Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus imádása bálványimádásnak...

Jézus imádása bálványimádásnak számít az Ószövetség szerint?

Figyelt kérdés
Akik nem fogadják el az újszövetséget, azok szemében a kereszténység bálványimádók gyülekezete?

márc. 17. 12:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/144 anonim ***** válasza:

40#

No, Neked csak ennyi Jézus ?

márc. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/144 anonim ***** válasza:

#39

Hol is ?

márc. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/144 anonim ***** válasza:

42


Kocsmából hazafelé mondta az ottó!

márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/144 anonim ***** válasza:

A magy kérdés inkább az, hogy a most is létező felekezetek, miért a követendő eszem vereségének szimbólumát ábrázolják mindenhol.


Jézus Krisztus története nem a keresztrefeszítéssel ért véget! Nem ez tanításának csúcspontja és veleje.

A lényeg a feltámadása. Az hogy legyőzte a halált és szabad!

Nem az, hogy megfeszítve haldokil!


A feszület épp az ellenkezőjét sugalja annak, amit tanított!


Ebben az értelemben a feszület idmádása hamis bálvány.

márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/144 anonim ***** válasza:
0%
Engem még mindig érdekelne ki nézte Jézust Istennek azok közül akik látták személyesen. Ugyanis mikor állítólag feltámadt a tanítványok el sem akarták ezt hinni majd mikor meglátták kérték hogy mutassa meg a kezét, tehát szó nincs arról hogy Istennek nézték volna bárki is.
márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/144 anonim ***** válasza:
100%

Akik nem ismerik személyesen Jézust, mint pl. Te, azoknak elhitették, azt hogy csak küldött.


János 11:25

Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;


Ezek szerint csak Isten. Kérdezd Őt magát !

Az Ő juhai hallják az Ő hangját.

márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/144 anonim ***** válasza:
0%

Nem értesz magyarul? Azt kérdeztem ki nézte Jézust Istennek azok közül akik látták személyesen.


Az ilyen versek pedig sokféleképpen értelmezhetőek. Nem bizonyíték.

márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/144 anonim ***** válasza:
És miért kellett volna hogy az emberek istennek nézzék, amikor a Biblia szerint pont az istenségét hagyta maga mögött amikor eljött emberként?
márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/144 anonim ***** válasza:

"el sem akarták ezt hinni majd mikor meglátták kérték hogy mutassa meg a kezét, tehát szó nincs arról hogy Istennek nézték volna bárki is."


Ez így téves. Egy tanítvány, konkrétan Tamás kételkedett benne, és őv akart látni testi bizonyítékokat. Az ő esete viszon kivételként, épp a tanítás része.


A szanszkritban érdekes módon a tamasz ép a bemerevedett, súlyos, sötét anyagi minőséget jelöli.

márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/144 anonim ***** válasza:
0%
De ha senki nem nézte Istennek, akkor te mégis miből gondolod hogy Isten? :) Meg hát ha elhagyta istenségét ezt közölnie kellett volna az emberekkel nem? Például hogy üdv Jézus vagyok, most éppen ember, de amúgy Isten.
márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!