Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihető a tudósok állítása...

Hihető a tudósok állítása hogy egykor az ember fél görnyedve járt és valahogy felegyenesedett? Isten nem nyomi görnyedt embereket teremtett. Kár is vitatkozni ezen. Ádám és Éva hozzánk hasonló felegyenesedett ember volt.

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne, hogy nem létezett ősember.

márc. 1. 11:37
A kérdező szavazást indított:
egyáltalán nem hiszem el,
valamennyire elhiszem
elhiszem, és elfogadom amit a tudósok álltanak
13 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Persze. És akkor az a pár százezer csontváz és maradvány (pl. Ötzi) az kinek a műve?

Ha már itt tartunk Ádámnál, Évánál. Az öreg Ádám kúrogatta a saját lányait? Mert csak úgy lehet elszaporodni. Éva meg kefélt a fiaival? Konkrét választ, ne mellébeszélést!!!

márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Ha Ádámék olyannak lettek teremtve, mint a mai ember, akkor a leszármazottjaik voltak az ősemberek? Akikből aztán újra ugyanolyan emberek lettek mint Ádámék? Nem hangzik túl reálisan...
márc. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

"Biztos vagyok benne, hogy nem létezett ősember."



Sokan biztosan benne, hogy őket elrabolták a űrlények.

Sokan biztosak benne, hogy ők maguk Jézus vagy Isten vagy Mária és még sok más személy.

Sokan biztosak benne, hogy a föld lapos.

Sokan biztosak benne, hogy te nem vagy egy túl intelligens ember.

Sokan biztosak benne, hogy a világot alakváltó gyíkemberek irányítják.

Sokan biztosak benne, hogy a vízben egy szellemek lakoznak.


Sokan sok mindenben biztosak de ez nem számít.

Amik számítanak azok a bizonyítékok.


Egyébként pedig ha Ádám és Évában akarsz hinni akkor higgyél abban. De ehhez nem kell kérdést kiírni. Mondjuk sok keresztény képes úgy hinni Istenben, hogy közben nem kell letagadniuk az evolúciót és hasonlókat, így nem egészen értem, hogy neked és a hozzád hasonlóknak ez miért szükséges.

De szíved joga, csak kérdést nincs értelme erről indítani.

márc. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

Az igazság túl sci-fiszerű lenne, ezért kitöltjük magunknak ilyesmikkel a réseket.

A tudomány is tudja, hogy hiányzik láncszem-láncszemek a fejlődésben, amit nem tudnak megmagyarázni.

márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

"valahogy felegyenesedett" - az életmódbéli változások hatására történt a valahogy.


Ahogy történik ez a mai világban is. :)

[link]

márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, drága lelkem, elkanászodott ateista véreidet még tán legyűrheted, ha nagyon izmozol... de a világ sváb-zsidó-arab háromszögön kívül eső részének akkor se lesz semmi köze az istenedhez, ha lejön nekik bemutatkozni.
márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Ugye láttál már majmot életedben?

Akkor tudod, hogy az ő tartása nem egyenes. Egyszerűen nem olyan a felépítése, inkább négy lábon tud járni, más a medence, stb.

Na, 2 millió év alatt ez változott meg.

Az ősember és a neandervölgyi már egyenesen járt.

márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 UlfOrmson ***** válasza:
89%

Már az australopitechus is felegyenesedve járt.

Nem az a gáz ha valaki nem ért valamihez, de az már igen, ha ezt hirdeti is

márc. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy teljesen értelmetlen vita. Van, aki hisz ebben, és van, aki nem. Aki hisz benne, az mindig is hinni fog, és nem kell emiatt cseszegetni. Békében kell élni egymással, nem minősíteni a másik hitét. Aki tudományban hisz, az is egy hit. Nem voltál ott, nem láttad, nem kutattad, elhiszed valakiknek. A vallás is ilyen. Mindkettő hit kérdése.
márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

"Aki tudományban hisz, az is egy hit."

Én azért nem hirdetném ennyire hangosan, ha buta lennék.

Mert amúgy szó szerint igaz: valóban nem ellenőriztem. De rajtam kívül nagyon sokan ellenőrizték, és réges-régen előkerültek már a hibák.

A vallást vajon hányan ellenőrizték? A túlvilágot? Isteneket?

Hát... nem ugyanaz. NAGYON nem!

márc. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!