Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ortodox felnőttek miért...

Az ortodox felnőttek miért nem áldozhatnak? Aki magyar ortodox az válaszoljon.

Figyelt kérdés
A román ortodox templomban mindig csak a gyerekeket áldoztatják a kanállal😢.

2021. szept. 11. 23:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mivel különben a gyerekek a felnőtteknél? A felnőtt felérő ésszel hogy Jézus testét és vérét issza míg a gyerek azt se tudja mit kap a szájába.
2021. szept. 11. 23:47
 2/14 anonim ***** válasza:
Aldozhatnak a felnottek is, megfelelo elokeszulet ( pl bojt, ima, gyonas) utan.
2021. szept. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De miért mindig csak a gyerekeket látom áldozni? Hogy ilyen hülyék a román ortodox papok hogy csak gyerekeket áldoztatják??!! Egy 3 hónapos gyerek ( 2 hónapos korban van a keresztelő és akkor megaldoztatjak meg lebermaljak) vagy egy 5 éves honnan fogja fel hogy mit eszik és mit iszik. Azt is hallottam hogy a gyerekek nem gyonnak....mekkora barátság ez az ortodoxia....áldozás előtt miért nem kell gyonni.

Istenem....ráférne egy protenstantizmus az ortodox egyházra is. Tennék róla hogy főleg felnőttek áldozzanakk.ha rám volna bízva és gyerekek is csak gyonassal. Az biztos.

2021. szept. 12. 00:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
7 eves kor utan kell gyonni, az alatt nem, mehet nyugodtan aldozni.
2021. szept. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Felnőttek is áldozhatnak? Miért kell előtte böjtölni? Barbara az és nincs bibliai alapja a bőrnek aldozas előtt. Egy apostoli egyház kéne tudja ha én, kálvinista tudom
2021. szept. 12. 00:45
 6/14 A kérdező kommentje:
Barbarsag és nincs a böjtnek.bibliai alapja, reformátusként így gondolom. Tényleg áldozhatnak felnőttek, vagy csak Magyarban, Romániában nem csak gyerekek?
2021. szept. 12. 00:54
 7/14 anonim ***** válasza:

A különböző nemzeti ortodox egyházak gyakorlata az áldozással kapcsolatban eltérő. Nem ismerhetem a román gyakorlatot. Kérdezd meg ott helyben !

"nincs a böjtnek.bibliai alapja" - rosszul tudod:"Eljön a nap, amikor elviszik a vőlegényt, akkor majd böjtölnek." Mt 9,16

Sorolhatnék még jó pár idézetet a böjttel kapcsolatban...

"5 éves honnan fogja fel hogy mit eszik és mit iszik" - annak hogy Isten kegyelme hasson, nem kell értelem... Tényleg katekizmust kellene tanulnod. Már ha tényleg érdekel ez az egész.

2021. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sorolhatnám mert én nem hiszem hogy a böjt benne van a Bibliában. Minek kéne böjtölni?
2021. szept. 13. 09:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Milyen pihent agyú lehetsz hogy ilyen hülyeségek érdekelnek 😂 áldozások meg baromságokat aminek sem tétje se jelentősége..
2021. szept. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hogyne érdekelne mi van a szomszédomban. Az a templom mellettem van és persze hogy érdekel mi és miért van ott. Igaz más templomot kérdeztem mert szerencsére nálunk nincs ereklye vagyis a templomban.
2021. szept. 14. 06:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!