Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pártolod a vallást vagy hanem...

HunLo kérdése:

Pártolod a vallást vagy hanem akkor mit pártoltok és miért?

Figyelt kérdés

Vallás alatt az összes világ vallást kell érteni!

Akár Buddhizmus,Hinduizmus,Kereszténység stb.



márc. 1. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem pártolok semmiféle vallást és semmi egyebet sem.
márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
woke , klíma hiszti ezek veszélyesebbek még az iszlámnál is
márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
69%
Nincs sok értelme a kérdésnek, nem kell pártolni. A vallások filozófiai eszmerendszerek, amiket elfogadsz vagy nem. Én elfogadom, mert logikus.
márc. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Személy szerint azt pártolom, amit Isten lefektetett, mint a neki járó imádat alapja.

Isten nem vallásokat vagy vallást alapított, hanem egy egységes mindenkire vonatkozó erkölcsi alapelveket hozott létre, amit törvénybe is iktatott.

Sajnos az emberi lázadás után, a szétszóródott emberek kultúrákat alapítottak, amihez vallást is társítottak. Ezért vannak hasonlóságok a gyökereikben.

Azonban Isten nem hagyja ezt így, mivel ez is megosztottságot idéz elő az emberi társadalomban, ezért mindig is szorgalmazta, hogy egy elfogadható imádat legyen, és álljon helyre.

Napjainkban zajlik ez a világméretű munka.

márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,pártolom a vallásokat.


Isten szeteti minden teremtményét s ezért Lelke minden embert és nemzetet megszólít.Ebből következik,hogy minden vallásban van valami fontos,amivel egy adott nemzetet boldogság fele vezetett.

Mivel mindnyájan halandó emberek vagyunk,az isteni ihletből keveset fogunk fel,merünk elfogadni. Egyedül Jézus,aki Isten Fia volt képes autentikusan kinyilatkozni kicsoda a SZERETET,vagyis Isten. Az Ő kinyilatkoztatását a korszakok követői ugyanúgy eltorzították,mint az Ádám és Éva által megismert Isten képét. Nekünk viszont van Bibliánk,amit a Vígasztaló segítségével,mint a forrás segítségével megérthetünk,annak mintegy 2800 éves részeivel együtt.

márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Egy másik kérdés alá már le írtam, szerintem a kultúra olyan mint egy kártyavár, a vallás pedig egy az egyik alsó kártyalap. Mi történik a kártyavárral, ha kihúzzuk az egyik alsó lapot? Össze dől. Ezért én úgy gondolom, hogy az egyre inkább növekvő vallástalánság/ateizmus/materializmus nem tekinthető pozitív dolognak.
márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Persze, a buddhista halál vallás jobb mindennél...
márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Bizonyítékot arra, hogy az amiben hisznek az létezik is mert ha nem akkor kuruzslás úgyhogy irány robotolni

Mindenki abban hisz amiben akar de tegyük hozzá, hogy olyan dolgokat mondanak és állíttanak ma hivatalosan amire bizonyítékot nem tudnak bemutatni mégis megy az agymosás

A komcsik ezért léptek fel keményen mindenfajta vallásgyakorlás ellen nemcsak azért mert a kommunista párt volt az egyetlen ami megszabhatta az irányvonalat

Nekem mindegy a dolog de ha meghülyítenek egy egész tömeget a sok sületlenséggel aminek bizonyítatlan valós alapja nincs akkor azt én sem engedélyezném

Egyébként meg mindenki abban hisz amiben akar ezt korlátozni nem lehet

márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem magát a vallást pártolom, csak a földi hatalmat ami mögötte volt/van. A történelem folyamán a katolikus egyház nagyban hozzájárult Európa felemelkedéséhez azzal, hogy képes volt egy közös cél érdekében összefogni az embereket (keresztes háborúk, katolikus liga, reconquista, stb). Az egyház nélkül Európa valószínűleg nem tudta volna uralni a világot évszázadokon keresztül. Még egyszer mondom, nem vagyok vallásos, csak a földi hatalmat tisztelem és pártolom. A katolicizmus nélkül valószínűleg nem Európa/Amerika/Kanada/Ausztrália lenne a legszabadabb, legélhetőbb, legbiztonságosabb, legfejlettebb és leggazdagabb ország/térség a világon, így az életünk is rosszabb lenne
márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Önismeretet pártolom. Mert az nem a végtelen teremtő ellensége, mint a vallások.

márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!