Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint mi alapján...

A Biblia szerint mi alapján születünk le a Földre?

Figyelt kérdés
Kezdjük ott hogy hol várakozik a lélek a születés pillanatáig? Aztán mi alapján választódik test? Hiszen nincs újra leszületés és karma a Biblia szerint, innentől kezdve pedig nagyon nem mindegy hogy pl. az angol királyi családba születsz le, vagy mondjuk egy borsodi falu drogtanya részébe, Lakatos Rikárdó hetedik gyerekeként a nyomorba. Mi alapján történik ez? Hihetetlen igazságtalannak tűnik az egész ilyen szempontból
febr. 21. 07:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%

Isten nem létezik?"

"Hiszen ha létezne akkor nem hagyná ezt a sok gonoszságot igazságtalanságot szörnyűséget ami a világban folyik nap mint nap."

Lehet kicsit hülyén fog látszani az én meglátásom és tippelésem, de szerintem itt a földön mindenki saját magának az Istene, sőt már én lassan, hogy aki rossz volt, sok szemétséget és gonoszságokat csinált, pokolra kerül, lassan én már nem hiszek ebben. Szerintem mindenkinek amilyen a tulajdonsága, nem fog a halála után büntetést kapni érte, hanem ugyanazt kapja vissza mindenki ugyanazt a státuszt, amiben volt a születése előtt, a semmit.

Szerintem ezt csak azért találták ki, hogy mert az emberek is félnek de rendesen egymástól és hogy valamivel zsarolják az embereket, csak félelemben tartásként eszelték ki a mennyország és pokolban való hitet, hogy az embereket megfékezézzék, hogy mert az emberek annyira félnek egymástól a földön, hogy ne legyen annyi katasztrófa és baj az emberek miatt a földön.

Nem sértem meg a vallásos embereket, de ha valaki rossz volt a földön és kegyetlen volt, akkor pokolra kerül, én már nem hiszek ebben.

És ha engem kérdeztek, szerintem az Isten mindenki magának az, aki okosan gondolkozik és jól tudja magát nevelni, fegyelmezni, annak lesz mennyország az élete, aki buta, lusta és nem gondolkodik rendesen az eszével a fejében, annak lesz pokol az élete.

Én szerintem ahogy én látom ezt a világot, itt mindegy milyen a stílusod, viselkedési modorod, nem fog senki kerülni sehova a halála után, nem fog büntetést kapni senki ahogy viselkedett a földön az életében, hanem aki agresszív, kegyetlen, bánt másokat, ez a vérében van benne és a nevelésében. Kit hogy neveltek, kinek milyenek a génjei olyan lesz a stílusa és a viselkedés modora is.

A menny és pokol, az csak zsarolás, hogy az embereket meglehessen védeni egymástól, mert az emberek egymástól félnek a legjobban.

febr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Szia

(Júdás 5, 6) . . .. 6 Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, . . .


Az ember nem az égből születik a Földre. Ezt maga Jézus is határozottan kijelentette. Az angyalok engedély nélkül emberi testben nem tartózkodhatnak a földön, csak ha feladatot végezni jönnek Isten parancsára.

Az angyaloknak nem a Föld a rendeltetései helye, ezért nem hagyhatják el azt, nekik az a lakhelyük.

Sátánék megtették, aminek súlyos következményei lettek.

Egyedül Jézus mondhatta el magáról, hogy az égből származik, és emberi anya hordta ki, ezért emberként született meg.

febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.
febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ezt ertem de nem kaptam valaszt a kerdesre. Mi alapjan szuletunk? Hogyan lenne elvarhato hogy ekkora balanszolatlansaggal indulva mindenki Biblianak megfelelo eletet eljen? Elegge irrelevans elvaras lenne szerintem, es erre az egyszeru kerdesemre soha nem valaszolt meg hivo, sot meg olyan ember sem aki ezt tanulta, csak a sikalas ment es a “nem ilyen egyszeru”, pedig engem tenyleg erdekelne, szerintem teljesen alapveto es ertheto a kerdesem.
febr. 21. 09:28
 5/19 A kérdező kommentje:

Abban a vilagban ahol kifejletlen szemelyiseggel rendelkezo 6 evesekkel mar drogot arultatnak bandak mondjuk del amerikaban, hogyan lenne eselye akar a Biblia szerint barmennyire is elfogadhato eletvitelre a kesobbiekben, mikor innen mar nincs kiszallas? A szuletese pillanataban megpecsetelodott a sorsa ilyen ertelemben, a kornyek es a kornyezet miatt ahova szuletett.

Ossze sem hasonlithato pl. egy atlag nyugati eletevel, akinek legalabb a dontes a kezeben van, innentol kezdve az o felelossege. Es innentol jon az hogy ha valoban 1 eletunk van/lenne, nem gondolom hogy barmennyire is igazsagossagrol beszelhetnenk.

Illetve arra se kaptam valaszt, hogy hol a lelek a szuletes elott?

febr. 21. 09:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Emberek által létrehozott társadalomba születünk, ami nem a paradicsomi körülmények között működik. A nagy társadalmi különbségek emberi konstrukciók következménye. A kérdésnél tehát miért van az az igazságtalanság, hogy valaki a gazdagságba, valaki a nyomorba születik bele keress szociológiai vagy társadalmi válaszokat, ne a teológiát vagy Istent keverd bele.
febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem kerül senki sehová? tényleg?? Mindenki hisz amibe hisz, és az élete végén úgy lesz ahogy leniekkel. Nem lehet kötelezni senkit hogy neki miben kell hinnie, mi a rossz és jó, eldönti mindenki maga, én nekem van hitem, bárhogy is alakuljon.
febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A kérdésed elgondolkodtat,és valóban olyan mintha nagy igazságtalanság lenne itt a földi életben.Először is meg kell érteni az alapokat, vagyis a kezdeteket.Hogyan lett az első ember pár, mit nem hittek el Istennek, és mi lett a következménye. Ha eszt kihagyja valaki akkor nem fogja megérteni, mi van ebben a bukott világban.Ha megérted,hogy az emberiség a maga útját járja,azt csinál ami neki tetszik,megöli az embertársát 100ft.ért,háborúzik,paráználkodik,lop,csal,stb.stb. vagyis a bűnben élő embert, a bűn vezeti.Hogy ki hova születik?Jó kérdés! Van beleszólásunk hogy hova és mikor szülessünk meg?? nem valószínű. De abba van beleszólásunk, akár királyi családba születünk ,akár, Lakatosékhoz, hogy az Isten által felkínált szabadítást a bűneinkből ,és a bűneink következményéből, hittel elfogadjuk, vagy hitetlenségünkkel elutasítjuk.

A Biblia nem a kíváncsiak könyve, hanem az emberhez használati utasítás, többek között. Nagyon sok dologra választ ad. De nem minden dologra,valószínű a te kérdésed is súrolja e kategóriát

febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mi alapján születünk?


Pedig egyszer már írtam erről. Két szülő, egy férfi és egy nő közös gyermeket szeretne. Az Ő döntésük következményeként születünk meg.

Erről a szüleink döntöttek, senki más.

Nekünk a föld a lakhelyünk, tehát az utódaink is ide születnek.

Az angyalok nem szaporodhatnak, nekik más a feladatuk Isten egyetemes családjában.

febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Jeremiás próféta:

4Így szólt hozzám az Úr: 5„Mielőtt megalkottalak anyád méhében, már ismertelek; mielőtt megszülettél volna, fölszenteltelek, és prófétául rendeltelek a nemzetek javára.”

A karma szerinti leszületés is igazságtalan lenne, hiszen senki sem tudja, miért került abba a helyzetre, mivel senki sem emlékezik az előző életeire. Egy olyan állapotában éli át a következményeket, melynek előzményeiről nem tud semmit.

febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!