Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szeretnék a Jehova Tanúi...

Ha szeretnék a Jehova Tanúi közösség tagja lenni, ahhoz ki kell lépnem a katolikus egyházból?

Figyelt kérdés
Indokolni is kell, miért lépek ki?

márc. 6. 15:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
33%
A Katolikus Egyház nem egy párt vagy nyilvántartás, amiből "ki kell lépni". Ha nem jársz az egyházi közösségbe, nem ezeket a hitigazságokat vallod, akkor egyszerűen nem vagy már közösségben az Egyházzal.
márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%

Szia

Igen, de nem kell túlbonyolítani. Vagy személyesen beszélsz egy hivatalban lévő pappal, vagy levélben megírod a környékeden működő egyháznak, hogy megismerted a Biblia igazságait, és nem szeretnél tovább ehhez a valláshoz, vagy imádathoz tartozni. Isten látja, hogy ezeket a lépéseket megtetted. Őt nem lehet becsapni.

márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Miért döntöttél a Tanúk mellett? Ha szabad kérdeznem?!
márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
57%

2#

Már ne haragudj, de a Bibliàban egy Igazság van : Jézus Krisztus.

No, a Jehova tanúi sem ismerik személyesen Jézus Krisztust , különben csak Róla beszélnének. Őt imádnák.


Arról nem is beszélve,hogy akkor az lenne a nevük, hogy : Jézus tanúi.

márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

4

Nem haragszom.

Azonban az furcsa, hogy Jézust úgy nevezi a jelenések könyve mint Isten hű tanúját. Ha ez lenne az igaz, akkor Jézus saját magáról tanúskodott, és nem az Atyjáról.

(Jelenések 1:5) . . .és Jézus Krisztustól, aki „a hű tanú”, . . .

(Jelenések 3:14) . . .Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, Isten teremtésének a kezdete...

Jézus mint Isten teremtésének kezdete, hű és igaz tanú


Sajnálom, de az imádat, az kizárólag Istennek jár, maga Jézus is az Atyjának mutatott be imádatot, nem saját magának, amikor engedelmeskedett mindenben.

De ezt leírtam az imént, hogy mit jelent az imádat.

Jézusnak viszont azért tartozunk engedelmességgel, ami nem egyenlő az imádattal, mert Őt nevezte ki királynak.

De tegyél a belátásod szerint.

márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell külön kilépni, nincs ilyen szertarás, legfeljebb az épeszűek köréből kell, bár onnan már ezzel be is állt a kilépés.
márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

5# Hidd el, ha találkozol az Igazsággal személyesen, imádni fogod. Akkor ér utol a kegyelem és remélhetőleg megbocsájtja az összes bűnödet.


Ha nem érted a Lukács ev 7 ben írtakat a bűnösnő imádatát. Akkor elemezd ki Saul a Jézusban hívőket kergette és mikor találkozott Jézussal, akkor vált szabaddá a nagy vallásosságától.


Filippi 3.



8 Sőt, ma már nemcsak ezeket a dolgokat, hanem minden mást is veszteségnek tekintek ahhoz a nyereséghez képest, amelyet Uram, a Krisztus Jézus személyes megismerése jelent! Mert őt igazán megismerni — az minden másnál összehasonlíthatatlanul jobb és értékesebb! Így hát minden mást kárba veszni hagytam, és a szemétbe dobtam, csakhogy Krisztust megnyerjem, 9 és benne élhessek. Mert őbenne, vagyis a Krisztusban való hitem alapján Isten elfogadott engem.



Egykor igyekeztem a Törvényt megtartani, és ilyen módon kiérdemelni, hogy Isten elfogadjon engem — ezzel azonban kudarcot vallottam. 10 Most viszont arra törekszem, hogy egyre jobban megismerjem Krisztust, és hogy megtapasztaljam azt az erőt, amellyel Isten feltámasztotta őt a halálból. Azt kívánom, hogy egyre jobban átváltozzam, és hasonlítsak hozzá, közösséget vállalva Krisztussal a szenvedéseiben is, egészen a halálig.


Olvasd már egy kicsit így a Bibliát, de ne a JW fordítást. Közben kérdezgesd Jézust.


Szerinted miért állítanék valótlan. Állandóan az Igazságra, az Életre és az Útra mutogatok.


Máté 17:5

Mialatt ezt mondta, hirtelen fényes felhő takarta be őket. A felhőből hang hallatszott: „Ő a Fiam, akit szeretek, és akiben gyönyörködöm! Hallgassatok rá, és engedelmeskedjetek neki!”

márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

"Hallgassatok rá, és engedelmeskedjetek neki!”"

Így van, Jehova elismerte mint fiát, és hűségéért, engedelmességéért nagyon szerette.


Ezt tesszük. Amire megbízott bennünket, azt igyekszünk maradéktalanul elvégezni.

márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

János 10:27

Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem õket, és követnek engem:


Márk 16,15

És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.


16 A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.


17 Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket ûznek; új nyelveken szólnak.


18 Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.


19 Az Úr azért, minekutána szólott vala nékik, felviteték a mennybe, és üle az Istennek jobbjára.


20 Azok pedig kimenvén, prédikálának mindenütt, az Úr együtt munkálván velök, és megerõsítvén az ígét a jelek által, a melyek követik vala. Ámen!

márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

9

Sajnálom, de nem értem, miért írsz nekem Biblia verseket, mindegyiket jól ismerem.

Azonban ami a Márk evangéliumának végén van írva, az betoldás.De ezt már egyszer írtam. Az apostolok sem kígyókat nem vettek fel, sem halálos mérget nem ittak. Ez egyenlő lett volna az öngyilkossággal.

Jézus sem ugrott le a templom tornyáról, hogy bizonyítsa a származását.

Istent pedig nem lehet gonosz, rossz dolgokkal kísérteni, hogy így bizonyítson. ez ellentmond Isten személyének és gondolkodásának.


A Márk 16:9 versétől a régebbi görög kéziratok, a Codex Sinaiticus és a IV. századi Codex Vaticanus 1209. számú kézirata nem tartalmazzák. Dr. B. F. Westcott, a bibliai kéziratok egyik szaktekintélye azt mondta, hogy „ezek a versek . . . nem részei az eredeti írásoknak, hanem betoldások” (An Introduction to the Study of the Gospels. London, 1881, 338. o.).

A New Catholic Encyclopedia (1967) ezt írja: „Szókincsben és stílusban oly élesen elütnek az evangélium többi részétől, hogy aligha képzelhető el, hogy Márk írta volna azokat [a 9–20. verseket]” (IX. köt., 240. o.). Egyetlen olyan feljegyzésről sincs tudomásunk, hogy a korai keresztények mérget ittak vagy kígyót vettek fel hívő voltuk bizonyítékaként


Az első keresztények nem ezáltal bizonyították, hogy Ők Krisztus tanítványai.

Ezért Jézus tanítványait nem követték ilyen jelek.

DE ha Te elhiszed, hogy az apostolok mérget ittak, meg kígyókat fogdostak, hát Te dolgod.

márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!