alkotta. [3] Nem engedi, hogy lábad megtántorodjék, nem szunnyad az, aki védelmez téged.


Ha te megteszed a magad részét akkor Ő is megfogja tenni az övét. Segít majd.

febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!