Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki eddig katolikus...

Ha valaki eddig katolikus volt, az lehet református, illetve fordítva?

Figyelt kérdés
febr. 22. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet váltani, igen.
febr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én most térek át, a római katolikus egyház elfogadja a református keresztséget.
febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen, és a keresztény felekezetek elfogadják egymás keresztségét is, tehát nincs szükség újra keresztelni.
febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte privátban, arra válaszolok, hogy csak kíváncsi voltam. A férjem családja katolikus, mi reformátusok vagyunk, és csak érdekelt, hogy ilyenkor mi van, ha például én is katolikus szeretnék lenni.

De köszönöm a válaszokat.

febr. 23. 14:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

A férjed révén már félig az is vagy, nyugodtan eljárhatsz misékre, ha szentségekhez is szeretnél járulni, akkor előtte egy rövid hittanos képzésen kell részt venned.

febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy' elnézem, neked aztán édesmindegy, hogy éppen preformandus vagy katholikus vagy...
febr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja. Aham. Nézzél inkább tévét. 🤣🤣
febr. 24. 16:25
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Veled ellentétben én nem szoktam. Ezért mondom, hogy neked aztán tökmindegy, mi vagy, legyél katholikus, neked úgy is jó...
febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as miért kell ezt ? Egymás keresztségét egy az egyben elfogadja a két egyház. Miért kell ilyeneket írni?
febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mert valamit nem kapott meg, és most dühös és frusztrált. Arc nélkül tök könnyen megy az itt. Legyen szép estéd kedves 9-as. És kívánom, hogy oldódjanak meg a problémáid.
febr. 24. 18:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!