Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell a vallásnak egy olyan...

Kell a vallásnak egy olyan ember minta pápa? Földi helytartó? Tök fölösleges... Jézus volta legnagyobb földi helytartója. Nem kell neki olyan aki a szakadékba vezeti a nyájat.

Figyelt kérdés
Tudjuk jol, hogy Isten az egyik legnagyobb boszantása ha nem segiteni probálunk a gyogyulásban egy melegnek hanem azt reklámozzuk vagy ne adj Isten megszenteljuka kapcsolatát. Ha jol tudoma Pápa már szentelgeti őket. Nem kell szenteletni. Sőt pápára egyáltalán nincs szuksége az emberiségnek, nem imádkozik az senkiért sőt szerintem Istenbe sem hisz, A katolikusok lesznek az elsők akik majd az antikrisztus idején elbuknak mint vallás szerintem. sőt még azt is kimerem jelenteni, hogy irritálja Istent az ilyen állszent emberek. Én személy szerint Reormátus vagyok

márc. 8. 14:06
A kérdező szavazást indított:
igen kell
semmi szukség a pápára
11 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Meg azt sem értem mi a fene, hogy nálluk szentek vannak? Mitől lesz valaki kulönb nállam És szent? Mi reformátusok nem hiszunk a szentekbe. Nem kell senkit megszentelni, föleg nem egy pápát, kicsit tul tolják a katolikusok, ezeketa hibákat a reformáció mind kigyomlálta
márc. 8. 14:07
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg szépen, Szent Malakiás jóslata szerint állítólag Ferenc az utolsó pápa. A rossz hír, hogy a prófécia szerint rögtön jön az ítélet ideje is, aztán majd kiderül jó lóra tettél-e.

[link]

márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Szia.


Abban egyetértek veled, ami Biblián alapuló tanítás. Sem református, sem katolikus nem vagyok.

Azonban ezt igyekezni kell, hanem is könnyű, mélységes tisztelettel elmondani.

Azt annak ellenére sem fogadja el mindenki, ha valakinek kedvesen elmondod a hibáit.

Ha pedig drasztikusan tolod, az lesz az írrítáló, és semmiképen nem dícséretes.


"azt sem értem mi a fene, hogy nálluk szentek vannak?"

Pedig Jézus bizonyos mértékben rávilágított arra, hogy voltak és lesznek is olyanok, akik nem Isten szavára alapoznak, hanem emberek által felállított hagyományokra. Ezért Isten személye, szándéka, és szava hiteltelenné válik.

Jézus azt mondta, hogy a "szolga nem nagyobb az uránál".

Ezért egy keresztény, nem lehet népszerű Sátán világában.

Sőt pontosan azért fogják Jézus nevéért bántani, mert a nevében nem tesz meg olyat, amire nem kérte fel, vagy amit mások tiltanak, de Jézus pedig parancsba adta.

Ezekis hozzátartoznak Jézus tanítványainak, követőinek azonosításához.


" A katolikusok lesznek az elsők akik majd az antikrisztus idején elbuknak"


A Biblia szerint, a jelenések könyvében Isten, illetve Jézus, nem külön külön fog ítéletet mondani, hanem egykalap alá veszi azokat, akik nem éltek összhangban Isten szándékával, és erkölcsi alapelveivel.

Persze nem öröm ez, így legyünk hálásak, hogy még türelemmel vár, hát ha valaki, ha egy ember is, rádöbben az igazságra. Ezért pedig igyekezzünk tenni Krisztus kéréseivel összhangban.

márc. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

"irritálja Istent az ilyen állszent emberek."


Ha figyelembe vesszük Isten szavát, már pedig az a lényeges, Istent mindig is bosszantotta, amikor az emberek eltérnek a helyes rendtől.

Még a valamikori saját népét sem kímélte, amikor összekeveredtek más szokásokkal, vallásokkal. Ez tanulság mindenkinek.


Ezért személy szerint mindenkinek egyéni felelőssége Isten szava szerint azonosítani azokat, akiket Isten felhasznál a céljaira.

Hogy kik ezek az emberek, arról Isten teljes és maradéktalan tájékoztatást, leírást nyújt.

Erről mindenkinek személyes felelősséggel kell döntenie, senki nem dönthet senki helyett.

márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
egyetértek a assal ésa 4esel is és úgy gondolom nem kell se egy halotért imádkozni mert az már egy jobb helyen van és nem kér az emberi imádságokbol a másik hogy a betegekért sem kell imádkozni mert egy beteg valamit nagyon rosszul csinált és azért lett beteg. Én ugy hiszem nem kell betegnek lenni Istennel összhangban kell élni és nem fordul elő ilyesmi. Isten jo egészéget akar minden embernek az enm az ő akarata, hogy betegek legyunk aza asátán akarata és amikor elmondunk egy ilyen imát a betegekért gyakorlatilag szerintem a sátánhoz imádkozik mert kinél másnál minta sátánnál vannaka betegségek
márc. 8. 15:30
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

5

Kedves Kérdező

Nagyon kedves Tőled, de valójában nem velem értesz egyet, hanem Istennel.

Az való igaz, hogy halottért nem kell imádkozni, hiszen a Római levélben írottak szerint, a halállal kifizette a bűnért járó büntetést.

Ezért továbbiakban Isten gondoskodik majd arról, hogy feltámadásban részesüljön.


Viszont abban nem tudok veled egyetérteni, hogy egy beteg emberért nem kell imádkozni. A betegséget nem lehet minden esetben Sátánra fogni, mert maga az ember is tesz azért, hogy a környezetében kárt téve, szennyezze azt. Ezt kérlek vedd figyelembe.

Ezért akár Sátán okozta, akár emberi mulasztás miatt lett valaki beteg, mindenképen kérnünk kell Istent, hogy segítse meg a betegágyánál a szenvedőt.

(Jakab 5:16) 16 Valljátok meg azért nyíltan a bűneiteket egymásnak, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Nagy ereje van az igazságos ember könyörgésének.


Sajnos valamit nagyon félre értessz ezzel kapcsolatban.

márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

A vallási részébe mint vallástalan ember nem szólok bele, de történelmi szemszögből Róma primátusa megkérdőjelezhetetlen a kereszténységben.


Az 1. század végén a Kelemen levélből világosan látszik, hogy Róma primátusi ranggal rendelkezik, hiszen beleszólt más keresztény gyülekezet ügyébe, amihez semmi köze nem lett volna, kivéve akkor, ha kiemelkedő szerepköre van.

A 2. század elején Rómát a szeretet vezetőjének nevezi az az Antiochiai Szent Ignác, aki a legendája szerint János apostol tanítványa volt, és aki elsőként használta a "Katolikus Egyház elnevezést. Ugyanebben az évszázadban írja Szent Ireneusz azt, hogy Rómával, a nagyobb tekintélye miatt minden egyháznak egységben kell lennie.

A 3. századból pedig még az is fent maradt, hogy még az eretnekek is Rómába mentek, hogy jóváhagyassák a tanításaikat.


Mindez olvasható ebben a vitában:


[link]


Szóval igen, lehet csűrni-csavarni a Bibliát, amiből majd mindenki kiolvassa a maga egyházának a létjogosultságát.

A történelem azonban nem enged meg ilyen csűrést-csavarást, ugyanis Róma primátusa - és így a római főpap (Pápa) tekintélye a - a kezdetekig visszavezethető az ókori dokumentumok alapján.

Maximum az Ortodox kereszténységnek van joga vitába szállni Rómával, mivel ők ketten egyek voltaky 1054-ig.

Amit viszont a protestánsok és a neoprotestánsok művelnek, az teljesen súlytalan.

márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 KZitus ***** válasza:
19%

Szia

Kinek a helytartójára gondolsz?

A „megbízott”-nak, vagy "helytaró"-nak fordított héber melléknévi igenévnek (nic·cávʹ) az alapjelentései: valaki áll, illetve valakit állítanak vagy kiválasztanak, hogy betöltsön valamilyen feladatkört.

nem olvastam a Bibliában arról, hogy Isten, vagy Krisztus a pápát megbízta volna a szerepkörével. De ha tudnád idézni az Írásokból, azt megköszönném.

márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A katolikusok Isten földi helytartójának tartják a pápát
márc. 8. 17:10
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
15Miután ettek, Jézus megkérdezte Simon Pétertől: „Simon, János fia, jobban szeretsz engem, mint ezek?” „Igen, Uram – felelte –, tudod, hogy szeretlek.” Erre így szólt hozzá: „Legeltesd bárányaimat!” 16Aztán másodszor is megkérdezte tőle: „Simon, János fia, szeretsz engem?” „Igen, Uram – válaszolta –, tudod, hogy szeretlek.” Erre azt mondta neki: „Legeltesd juhaimat!” 17Majd harmadszor is megkérdezte tőle: „Simon, János fia, szeretsz?” Péter elszomorodott, hogy harmadszor is megkérdezte: „Szeretsz engem?” S így válaszolt: „Uram, te mindent tudsz, azt is tudod, hogy szeretlek.” Jézus ismét azt mondta: „Legeltesd juhaimat!”
márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!