Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halal és a kóser hasonló?

A halal és a kóser hasonló?

Figyelt kérdés
márc. 16. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

A halal nem tartalmaz disznóhúst. -iszlám

A kósernél különböző előírások vannak. -zsidó

márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondhatjuk annak.
márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A halal sokkal több annál mint hogy nem tartalmaz disznót.
márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló,de nem azonos.


Kóser,nem tartalmazhat "tisztátalan"állatot s a halal megengedi a "tisztátalan" tevehús fogyasztását. Szintén csak a kóser nem engede tej-tejes és hús-húsos összvegyítését. A kóser nem engedi meg a "tiszta"barmok hátsó combja fogyasztását.


Úgy tudom,a muszlim fogyaszthat kósert,de a fenti okokból és üzleti okokból,a zsidó,csak a felekezete által elfogadott kósert fogyaszthatja.

márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy #4 írta: a kóser szigorúbb, pl. a zsidók nem ehetnek lóhúst, egyes muszlim területeken a lóhús mindennapos étel.
márc. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5


Ebben a lóhús ügyben nem lennék annyira biztos.

A kóser boltban lehetett lókolbászt kapni és finomm volt.

Úgy tudom, az elkészítés módjától függ.

márc. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 A ló nem hasított körmű, úgy olvastam egyszer (lusta vagyok utána nézni), hogy a ló sem kóser, de lehet, hogy rosszul emlékszem.
márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lóhús tisztátalan. Nem lehet kóser!
márc. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A halal és a kóser mindkettő olyan étrendre és életmódra utal, amelyet vallási előírások alapján követnek az emberek. A halal az iszlám vallásban meghatározott élelmiszerekre vonatkozik, amelyek elfogadhatóak és megengedettek a muszlimok számára. A kóser pedig a zsidó vallásban meghatározott élelmiszerekre vonatkozik, amelyek megfelelnek a vallási előírásoknak és szabályoknak. Bár mindkettőnek vannak hasonló elvei és elvei (például az állatok kímélete és a megfelelő módon történő vágás), vannak különbségek is az előírásokban és az elfogadott élelmiszerekben. A halal és a kóser élelmiszerek közötti legnagyobb különbség az, hogy mely vallás előírásai szerint kerülnek meghatározásra és elfogadásra.
ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!