Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán valójában nem gonosz,...

A Sátán valójában nem gonosz, mint ahogy a keresztények állítják? Mi az igazság?

Figyelt kérdés

márc. 17. 01:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Az első parancs csak az Istent imádd! De te felcseréled a gonoszt a jóval. Emiatt magad álltál a Sátán mellé, tehát az ővé vagy. Magadat ítélted el.
márc. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

#21űAkkor nem gonosz és jó van? Én mindig úgy képzeltem el, hogy a jó és a gonosz áll szemben egymással, Isten a jó, a Sátán pedig a megtestesült rossz.


De ez azt is jelenti, hogy Isten nem feltétlenül jó? Ő nem a megtestesült jóság és igazság, csak egy uralkodó?

márc. 20. 00:37
 23/28 A kérdező kommentje:
A keresztény, aki belémrúgott, miért nem válaszol?
márc. 20. 03:55
 24/28 anonim ***** válasza:
És gyerekeket mikor akarsz feláldozni Sátán atyádnak?
márc. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A kérdésed az volt, hogy a Sátán valójában nem gonosz.szinte állitod.


Ebből azt következteted, hogy Isten a gonosz.


A ketesztények úgy tanitják, mivel Isten teremtett minket, emiatt az ő gyermekei vagyunk, és Isten az Atyánk.


Egy családban vagyunk. Istennek van joga gyomlalni köztünk, mint ahogy nekünk is van a növények vagy állatok között.


Isten a saját képére teremtett minket és a jogok itt azonosak.

Isten a halál, azaz az Idő ura. Ő mondja meg mikor halunk meg


Ezekben a dolgokban nem látok gonoszságot. Az rmberiség is mindig kiírtotta maga közül a gonosznak az. Rlzárta vagy kivégezte Akkor Istennek ne legyen joga a gonosz Özönviz előtti nemzedéket kiirtani?


Erre nem válaszoltál. Pedig te hoztad fel az Özönvízet.


Viszont. Már Ádám és Éva példájában láthatod hogy a kigyó terve az, hogy saját apád, Isten ellen fordítson, elszakitson téged. Miért? Hogy ha elszakadtál töle akkor következö lépésben Ő ellene fordulj.


Te mit tettél? Isten ellen fordultál, azt állitod, hogy Ő a gonosz a Sátán a jó.


Miért vakít el a Sátán? Mit szeretne? Először elszakit, azután rá vesz hogy ellene beszélj, évvel már bűnt követtél el a Tízparancsolat első parancsát Szeged meg.


Azután gyülöletet táplál beléd és az emberektől is elszakit hogy rgyedül maradj.


És ha egyedül maradtál akkor kivégez. Ennyi a terve az Istentől elszakadt lelkedet szeretné megkapni az enyészetnek.


Tehát Isten az éltető élet, a Sátán a halálé.


Válaszoltam, 21es voltam.

márc. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Miben áll Isten jósága? Olyan környezetet teremtett, amiben meg van mindenünk, nincs többre szükségünk. A gyomot kigyomlálja amikor úgy látja a gyom fog győzni.


Miben áll a Sátán gonoszsága? Hogy több kell ennél is több. Hagyjuk meg a gyomot, hogy a jók ne tudjanak élni. Legyen a gyom a jó, a hasznosak a rosszak. Éljük fel a világot, ne gondoljunk a jövőre.

márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#24

Nagyon féltem ám a válaszodtól. Azt hittem, hogy megint lehülyézel majd. Ezért nem is írtam eddig, nem mertem megnézni a választ. Én gyenge vagyok, nem tudom magam megvédeni. Te meg bántasz.


Nem Isten volt az, aki halálra ítélte a gyermekeket pl. az egyiptomi tíz csapásnál?


"Miben áll a Sátán gonoszsága? Hogy több kell ennél is több. Hagyjuk meg a gyomot, hogy a jók ne tudjanak élni. Legyen a gyom a jó, a hasznosak a rosszak. Éljük fel a világot, ne gondoljunk a jövőre."


Tehát te keresztényként lényegében úgy gondolkodsz, mint Hitler. A selejt hulljon el, hogy az erős élhessen?


Egyre inkább úgy gondolom, hogy Isten az igazi gonosz.

márc. 31. 19:05
 28/28 anonim ***** válasza:

Hát valójában nem gonosz a sátán, mert nem is létezik! Ami meg nem is létezik az nem tud sem jó lenni, sem pedig rossz lenni.

Sátán az maga az ember, aki kegyetlen, aki mást bánt.

Az embert lehet inkább sátánnak tekinteni.

ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!