Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehováknál kik áldozhatnak?

Lucifer-666 kérdése:

A Jehováknál kik áldozhatnak?

Figyelt kérdés
Mi van, ha már régen megvan a 144.000 jótét lélek?

#Jehova #ostya #Zsidó férfi
márc. 9. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Mi az, hogy Jehovák?😭 Nem vagyok tanú, de ez a kifejezés eléggé fáj. Hány Isten van? Egy, akkor miért mondod, hogy Jehovák?
márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia Luci


Nagyot csalódtam benned, több oldalról is. 😥😪

A felkentek, nem "jótét lelkek", hanem ugyan olyan emberek mint TE vagy én.

Azok akik oda tartoznak, az nem jelenti, hogy már mindegyikük az égben van.

Isten szavában olvashatsz arról, hogy a nagy nyomorúság végső szakaszában, a még földön élő felkenteknek, nem kell meghalniuk, hanem azonnal elváltoznak, ami azt jelenti, hogy elragadják őket a földről, és megkapják a végső elpecsételésüket.

Addig Jézus és azok akik már az égben vannak, nem kezdik meg az ítélet végrehajtását. Mert mindegyiküknek ott kell lennie, egyikük nélkül sem kezdenek bele.

(1Tesszalonika 4:17) 17 Azután mi, akik életben leszünk, velük együtt elragadtatunk felhőkben, hogy találkozzunk az Úrral a levegőben, és így mindig az Úrral leszünk.

(1Tesszalonika 4:15) . . .mi, akik életben leszünk az Úr jelenléte idején, semmiképpen nem előzzük meg azokat, akik meghaltak,


Ezért kedves Luci, elvileg a létszám meg van.

Áldozatot pedig mindenki hoz a királyságért, nem csak a felkentek.

Téves értelmezés, hogy az az áldozat, hogy valaki fogyaszt a pászkából és a borból.

Akkor hozok áldozatot, ha lemondok arról, hogy csak magamnak éljek, és annak élek aki megváltott. Ehez pedig az tartozik hozzá, hogy végzem a Jézustól kapott feladatot, támogatva ezzel a felkenteket, és Jézus királyságának érdekeit támogatom.

márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%

Egyébként pedig addig kell megemlékezni Jézus haláláról, amíg át nem veszi a hatalmat az emberek kezéből.

(1Korintusz 11:26) 26 Mert valahányszor eszitek ezt a kenyeret és isztok ebből a pohárból, az Úr halálát hirdetitek, míg ő el nem jön.

Utána ez a megemlékezés, vagy ünnep is megszűnik, betöltötte a célját.


Az új rendben, új könyvek nyittatnak, A jelenleg használt Biblia érvényét veszti.

márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Csak azok, akik magukat vezetőknek hívatják, a hívektől megtagadják az úrvacsorát. Pedig ha megnézzük, az őskeresztényeknél minden tag részesülhetett benne.
márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

4


Valóban?

Ez tévedés, ugyan is olyan személyek is vannak köztük, akik semmilyen vezető szerepet nem töltenek be, sőt vannak köztük nők is.

Nagyon hamar be is telt volna létszám. Már pedig a prófécia alapján az utolsó napokba is lesznek akik ilyen meghívásban részesülnek.

Ismét figyelmen kívül lett hagyva az a prófécia, hogy ami arról a nemzedékről szól, akik bizonyos ideig együtt élnek azokkal, akik az Úr jelenlétének kezdetén már szolgáltak.


Úgy vélem, itt senki nem veszi figyelembe azokat a Bibliai leírásokat, amik erről szólnak.

Vagy nem értik, vagy félreértelmezik.

Ugyan úgy figyelmen kívül vannak hagyva, mint a Jézus személyét azonosító jellemzők. Ezért nem is ismerték fel, a megváltót.

márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Vagy ti értelmeztek valamit nagyon félre, gyanítom, hogy inkább ez.


"Ezért nem is ismerték fel, a megváltót."

Értem, most már ti lennétek a "megváltó" is. Nem erős hasonlat kicsit tőletek is?

márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6

Én ilyet nem mondtam. Te jó ég.

Te teszel bennünket hazuggá, amikor olyasmivel vádolsz, amit nem mondtunk.

márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Nagyot csalódtam benned, több oldalról is."

Jó és hol érdekel ez engem? Sírva ugorjak egy királyság terembe? Jó, hogy nem a trónra...

márc. 9. 18:50
 9/11 A kérdező kommentje:

Amúgy meg nem kell a rizsa és örökké mellépofázás. Ki és miért találta ki nálatok, és milyen elven, hogy ki úrvacsorázhat és ki nem?

Mi lesz azzal, aki téved? Mi köze a 144 ezer emberhez?

márc. 9. 18:53
 10/11 anonim ***** válasza:

#7

"Ugyan úgy figyelmen kívül vannak hagyva, mint a Jézus személyét azonosító jellemzők. Ezért nem is ismerték fel, a megváltót."

Magatokat hasonlítod Jézushoz ebben.

márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!