Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden nézet ugyanazt az egy...

Zz22 kérdése:

Minden nézet ugyanazt az egy igaz valóságot próbálja leírni?

Figyelt kérdés

Szerintem igen. Véleményem szerint a megvilágosodás, a feltámadás, az újjászületések vége, a taóval eggyé válni mind ugyanazt jelenti. Mindnek ugyanaz a valóságtartalma. Mivel sajnos senki nincs, aki önmagán ezt igazolni tudná, ezért az emberek csak a sötétben tapogatóznak. Próbálják értelmezni az írásokat, de csak nagyon keveseknek adatott meg eddig a tisztánlátás (Ábrahám, Izsák, ... , Buddha, Jézus, Mohamed).

Azt állítom, hogy minden nézetnek van valós tartalma, de még a nézetek jeles képviselői se tudják, hogy mi a valós tartalom, ezért marad számukra a hit.

Neked mi a véleményed?



febr. 20. 13:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
35%

János 8:12


Később Jézus ezt mondta az összegyűlt sokaságnak: „Én vagyok a világ világossága. Aki engem követ, nem a sötétségben él, hanem a világosságban, amely az örök élet.”



Zsoltárok 119:105

Az én lábamnak szövétneke a te igéd, és ösvényemnek világossága.

febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
68%

Az hogy túl sok az ellentmondás és teljesen másmilyen célokra utalnak.


Eléggé felületesen tanulmányozhattad a főbb vallásokat, ha erre jutottál.

febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
67%

Nem, hanem megpróbál valamilyen megnyugtató választ adni.

Nem probléma, ha nem igaz, csak ne derüljön ki.

febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
28%

Szia


A válaszom Budhha esetére nem, mert nem Isten szemszögéből, vagy elgondolásának alapjából származik.

Buddha, kizárja Isten léztezését, és azt állítja, hogy az ember önmagától el tud jutni a tökéletességre.

Ábrahám, Izsák, ahogy Jézus is egységre törekedtek. Egy Isten volt az Atyjuk, és Isten elhatározása és vezetése volt az alapja az igazságnak.

Talán azért tűnhet másnak, mert Jézushoz, mint megváltóhoz vezető út, másként vezetett, mint ami Jézus utáni útra jellemző. De a cél ugyan az.

Ezért nevezik újszövetségnek.

Jézus halála lehetőséget ad Ábrahámnak és másoknak arra, hogy Isten elhatározása, megvalósuljon.

Istennek célja van a Földdel és az emberekkel, ami Ádám miatt nem változott, mindössze más úton valósítja meg.

Illetve az újszövetséggel, kibővítette egy másik lehetőséggel az elhatározását, néhány ember esetére, ami eredetileg nem volt tervezve.


Ha valaki kihagyja Isten szándékát, azt amit elhatározott, az nem biztos, hogy rossz szándékkal teszi, mindössze nem tudja, vagy nem ismeri Isten eredeti elhatározását.

Isten egyetlen utat jelölt meg, ami keskeny, és népszerűtlennek tűnhet. De Ő így határozott, igy akarja megvalósítani, ezért a mi feladatunk, hogy támogassuk ebben, ha nem is értjük elsőre, miért?

febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 KZitus ***** válasza:
53%

Szia

Egyet értek a3. hszval. Minden nézet a SAJÁT igaz valóságát próbálja meg megmagyarázni, értelmezni, feltételezni.

Viszont Isten Szavának értelmezése egészen más. Ábrahámot, Izsákot és Jézust azok közé soroltad, akik értették, élték Isten Szavát.

Az, hogy megértjük-e vagy sem, az nagymértékben attól függ, el tudjuk-e fogadni az ÖSSZES tanítást MAGUNKRA vonatkoztatva, vagy magunkra kötelező érvényűnek. Azt tapasztalom sok ember csak azokat "építi" be az életébe (már ha építi), amelyek számára kényelmesek.

Pl. Ábrahámot Isten a barátjának nevezte(Ézsaiás 41:8), mert annyira erős volt a hite. De honnan volt Ábrahámnak ilyen erős hite. Hiszen a Törvény még nem létezett az ő életében. Akkor mi alapján nevezte Isten őt igazságosnak. Nos ha az ember ezt megérti, akkor éppen olyan erős hitet tud Istenben kiépíteni, és ugyan úgy az Isten barátja lehet mint Ábrahám volt anno.

„Ti a barátaim vagytok, ha azt teszitek, amit parancsolok nektek. Nem nevezlek többé rabszolgáknak titeket, mert a rabszolga nem tudja, mit tesz az ura. Inkább barátoknak nevezlek titeket, hiszen elmondtam nektek mindazt, amit az Atyámtól hallottam.” János 15:14,15

febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok szakértő a témában, de szerintem minden vallásnak az volt (az egyik) feladata, hogy világmagyarázatot adjon a korabeli embernek.

Szóval minden vallás valahol a körülöttünk lévő világot akarta/akarja értelmezni. Ebből a szemszögből a vallások mind ugyanazok.

febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
41%

Igen, jól látod!


Minden istenfélő igyekszik leírni az igazságot több-kevesebb sikerrel.


Az egyedül tökéletes leírás(elmondás) és élet megtestesítője Jézus,az Isten Fia.

febr. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Több alkalommal írtam, hogy az írások mögé kell látni. Jézus követése sem szó szerint értendő. Az hogy Jézus ma is él, az is a Jézusi gondolatok által értendő. Aki csak egy nézetet tart elfogadhatónak, az szemellenzővel jár. Aki olyan tanítókat, oktatókat követ, akik nem tudják a saját igazukat önmagukon igazolni, azokra igaz a mondás: Vak vezeti a világtalant.

Az igaz tudás alapja, hogy csak egy igaz valóság létezik. Ezt a valóságot az ember a saját homályos szemüvegén keresztül próbálja meglátni. Ha nem próbáltok túllátni a nézetek mögé, akkor csak bolyongani fogtok a sötétben. Elképzeltek valamit és ebben az elképzelt dologban reménykedtek. Ez igaz a tudományokra támaszkodókra is, hiszen ők se látnak tovább az orruknál (csak azt tudják elhinni, amit érzékelnek).

febr. 22. 07:07
 9/38 anonim ***** válasza:
53%

Csak az a kérdés, hogy mit vagy kit keresnek...


Jeremiás 29:13

Kerestek majd engem, és meg is találtok, mert teljes szívvel-lélekkel kerestek.

febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

#9

Ez lényegében annyit jelent: "keresd az igazságot"

Csak a keresztényi túlzás nélkül.


Tehát semmi értelme sincs.

febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!