Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szegények még szegényebbek...

A szegények még szegényebbek lesznek és a gazdagok még gazdagabbak?(Jézus szerint)

Figyelt kérdés
[link]
márc. 2. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Ámen
márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ennek a Vonzás Törvénye az oka nem?
márc. 2. 20:15
 3/16 krwkco ***** válasza:
85%
Ez a Biblia rész nem a pénzre vagy a vagyonra vonatkozik, hanem a hitre.
márc. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

"Ennek a Vonzás Törvénye az oka nem?"


Esetemben az, hogy racionális döntések mellett építettem fel az életemet, nem sajnáltam az időt és energiát beletenni az egyetemi tanulmányaimba és a tanulmányaim során a későbbi végzettségemnek megfelelő szakmai gyakorlatot vállalni, majd amikor rendelkeztem megfelelő piaci végzettséggel akkor olyan helyre menni ahol megfelelő módon fejlődhettem szakmailag, majd több éves tapasztalattal saját vállalkozást indítottam, amit egyrészt a szaktudásomnak másrészt a kitartásomnak köszönhetően sikeresen felépítettem.

márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
igen, mivel a pénzen lehet venni eszközöket amik pénzt termelnek, anélkül, hogy órákat kellene dolgoznod azért minden nap.
márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jé, köszi #3-as, hogy végre megértettem!
márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a 3-asválaszolóhoz.

Csak annyit szeretnék ehhez hozzá tenni, hogy az embernek időnként mélyebbre kell ásnia, hogy jobban megértsen egy szemléltetést, és eljusson az a szívéhez, egy Bibliai tanítás. Ez elveheti a kedvét annak, aki nem szereti Istent, aki nem érdeklődik igazán, és nem akarja, hogy az igazság megérintse a szívét.

Az mindent veszít, még az életébe is kerülhet.

A szemléltetések az alázatosakat arra indítják, hogy kérdéseket tegyenek fel, hogy több magyarázatot kapjanak; erre a büszke személyek nem hajlandók.

Jézus ezt mondta: „Akinek van füle, hallja!”

Ez azt jelenti, hogy Sokan, akik hallgatták Jézus szavait, elmentek, de a tanítványok odamentek hozzá, és kérték, hogy magyarázza meg nekik a hallottakat. Nem elégedtek meg azzal, hogy Jézus mondott valamit.

A legtöbb ember tulajdonképpen csak úgy érdeklődik Jézus iránt, mint egy jó mesemondó és csodatevő iránt, s nem úgy, mint akit „Urukként” kellene szolgálniuk és önzetlenül követniük. Nem akarják, hogy eddigi szemléletüket vagy életmenetüket bármi is megzavarja. Nem akarják, hogy az üzenet túl mélyre hatoljon.

Ezért Jézus ezt mondja: „Azért szólok nekik példázatokban, mert bár néznek, hiába néznek, és bár hallanak, hiába hallanak, nem fogják fel annak értelmét;

márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krwkco ***** válasza:

Én viszont nem csatlakozom 8-ashoz. :-)

Az is egy lehetséges verzió, hogy a Biblia egy emberek által írt könyv, isteni háttér nélkül. Ebben az esetben is lehet értelmezni a rejtett mondanivalóját.

3-as.

márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 így viszont nem sokat érsz azzal, ha megfejtetted.
márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!