Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus misén, mikor...

Római katolikus misén, mikor a pap megáldja az ostyát, és akkor mindenki letérdel, de van 1-2 ember akik felállnak és állva maradnak, az miért van?

Figyelt kérdés
Mikor kell állva maradni és miért?
márc. 18. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően térdelni szoktunk.

De:

- van, aki öreg, beteg, fáj a lába, nem tud letérdelni

- van, hogy olyan kicsi a hely, hogy nem tud letérdelni

- protestáns, nem hisz alapvetően az Eucharisztiában, de ki szeretné fejezni a tiszteletét

- pl. Olaszországban tapasztaltam, hogy nem szokás letérdelni ekkor, mindenki áll. Lehet, hogy más országban is van ilyen, de Magyarországon alapvetően térdelni szoktunk.

márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Az áll, aki nem tud letérdelni, az ül, aki tolószékes vagy tiszteletlen.
márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet az is állva marad aki nem borul le egy ostya előtt.
márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lucifer-666 ***** válasza:

Én mindig letérdeltem a mocskos jéghideg padlóra. És tényleg fájdalmas egy kis idő után. Viszont egy idősebb embertől, állapotos nőtől, vagy bárkitől nem lehet elvárni hogy megtegye. Nem kell a legrosszabbat feltételezni. Ez nem olyan, mintha zenét hallgatnál.

Aztán van, aki nem tudja mit kell csinálni vagy nem óhajt koszos lenni. Az is lehet, hogy csak hagyomány/papír keresztény.

márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben szándékos, hogy amíg mások letérdelnek addig ők felállnak, és betegség nem kicsi a hely.


#1 "protestáns, nem hisz alapvetően az Eucharisztiában, de ki szeretné fejezni a tiszteletét" - jogos lehet a felvetés, de jó lenne ezt biztosan tudni.

márc. 19. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Én protestánsként is le szoktam térdelni meg keresztet vetni.Tehát az sem állja még a helyét.
márc. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6, oké. Az 1. választ nem hasraütésből írtam, hanem több házaspárt ismerek, ahol a pár egyik tagja református és elkíséri a másikat a szentmisére. Ők pl. fel szoktak állni.
márc. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!