Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztények három Istenben...

Ha keresztények három Istenben hisznek, miért állítják, hogy egy Isten van?

Figyelt kérdés

A keresztények szerint három Isten van: Atya, Fiú és Szentlélek


Ennek ellenére állítják, hogy egy Istenben hisznek.

De ez összesen 3 Isten akárhogy nézzük.


márc. 11. 20:27
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
31%

"Tisztára mindegy ki a nagyobb."


Hát nem mindegy. Isten kizárólagos imádatot vár el, soha nem osztozkodott ezen, és nem is fog. A törvény ez a része nem változott, és Jézus pedig betöltötte a törvényt, csak az Atyját imádja.

Ezt Jézus is megmondta:

(Máté 4:10) . . .„Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: ».... a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”

A szolgálattal végzünk, mutatunk be imádatot. Jézus is szolgálta Istenét, elvégezte a feladatot amit rábíztak.

(Márk 12:29, 30) 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Isten a mi Istenünk e g y Isten, 30 és szeresd .... a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.«

Isten nem háromság, hanem, egy.

márc. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
51%

19# Miért nem kérdezed meg Jézustól, hogy Neked miért kell ennyire egy nevet hajtogatnod ?


Mi akiket megmentett Jézus és Őt követjük nem hiszünk Neked. Nem fogadjuk el a magyarázatodat. Nekünk Jézus nem így értette meg az Igéjét, ahogy Veled a JW tanítása magyarázza.


Amúgy is megmentett, megváltott vagy ? Ha igen akkor eléggé zavaros, hogy jössz itt mindenféle félreértelmezésekkel. Örülnél inkább, hogy mást is megmentett az Úr.

Én azért küzdök itt, mint a makkabeusok, hogy nehogy kimaradjál az Igazságból és tudd, hogy Téged is hazavárnak a Mennybe.

márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
82%

21#

Akkor Nálatok a nézőtéren ül ezrk szerint Jézus és a Szent Szellem sem áradt ki... Bravo.

márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
0%

23

🤦‍♀️

További szép napot.

márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:

Az én napom Jézus. Benne gyönyörködöm, Hozzá száll imádatom. Muszáj innom Őt.

Amióta (2002 óta) ismerem a Mennyben érzem magam.

márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
0%

22

Megkérdeztem. Isten szaván keresztül, ami Isten szelleme által íródott válaszolt is rá.

márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
31%

Számomra az is érthetetlen, hogy itt néhányan a mennybe szeretnének menni, ahol Isten királysága működik.

Amikor pedig imádkoznak, azt kérik, hogy Isten a földön is váltsa valóra az akaratát

(Máté 6:10) 10 Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.

Közben pedig nem is akarnak a földön maradni.

Vajon miért kérnek Istentől ilyesmit, ha nem hisznek benne, és nem is gondolják, hogy Istennek az akarata a földre is vonatkozik.

Nem is beszélnek erről senkinek, pedig Jézus ennek az elvégzésére adott ki feladatot.

Arról beszélnek, hogy fogadd el Jézust a szívedbe, és a mennybe kerülsz.

Közben itt nem csak Jézus megváltói szerepének elismeréséről van szó. hanem sokkal többről.

Isten akaratáról a földdel kapcsolatban is.

Jézusnak ez volt a központi témája a szolgálata alatt.

Az első tanítványoknak is szívügyük volt ezt elmondani mindenkinek.

Valamint megtanítani másoknak, hogy mit kell tenniük, hogy részesei legyenek Isten királyságának a földön is.


Isten királysága nem egy "szívbeli érzés", hanem egy létező kormányzat, hatalom, aminek a földre is felállított erkölcsi elveket, oktatási programot, mint régen, jól megszervezte egységesen a népének életét.


Az emberek pedig nincsenek egységben ezzel a királysággal, és annak földi megvalósításában.

márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
51%

26#


Én nem fogadom el a JW Bibliát.

Jó pár fontos tényt átírtak benne. A kereszt tényét, a kegyelem tényét és azt, hogy Jehovát kell imádni.

Arról nem is beszélve, hogy csakúgy kivettek az evangéliumokból.

márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:

27#


Isten királysága itt a földön van, amíg itt szolgáljuk az Úr Jézus Krisztust, az Ő kezei és lábai vagyunk. De csakis a megváltottak érzik ezt, akik Krisztus jó illatát hordozzák az emberek között.

Amikor véget ér a földi utunk, akkor a Mennyben szemtől szembe találkozni fogunk a Megváltónkkal, az Úr Jézus Krisztussal.


Nálad az a probléma még mindig, hogy csak nyomatod, amit a JW tanítása beléd programzott.

Hidd már el, akik Jézust imádják tudatában vannak Isten királyságának és tudják hogyan müködik.


1 Korintusi 12:27

Tehát ti együttesen a Krisztus „Testét” alkotjátok. Egyenként pedig ennek a „Testnek” a tagjai vagytok, és mindegyikőtöknek megvan a maga helye és feladata ebben a „Testben”.


1 Korintusi 14:26

Hogy van hát atyámfiai? Mikor egybegyûltök, mindeniteknek van zsoltára, tanítása, nyelve, kijelentése, magyarázata. Mindenek épülésre legyenek.



Jézust követik és az Úr Szelleme tanítja Őket...világosítja meg az Igét.



Amíg nem találkozol személyesen Jézussal, addíg nem mentél át jó Pásztor kezei között. Csak olvasod az Igét.


Tudom én is voltam így, konfirmálkodtam. Csak akkor vált nyilvánvalóvá a Bibliában írtak, amikor Jézus megszólított, hogy kövessem Őt és Ő húszon éve mutogatja Isten országának működését. Most pl. azt mutatta meg, hogy mi a probléma JW tanúinál... miért nem vagytok közösségben Krisztus tanítványaival, akik Jézust imádják.

márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
81%

"A filippi levél arról szól,hogy Jézus, sátánhoz hasonlóan, szellemi testtel rendelkezik, vagy is Istenhez hasonló létformában él. Sátánnal szemben Ő nem gondolta, hogy ezért elbitorolhatja azt, hogy Ő az Istennel egyenlő. Sátán viszont igen. Sátán is isteni létformában él."


De nem ezt írja. Megnéztem még az Új világ fordításban is " aki, noha Isten formájában létezett". Nem isteni létformában. Az már csak hab a tortán, hogy a folytatás át lett írva. "sosem gondolt arra, hogy egyenlővé tegye magát Istennel." Csakhogy a szövegben nem ez van, hanem az, amit én írtam. Viszont már az "Isten forma", majd "szolga forma" is elég gyanús nem? Ha angyalból lett ember, akkor minek kihangsúlyozni, hogy szolga formát öltött? Az angyalok is szolgáló lelkek a Jelenések könyve szerint. "Vigyázz! Ne tedd! Csak rabszolgatársad vagyok neked és a testvéreidnek, akik ragaszkodnak a Jézus melletti tanúskodás munkájához" Jel 19:10 ÚVF


De pl. ott van "Így szól Jehova, a te megváltód,aki megformált az anyaméhben: „Én vagyok Jehova, aki mindent elkészített. Magam feszítettem ki az eget és terítettem ki a földet. Ki volt velem?" Ézs 44:24

Ézsaiás könyvében Isten azt bizonygatja, hogy egyedül teremtett mindent, nincs más isten rajta kívül. Mégis ti azt mondjátok, hogy Jézus egy angyal, aki segített neki a teremtésben. Nem emlékszem hol, de valahol írja is az Ószövetség, hogy nem segített neki senki. Azt hiszem, Ézsaiásnál.

"Ő pontosan olyan, mint a láthatatlan Isten," ÚJF Kol 1:15

"Emlékezzetek a korábbi dolgokra, amelyek régen történtek, hogy én vagyok az Isten, és nincs más. Én vagyok az Isten, és senki sincs, aki hozzám hasonló." ÚJV Ézs 46:9

Ha Jézus pont olyan, mint Ő, akkor korábban miért győzködi az embereket arról, hogy senki nem hasonlít hozzá, nincs rajta kívül senki, aki teremtett, senki, aki hozzá hasonló?


Amúgy elmondom, hogy szerintem többek között mi baj Jehova Tanúinak a nézetével. Ha Isten megteremtette Jézust, majd minden mást Jézus teremtett, akkor voltaképpen Jézus teremtett mindent, Isten meg egy passzív valaki. A Teremtő voltaképpen ő, nem Isten. Isten őt teremtette, nem a világot.

pl. "mert általa lett megteremtve minden más az égben és a földön, a láthatók és a láthatatlanok, legyenek azok trónok vagy uralmak vagy kormányzatok vagy hatalmak. Minden más őáltala és őérte lett megteremtve. Ezenkívül ő már minden más előtt létezett, általa lett létrehozva minden más, és ő a feje a testnek, a gyülekezetnek." ÚVF Kol 1:16-18

Az Új Világ Fordításból megtudjuk, hogy voltaképpen az angyal Jézus teremtett mindent, az egyháznak is ő a feje, nem Isten. Ez egy nagyon fura világkép, ha belegondol az ember. (Azt persze hagyjuk, hogy a "más" szó nincs benne a görögben. Itt ki lehet szótárazni, ha nem hiszi valaki. [link] "mert benne teremtetett minden az égben és a földön, a láthatók és a láthatatlanok, a trónusok és uralmak, a fejedelemségek és hatalmasságok. Minden őáltala és őérte teremtetett."

márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!