Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nő lehet rabbi?

BécsiFehér kérdése:

Nő lehet rabbi?

Figyelt kérdés
Volt egy nőismerősöm, aki akkoriban héber nyelven tanult a bölcsész-szakon, azt állította, hogy rávették, járjon rabbi-képzőbe.

febr. 26. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy lehet!
febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában vannak női rabbik. Van amelyik zsidó elfogadja őket, van, amelyik nem. Szóval attól függ kit kérdezel.
febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Országos Rabbiképző Zsidó Egyetem a neve az intézménynek, de nem csak rabbikat képeznek. Ahogy katolikus teológiát sem csak férfiak végezhetik el, akikből papok lesznek.

Itt vannak zsidó világi szakok is, ahol nők is tanítanak, ahogy láttam.

De mivel a zsidóság nem egységes, ezért reform közösségekben lehet női rabbi, pl.: [link]

febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Elvileg nem
febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan irányzatok, amelyek elfogadják.

Az, hogy valaki zsidó, nem olyan, mint az, hogy rom. kat., hanem, olyan mint az, hogy keresztény.

A zsidó vallásnak ugyanúgy több ága vagy irányzata van, mint a kereszténységnek.

febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

5.Hsz!


Pici tulzással azt is mondhatjuk,hogy ahány rabbi él a Földön,annyi különböző zsidó vallás létezik.


Igen, nő is lehet rabbi.(Különösen a neolog irányzatokban.)


A leghíresebb New York-manhattani rabbi egy nő.(A neten hallgathatók rendszeresen a szombati istentiszteletei.)

febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Nem, viszont férfi hiányában, befedett fővel, végezhet olyan szertartást amit rendes esetben férfinak kellene végeznie.

Ezért kell a Nőnek is ismernie ezeket.

febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

lehet, attol fugg, mennyire progressziv, vagyis modern az iranyzat

en is lattam mar ilyen rabbi novel interjut a teveben (kulfoldon)

febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A koncentrációs táborokban titokban tartott esküvőket is volt, hogy idősebb asszonyok tartották meg. A Schindler listája című filmben láttam egy ilyen jelenetet.
febr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

#9

Hát nem tudom, ez a szituáció eléggé specifikusnak hangzik.

febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!