Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidóságban a tej és a hús...

Zsidóságban a tej és a hús keverése tiltott. Mi a helyzet a laktóz mentes tejjel és a növényi tejjel?

Figyelt kérdés

márc. 2. 20:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez valami téves infó, értelmetlen doglot írt a 9-es, nem érdemes vele törödni, ahogy helyesen megállapítottad, a NEM kóser élelmiszert eleve nem lehet fogyasztani!
márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 Ez a chabad magyarország oldala, úgyhogy biztos nem hülyeség, csak én nem értem. Talán ez csak jogi szinten fennálló kérdésnek számít? Tehát aki nem kóser állat tejében főtt kóser húst eszik az nem magát a tej-hús törvényt szegi meg, hanem a kóser étkezési szabályokat? Vagy legálábbis én így látom logikusnak, ha ez érthető.
márc. 4. 16:52
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez most őszintén bevallom, őszintén meglepett. :D

Az egyetlen amit el tudok képzelni, hogy el szabad adni az így főzött ételt (külön felhívnám a figyelmet a “hasznot lehet húzni” kifejezésre az említett szövegben). Zsidó embernek azonban továbbra is TILOS a nem kóser állat húsa/teje/bőre/bármilye.

márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%
Mármint, nem zsidó embernek el lehet adni, ez valahogy kimaradt.
márc. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!