Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztények három Istenben...

Ha keresztények három Istenben hisznek, miért állítják, hogy egy Isten van?

Figyelt kérdés

A keresztények szerint három Isten van: Atya, Fiú és Szentlélek


Ennek ellenére állítják, hogy egy Istenben hisznek.

De ez összesen 3 Isten akárhogy nézzük.


márc. 11. 20:27
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
55%

"aki, bár Isten alakjában létezett, nem tartotta Istennel való egyenlőségét olyan dolognak, amelyhez mint zsákmányhoz ragaszkodnia kell," Fil 2:6


#10 És erről mit gondolsz? Elég egyértelműen cáfolja a nézeted. Egyébként az #5 válaszodban nem tudom milyen korai keresztényekre gondolsz, mert én olvastam korai keresztények írásait és Jézust konkrétan Istennek nevezik. Pl. Jusztiniosz, Iréneosz.

Gondolom Jehova Tanúja vagy. Én régen olvastam több kiadványt is tőletek, de idővel rájöttem, hogy tévesek a nézeteitek. Jézust a korai keresztények is Istennek tekintették. A János 1:1 is egyértelműen fogalmaz, semmi félrefordítás nincs benne. Az általam idézet Filippiek is egyértelmű. Jehova Tanúi voltaképpen áriánusok, vagyis egy régi eretnekséget vettek elő, ami a maga idejében újításnak számított és a nikeia zsinaton elvetették.


A kérdezőnek meg annyit mondanék, hogy a keresztény tanítás nem három istenben hisz, hanem egyben. Előttem már ezt leírták.

márc. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:

11.Hsz.


Egyetértek mindenben veled.A JT-vel kapcsolatban is.

márc. 12. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:

Máté 28:19

Ezért menjetek el a nemzetekhez, és tegyetek tanítványommá minden embert az egész világon! Merítsétek be őket az Atya, a Fiú és a Szent Szellem nevébe!


JW Bibliában:


19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében


Akárhogyis számolom három...

Aki ezt nem érti sötétségben van. Jézus nélkül fedve vannak ember számára az írások. Ha valaki odafordul Jézushoz és megtapasztalja, hogy Ő él. Annak elkezdi kibontani Jézus az Igét.


1 Korintusi 13:12

Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színrõl-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.

márc. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:

11

Szia

A filippi levél arról szól,hogy Jézus, sátánhoz hasonlóan, szellemi testtel rendelkezik, vagy is Istenhez hasonló létformában él. Sátánnal szemben Ő nem gondolta, hogy ezért elbitorolhatja azt, hogy Ő az Istennel egyenlő. Sátán viszont igen. Sátán is isteni létformában él.

T

Továbbá, melyik gondolat illik bele a szövegkörnyezetbe, és a Biblia más részeibe? Hogyan kérhetne ilyet emberektől szó szerint?

(1Mózes 3:5) 5 Mert Isten tudja, hogy amely napon esztek abból, felnyílik szemetek, és olyanok lesztek, mint Isten: tudni fogjátok, mi a jó és mi a rossz.”

Ádámék azt gondolták, hogy Istennel egyenlőek lehetnek. Jézus soha nem gondolt ilyet. S bár Jézus soha nem gondolta, és nem is mondta, hogy Ő Istennel egyenlő, az emberek megették helyette, és Istennek nevezték át.

Ez összhangban van azzal a gondolattal, hogy az Atya nagyobb Jézusnál, vagy is Jézus nem Isten.


Sokan elbitorolják az isteni jelzőt, Pl Sátán, vagy még emberek is. Jézus soha nem tett ilyet, még gondolatban sem.

márc. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:

Jézus soha nem gondolta, másokkal ellentétben, hogy elbitorolhatja, vagy elveheti, vagy akár Istennel egyenlővé teheti magát, csak mert égi életformában élt.

Az isteni létforma, nem azt jelenti, hogy akkor a személy egyben isten is.

Jézus pedig arra kérte a tanítványait, hogy ők se gondoljanak ilyesmire.

Vagy is utánozzák ebben Jézust, nem gondolják, hogy Istennel egyenlőek lehetnek, mint Pl Ádámék.

márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Copy, paste, máshol leírtam már:

Vegyük az Atyát vonatkoztatási első pontként. "az Isten szeretet." (1Jn 4, 8). Miben nyilvánul meg a szeretet? Adásban. Önmagát, teljes lényét, lényegét adja a Fiúnak. Ezáltal a Fiú is Isten, hisz egylényegű az Atyával, lényegénél fogva örökkévaló (=mindig is volt, mindig is van, s mindig is lesz). A Fiú tökéletesen viszontszereti az Atyát, s nem tart meg magának semmit, önmagát ajándékozza Atyjának. Az Atya és a Fiú boldog, önmagukat adták, minden visszautasítástól való félelem, és kihasználás nélkül. De mit adnak egymásnak? Az isteni lényeget; és ezt, kettejük szeretetét nevezzük Szentléleknek, ki az Atyával s Fiúval egylényegű, örökkévaló, tökéletesen szereti az Atyát s a Fiút, az Atya és a Fiú is viszontszereti Őt. Ezzel egy olyan csodálatos szeretetközösséget alkotnak, melyben teljesen egyek, mégis különböző személyek maradnak; ezt Szentháromságnak, vagyis az Istennek nevezzük.


Ez volt a filozófiai úton való bizonyítás, valahol máshol a Szentírás alapján, bibliai igékkel is bizonyítottam, itt van copy, paste:

Jézus az idők kezdete óta létezik és egy az Istennel (vö.: Jn 1,1). Több helyen is találunk olyan utalásokat, amik Jézus és az Atya egységét bizonyítják (ld.: Jn 14,9-11, Jn 5,17-18 Jn 5,23; Jn 10,30!!!). Jézus mennyei királynak vallja magát Pilátus előtt, és a Menny királya Isten (vö.: Jn 18,36-37). Jézus sok helyen Isten Fiának vallja magát, és Pilátus előtt is a zsidók arra hivatkoznak (ld.: Jn 5,25; Jn 5,28; Jn 10,36;Jn 19,7). Jézus a Messiás (ld.: Jn,24-25) és az Emberfia (Jn 9,35 és még sok más helyen).

A Szentlélekről Jézus keveset beszél, ezért a legtöbb hivatkozást az apostolok cselekedeteiben találtam Róla:

A Szentlélekről, mint értelmes lényről beszél az ApCsel 5,3 és 5,9, hiszen arra hivatkozik, hogy nem lehet becsapni. A Szentlélek indíttatást ad (ApCsel 8,29), segít (ApCsel 9,31), felszólít (ApCsel 11,12), tilt (16,6) és beszél (ApCsel 20,23; ApCsel 28,25); és ezekre csak értelmes lények (személyek) képesek.

A Szentháromság tagjainak egyenrangúságára az 1Kor 13,13 és a Mt 28,19 enged következtetni.

márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
18%

(János 1:1) 1 Kezdetben volt a Szó, és a Szó az Istennel volt, és a Szó isten volt.


A teljes Bibliát figyelembe véve, Jézus volt Isten szava, az égben is. Sokszor tolmácsolta Atyja szándékát, akaratát az emberek felé is.

A héber iratokban, Jézusról azt olvassuk, mint "Isten szaváról", hogy "Isten elküldte angyalát". Vagy is felhasználta feladatok elvégzésére.


A következő vers ezt mondja:

János 1:2 Ő kezdetben az Istennel volt.

Jézusnak van kezdete, vagy is nem létezett mindig.

Itt annak a kijelentésnek, hogy a Szó ’kezdettől’ fogva Istennél volt, Jehova teremtési munkáinak a kezdetére kell utalnia. Amint azt a jelenések könyve is írja:

(Jelenések 3:14) . . .Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, Isten teremtésének a kezdete..

Ezt más bibliaversek is megerősítik, amelyek úgy azonosítják Jézust, mint aki „az egész teremtés elsőszülötte”, „Isten teremtésének kezdete

A Szentírás tehát úgy beszél a Szóról mint Isten első teremtményéről, elsőszülött Fiáról.



Ezért ez miatt sem lehet az örökkévalóval egy Isten.

márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:

14#

Tisztára mindegy ki a nagyobb.

A Szent Három Istenséget imádjuk.

A Jehova tanúi meg csak imádatot mutatnak be. Nem tudják még teljes szívükből, se teljes erejükből imádni a Jehova Istenüket. Ehhez hiányzik a tűz a szívükből.

Nyilvánvaló okokból ...


A keresztények Istene itt járt a földön. Akik felismerték Benne a Szabadítót, azok már akkor Őt imádták és követték.

Magyarázhatjuk úgy is, hogy akkor lett Szent Háromság Istenből, amikor pünkösdkor kiáradt a Szent Szellem.

Akkor már a Fiú, Jézus Krisztus az Atya mellett ült a trónon....nem a nézőtéren.

Sz Úr Jézus Krisztus világosítsa meg az Ő orczáját Rajtad!

márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
18%

16

"Több helyen is találunk olyan utalásokat, amik Jézus és az Atya egységét bizonyítják"

Pontosan, Jézus egységes az Az atyjával, tettben, akaratban, nem kezd magán akcióba. Erre szólítja fel a Tanítványait is:

(János 17:11) . . .. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk.


Jézus tanítványai milyen módon lesznek egyek, mint Jézus az Atyával.

Hát nem úgy, hogy egy "lényegűek" lesznek, hanem egységben fognak tevékenykedni az Atyával, és Jézussal.

Jézus ilyen értelemben egy az Atyával, és mi is ilyen módon leszünk egyek, egymással.

(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, . . .

Jézus itt megmagyarázza, mit jelent az Atyával való egység.

Semmiképen sem az örökkévaló Istennel egyenlő származás.

márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
42%

18


Nem mindegy, mert Isten soha nem engedte meg, hogy más imádatot mutassanak be neki, mint ahogy tették ezt a valamikori választott népe is.

Jézus pontosan ezért jött, mert elhagyták a helyes imádatot.


'A keresztények Istene itt járt a földön."

Már ne haragudj, de Isten nem a "keresztények Istene", hanem minden ember Istene.

Régebben az Izraeliták Istene volt, ezt úgy látom elfelejtetted.

Isten nem vallást, és imádatot hoz létre, hanem az általa megjelölt helyes utat, imádatot állítja helyre.

Jézus pedig arra hivatott el, hogy az embereket visszaterelje az Atyjához, akár milyen származásu is egy személy. Ezért kell mindenkinek elmondani ezt, akárhova tartozik a földön.

márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!