Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ti nem érzitek igazságtalannak...

Ti nem érzitek igazságtalannak, hogy egyesek gazdagabbak míg mások szegényebbek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem. Egyesek többet tudnak, mások kevesebbet.

És ennek semmi köze azokhoz a gazdagokhoz, akik lopták a vagyonukat. Az nem ide tartozik, hanem rendőrség bűnügyi osztályára.

2013. nov. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 imco ***** válasza:

Amit te szeretnél, az nyílván a kommunizmus. A baj csak az, hogy azzal már próbákoztak a történelem során és ugyebár nem működött.

Szóval én mindenben egyetértek az első válaszolóval.

2013. nov. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem igazságos.

Vannak gazdagok és kevésbé gazdagok, szépek és kevésbé, okosok és kevésbé, egészségesek és kevésbé. Ez van.

2013. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

„A kapitalizmusnak az a sajátos hibája, hogy egyenlőtlenül részesít a javakban. A szocializmusnak az a sajátos erénye, hogy egyenlően részesít a nyomorban.”

-W. Churchill.

2013. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem

A gazdagabbak megdolgoznak érte amilyük van,a pénz az értékteremtés mértéke alapján oszlik el az emberek között

Legalábbis így kéne legyen..

Persze sok kivétel van...

2013. nov. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a szegények igazságtalannak érzik, a gazdagok pedig igazságosnak. Vajon miért? :D

Az élet nem, csak a filmek és mesék szólnak az igazság(osság)ról...

2013. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nem érzem igazságtalannak, elsősorban azért, mert amikor mindenkinek sz*r volt, akkor nekünk is az volt. Amíg egy szegényebb illető ledolgozza az ő kis 8 óráját, addig én nagyon sűrűn 12-16 órát is talpon vagyok.
2013. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Felszínes és kizárólagos megközelítéssel könnyen jutunk az igazságtalansághoz. Csakhogy ez az igazságtalanság inkább irigység. Talán meg kéne vizsgálni sok konkrét esetet, mitől lett gazdag a gazdag, és szegény a szegény. Ezt is két vonulaton lehet vizsgálni. Nagy történelmi vonulatokon és kisebb csoportok példáin. Az eredmény - ha a csoport nem túl kicsi - meglehetősen hasonló.

A baj akkor következik be, ha egyesek a gazdagságukat diszkriminációra használják fel. Innentől már igazságtalanság.

Ha valaki hajlandó végiggondolni azonos helyzetből induló emberek mitől lesznek gazdagok és szegények, akkor megsejtheti a lényeget. Ha nem hajlandó erre, akkor sajnos marad a siránkozás: túl sok a gazdag, és ez milyen igazságtalanság.

És itt erősen hangsúlyozni kell, hogy van a gazdagoknak egy olyan csoportja - mostanában nálunk növekvő számban - amelyekre az előbbi eszmefuttatás nyomokban sem igaz. Ők közönségesen összelopták, összecsalták, összerabolták gazdagságukat. Válasszuk szét a valódi magvakat az ocsútól! Különben téves következtetésekre jutunk.

2013. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Alapból igazuk van az előttem szólóknak, ráadásul én a gazdagabb negyedébe tartozom az ország lakosságának, de vannak olyan esetek amik mellett elmegyünk, amit nem feszegetünk, mert már nem is lényeges. Pl. hogy lett fő részvényes multimilliárdos Csányi Sándor vagy hogy lett 30 milliárdja Waberernek amikor 25 éve egy kis osztályvezető volt a Volán Tefunál jelzálogokkal terhelve piciny panel lakását. Itt nem lehet szimplán tehetséget, szerencsét vagy szorgalmat érzékelni.
2013. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

De ! És tudod mi a mégigazságtalanabb ? ! Pont ma láttam a Napló című műsort és azt hittem beverem a képernyőt : az az osztrák milliomos csaj azt hiszi hogy ővé a világ... A bíróságon végzettek után szabadon távozhatott, levették róla a bilincset, elment. A tágyalás közben a halott fél hozzátartozói sírtak, annak a cafkának a szülei meg mosolyogtak ?! Hát a k***a any*át az ilyennek és az össze hasonlónak !!!!!

Na látod, ez igazságtalanság !!!

2013. nov. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!