Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan személy, aki az...

Van itt olyan személy, aki az utóbbi idők botrányai miatt kilép/kilépett a Magyarországi Református Egyházból?

Figyelt kérdés
Értem alatta, hogy nem fog egyházfenntartói járulékot fizetni, református gyülekezetbe járni, vagy az adó 1%-át sem adja oda. Esetleg hivatalosan is kéri az adatainak a törlését?
márc. 21. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A botrányok rendszerint magasabb szinteken törnek fel, illetve akkor hatásosak és járnak következményekkel. A Királyhágómelléki Református Egyház (Nagyvárad és környéke) korábbi püspöke Tőkés László volt annyira gerinces, hogy vizsgálatot rendelt el arról, hogy egyházában hány református lelkész szekuritátés besúgó ? Az eredmény ijesztően magas lett és a püspök nyilvánosságra is hozta. De ezek közül csak kevesen mondtak le, köztük a püspök két sógora (emiatt a felesége el is vált tőle). A püspök vállalta a keresztet és nekidurálta magát a tisztulási folyamatnak. Néhány év múlva belátta, hogy egyedül nem megy, lemondott és Brüsszelben lett Magyarország EU-képviselője.
márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
nem igazán fognak kilépni. Hiszen évszázad óta csúnya dolgok történnek az a hatalomra jutott állami egyházakban. Még is megszokottá vált, nem mindenki ismeri fel, hogy baj van. Inkább maradnak.
márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 zz22 ***** válasza:
87%

Egy egyház szerinti nézet alapján a hit és az egyház képviselete két külön dolog. Szerintem nem kellene az egyház képviselőjével azonosítani a nézet szerinti hitet. A képviselő ideiglenes, míg a nézet szerinti hit tartós.

Az államfők is jönnek-mennek, de a nemzet marad.

márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt nem csak Balog Zoltánról van szó, mert ő csak egy személy. Hanem arról a - szerintem reprezentatív - 86%-ról, aki a zsinati gyűlésen bizalmat szavazott neki. A hitet meg lehet élni szerintem egyház nélkül is, bár tudom, hogy a keresztények ezt leginkább közösségben szeretik.
márc. 21. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

És a zsinati gyűlés egyenlő a református egyházzal? Nem lehet, hogy a politika oda is "bevásárolt" embereket?

Ahogy ezt a kommunisták is megtették 1948-tól. A zsinati gyűlésbe beszavazzák a tagokat. Bőven elég szavazáskor nyomást gyakorolni, hogy a párthoz hű emberek kerüljenek be.

Nem akarom védeni a védhetetlent, de a fidesz egyházpolitikája pontosan úgy működik, mint a kommunistáké.

márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Igen úgy működik és pont ez a baj. Ez is lehet az oka, annak, hogy ha valaki kilép
márc. 21. 13:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor pont nem kilépni kell, hanem vállalni olyan tisztséget, vagy választani olyan tisztségviselőket, akik jobbak lesznek. Nem várni a csodát, hanem cselekedni.
márc. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!