Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan ember miért dob pénzt a...

Olyan ember miért dob pénzt a perselybe, aki nem is hisz Istenben?

Figyelt kérdés

Olyankor mondja a persely vivő, hogy "Isten fizesse meg" De ha nem hisz a pénzdobó Istenben, akkor kitől várja hogy visszafizesse?

Megkérdeztem erről és azt mondta mindenki dobott ezért nem akart ő egyedül kimaradni de valami, akkor sem tiszta így se.

Egész héten ezen rágódtam és nem tudok rá logikai megoldást találni.

Lehet mégis hisz Istenben?



márc. 22. 12:16
 1/7 anonim válasza:
77%

Ez a kerdes komoly?? Ezem komolyan fennakadsz ???

Tele van a vilag ilyen emberekkel...

Hany no meg ferfi hazudnak egymasnak meg politikusok , cegvezetok csapnak be embereket. Vagy azt mondjak, amit hallani akarnak masok, nem oszintek. Egyetlenegy oszinte megnyilvanulasuk nincs...

márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Én is ateista vagyok. Voltam templomban és dobtam pénzt a perselybe. Jelentősebb összeget is (na nem vagyon de nem aprópénz se).


Nem azért hogy valaki visszafizesse. Hanem mert voltam egy gyönyörű épületben, láttam egy gyönyörű rituálist, klasszikus orgonazenével, ne már ingyenélő legyek. És támogatom azokat akik hisznek valamiben, örömmel csinálják, ez a... jobb szó híján, kérlek ne értsd félre, hobbijuk. Szívesen támogatom őket még ha én nem is osztom nézeteiket.


Szóval az embereknek adakoztam, nem Istennek.


Sőt, nagyon furcsának tartom a kérdező mondatát "De ha nem hisz a pénzdobó Istenben, akkor kitől várja hogy visszafizesse?"

A keresztények tényleg csak azért dobnak pénzt a perselybe mert elvárják hogy Isten visszafizesse?!

márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

A pénzzel nem Istent támogatják, hanem az épület és a hozzá kapcsolódó dolgok fenntartását (például kántor fizetése). Az "Isten fizesse meg" pedig csak egy jókívánság az anyagi áldozatért.

Milyen ökörség már ez a kérdés is?


Amúgy a toplista alapján 3-4 accounttal teszik fel ezeket a baromságokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__toplista


Nem értem, miért nem lehet őket IP cím alapján kitiltani.

márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Oké, akkor majd a perselyvivő kérdezze meg mindenkitől, hogy hisz-e Istenben, esetleg még jobb lenne erről írásos nyilatkozatokat bekérni, amiben a büntetőjogi felelősség tudatában kijelenti, hogy a nyilatkozat a valóságnak megfelel. Nehogy valakinek az érzékenysége megsérüljön, mert Isten nevét kiejtik egy templomban.


A pénzdobó (jó esetben) nem azért dob pénzt, hogy majd emiatt nyerjen a lottón, hanem ogy támogassa a templomot vagy az egyházközséget.

Ahogy a 3-as is írta, az "Isten fizesse meg!" egy udvariassági jókívánság. Ahogy tüsszentéskor az angolok azt mondják, hogy "Bless you!" azaz Isten áldjon. Kérdezzék meg ők is, hogy a tüsszentő amúgy hisz-e Istenben...?

márc. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha meg nem dobna, azon vernéd magad.
márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szp72 ***** válasza:
74%

Egy falusi kommunista pártvezér felelősségre vonja a cigányt:


- Gazsi! Te jársz a templomba?

- Járok én a pártgyûlésre is.

- Ráadásul a perselybe is dobtál!

- Fizetem én a tagdíjat is.

- Igaz, hogy a feszületet is megcsókoltad?

- Megcsókolom én Rákosi elvtárs képét is, csak legyen keresztre feszítve.

márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szp72 ***** válasza:
75%

@ "A keresztények tényleg csak azért dobnak pénzt a perselybe mert elvárják hogy Isten visszafizesse?!"


Dehogyis! Az egyenlő lenne az éhhalállal. Az elvárás az adományozott pénz többszöröse.

márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!